Lietuviųlt
Orai

Cleravo®

Prekės kodas: Cleravo®

Sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienametėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti tik CLEARFIELD®  veislėse.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

CLERAVO® - sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienametėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti tik CLEARFIELD® žieminių ir vasarinių rapsų, rapsiukų veislėse. Skirtas profesionaliajam naudojimui.

Veikliosios medžiagos: imazamoksas 35 g/l (3,2 %), kvinmerakas 250 g/l (22,5 %).
Cheminės grupės: imidazolinonų ir chinolino karboksirūgšties.
Produkto forma: koncentruota suspensija (SC).

Veikimo būdas

CLERAVO yra koncentruotos suspensijos pavidalo sisteminis dirvinis herbicidas, pagamintas iš dviejų veikliųjų medžiagų: imazamokso (35 g/l) ir kvinmerako (250 g/l). CLERAVO yra skirtas naudoti tik CLEARFIELD® rapsų ir rapsiukų hibridinėms veislėms, kurios yra visiškai atsparios veikliajai medžiagai imazamoksui. CLERAVO naudojant rapsams ir rapsiukams, kurie nėra atsparūs veikliajai medžiagai imazamoksui ir nėra pažymėti CLEARFIELD® ženklu, gali visiškai juos sunaikinti. Imazamoksas blokuoja svarbių baltymų acetolaktat-sintetazės (ALS-inhibitorius) sintezę. Kvinmerako veikimo būdas panašus į sintetinių auksinų veikimą. Imazamoksas ir kvinmerakas į piktžoles patenka per šaknis ir lapus, po to sistemiškai pasklinda iš vienos augalo dalies į kitą. Daugiausiai herbicidas įsisavinamas per lapus.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

CLERAVO naudojamas sudygusioms piktžolėms naikinti CLEARFIELD® žieminiuose rapsuose rudenį (BBCH 10-18, visiškai išsiskleidus skilčialapiams iki 8-ojo lapo tarpsnio) arba pavasarį (BBCH 30-50, pradėjus ilgėti stiebui iki butonizacijos pradžios, kol butonai dar apdengti lapais), kai tik pradeda augti peržiemojusios piktžolės. Piktžolėms augant ir vystantis, veiksmingumas mažėja. CLERAVO taip pat naudojamas sudygusioms piktžolėms naikinti CLEARFIELD® vasarinių rapsų veislėse arba CLEARFIELD® vasarinių rapsiukų veislėse nuo skilčialapių iki 8-ojo lapo tarpsnio (BBCH 10-18). Herbicidą CLERAVO galima naudoti tik vieną kartą per vieną augimo sezoną.

Herbicido naudojimas

Augalai

Augimo tarpsnis (BBCH), sezonas

Norma, l/ha

Vandens kiekis, l/ha

CLEARFIELD® (CL) žieminiai rapsai

Rudenį (BBCH 10-18) arba pavasarį, atsinaujinus vegetacijai (BBCH 30-50)

0,8-1,0 l/ha + 1,0 l/ha Dash

100-400

CLEARFIELD® (CL) vasariniai rapsai ir rapsiukai

Pavasarį (BBCH 10-18)

0,8-1,0 l/ha + 1,0 l/ha Dash

100-400

Purkškite tik mažas ir aktyviai augančias piktžoles. Piktžolės neturi būti didesnės kaip 4-6 lapelių (BBCH 14-16) pavasarį. Naudokite paviršiaus aktyviąją medžiagą Dash®, kad užtikrintumėte gerą veikimą.

Veiksmingumas naikinant piktžoles

Žieminių rapsų ir vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose CLERAVO yra veiksmingas produktas net ir nuo sunkiai išnaikinamų kryžmažiedžių piktžolių, tokių kaip trikertės žvaginės, garstukai, čiužutės, svėrės; taip pat ir nuo javų pabirų.

Herbicido veikimas sustiprėja pridėjus Dash®. Didžiausia rekomenduojama Dash® norma - 1,0 l/ha.

Veiksmingumas (%) naikinant piktžoles žieminių ir vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose, kai CLERAVO norma yra 1,0 l/ha + Dash® 1,0 l/ha:

Žieminių rapsų pasėliuose rudenį (BBCH 10-18)

Labai veiksmingas (> 95%) nuo: šunramunių (Tripleurospermum maritimum), vaistinių ramunių (Chamomila/Matricaria recutita), daržinių žliūgių (Stellaria media), baltųjų balandų (Chenopodium album), baltųjų garstyčių (Sinapis alba), dirvinių garstukų (Sinapis arvensis), kibiųjų lipikų (Galium aparine), raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), baltažiedžių notrelių (Lamiun album), persinių veronikų (Veronica persica), gebenlapių veronikų (Veronica hederifolia), trikerčių žvaginių (Capsella bursa-pastoris), paprastųjų poklių (Descurainia sophia), paprastųjų žilių (Senecio vulgaris), miežių pabirų (Hordeum vulgare), kviečių pabirų (Triticum vulgare).
Veiksmingas (94,9–85%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), dirvinių čiužučių (Thlaspi arvense), bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum), smulkiųjų snapučių (Geranium pussilum), žieminių rapsų pabirų (Brassica napus).
Vidutiniškai veiksmingas (84,9-70%) nuo: rugiagėlių (Centaurea cyanus), dirvinių našlaičių (Viola arvensis).
Mažai veiksmingas (69,9-50%) nuo: dirvinių smilguolių (Apera spica-venti).

Žieminių rapsų pasėliuose pavasarį (BBCH 30-50)

Labai veiksmingas (94,9-85%) nuo: raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), daržinių žliūgių (Stellaria media), kibiųjų lipikų (Galium aparine), pelinių pašiaušėlių (Alopecurus myosuroides).
Vidutiniškai veiksmingas (84,9-70%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), dirvinių usnių (Cirsium arvense), vaistinių ramunių (Chamomila/Matricaria recutita), dirvinių bobramunių (Antehmis arvensis).
Mažai veiksmingas (69,9-50%) nuo: bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum), smulkiųjų snapučių (Geranium pussilum) ir rugiagėlių (Centaurea cyanus).

Vasarinių rapsų, rapsiukų pasėliuose pavasarį (BBCH 10-18)

Labai veiksmingas (> 95%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), baltųjų balandų (Chenopodium album), baltųjų garstyčių (Sinapis alba), daržinių žliūgių (Stellaria media), dirvinių čiužučių (Thlaspi arvense), garstukų (Sinapis arvensis), kibiųjų lipikų (Galium aparine), raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), svėrių (Raphanus raphanistrum), trikerčių žvaginių (Capsella bursa-pastoris), vaistinių žvirbliarūčių (Fumaria officinalis), vijoklinių pelėvirkščių (Fallopia convolvulus) ir pelinių pašiaušėlių (Alopecurus myosuroides).
Veiksmingas (94,9-85%) nuo: kviečių pabirų (Triticum vulgare), bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum).
Vidutiniškai veiksmingas (84,9–70%) nuo: rugiagėlių (Centaurea cyanus), aklių (Galeopsis spp.).

Augalų pažeidimai

Panaudojus CLERAVO, ypač ant vasarinių rapsų ir rapsiukų, gali pasirodyti trumpalaikių fitotoksiškumo simptomų, tokių, kaip spalvos išblukimas ar pageltimas, lapų deformacija, augimo sulėtėjimas. Šie simptomai vegetacijos metu išnyksta ir derliui įtakos neturi.

Greta augantys augalai

Ypač saugokite, kad neapipurkštumėte ir nepažeistumėte greta augančių augalų, tokių kaip Solanaceae (bulvinių šeimos), Apiaceae ar Umbelliferae (anyžių, kmynų, morkų, salierų, krapų, pankolių, petražolių, pastarnokų) ir ne CLEARFIELD® veislių rapsų. Naudokite purkštukus, skirtus purkšti kontaktiniams herbicidams.

Sėjomaina

Jei dėl kokių nors priežasčių purkšti CLEARFIELD® rapsai žuvo, vietoj jų galima sėti kukurūzus, žirnius ir visas CLEARFIELD® rapsų veisles be jokių apribojimų. Apribojimai kitiems augalams priklauso nuo to, kada buvo panaudotas CLERAVO. Panaudojus CLERAVO, kitų metų sėjomainai nėra jokių apribojimų.

Sėkliniai pasėliai

Nenaudokite CLERAVO sėkliniams pasėliams. Be to, atminkite, kad ūkininkų išaugintos sėklos iš CLEARFIELD® hibridų nėra tikrosios CLEARFIELD® hibridinės sėklos, nes nepasižymi hibridiniu atsparumu ir motininių veislių savybėmis bei greičiausiai neturi abiejų imazamoksui atsparių genų, tad nėra visiškai atsparios CLEARFIELD® herbicidams.

Kaip kovoti su CLEARFIELD® rapsų pabiromis

Paprastai vienos veikliosios medžiagos herbicidai iš HRAC klasifikacijos ALS (acetohidroksilo rūgščių sintezės inhibitorių) herbicidų B grupės (pvz., B/2 sulfonilurėjos) CLEARFIELD® rapsų ir rapsiukų pabiras naikina prasčiau nei įprastinių rapsų ir rapsiukų, nes jie yra iš dalies atsparūs šioms veikliosioms medžiagoms. Tačiau juos galima išnaikinti su kitų grupių herbicidais arba herbicidais, kurių sudėtyje yra kitų veikliųjų medžiagų, nepriklausiančių HRAC klasifikacijos B grupei (pvz., fenoksi arba benzoinių rūgščių).

Maišymas

CLERAVO galima maišyti su lipniąja medžiaga Dash®. Pirmiausiai į purkštuvo baką pilamas CLERAVO. Prieš pildami Dash, visada įsitikinkite, kad prieš tai supiltas produktas gerai išsimaišė. Dėl Cleravo maišymo su kitais augalų apsaugos produktais kreiptis į registracijos savininko atstovus.

Vandens kiekis
Rekomenduojamas vandens kiekis: 100–400 l/ha.

Tirpalo paruošimas

Neruoškite daugiau tirpalo, nei reikės sunaudoti. Pusę purkštuvo rezervuaro užpildykite švariu vandeniu ir įjunkite maišyklę. Kad produktą būtų lengviau išmaišyti, prieš atidarydami ir supildami į purkštuvą produkto pakuotę kelis kartus apverskite. Maišyklei dirbant, įpilkite reikiamą kiekį CLERAVO. Po to įpilkite Dash® ir baikite pilti likusį vandenį. Maišyklė turi dirbti ir po tirpalo paruošimo. Pakuotę ištuštinę, kruopščiai ją praskalaukite naudodami stiprią vandens srovę arba rankomis 3 kartus, išplovas supilkite į purkštuvo rezervuarą, o pakuotę sunaikinkite pagal saugos reikalavimus.

Laikotarpis be lietaus – 1 valanda.

Panašios prekės
Brasan Brasan
Plataus veikimo spektro herbicidas žieminiams rapsams saugoti nuo vienameči..
Teridox Teridox
Plataus veikimo spektro herbicidas, skirtas vasarinių ir žieminių rapsų aps..
Arrat Arrat
Plataus veikimo sisteminis herbicidas, skirtas dviskiltėms piktžolėms naiki..
Boxer Boxer
Herbicidas trumpaamžėms vienaskiltėms ir dviskiltėms piktžolėms naikinti ži..
2,4-D Nufarm 2,4-D Nufarm
Atrankinio sisteminio veikimo herbicidas, skirtas sudygusioms vienametėms i..
Butisan Star Butisan Star
Sisteminis dirvinis herbicidas vienametėms dviskiltėms ir vienaskiltėms pik..
Fusilade Forte 150 EC Fusilade Forte 150 EC
Sisteminio veikimo herbicidas, skirtas naikinti vienmetes ir daugiametes vi..
Galera Galera
Herbicidas sudygusioms vienametėms ir kai kurioms daugiametėms dviskiltėms ..
Axial Axial
Sisteminio veikimo herbicidas, skirtas naikinti vienaskiltes piktžoles (dir..
Nufarm MCPA Nufarm MCPA
Selektyvaus veikimo fenoksiherbicidų klasės sisteminis herbicidas, skirtas ..
Tombo Tombo
Sisteminio tipo herbicidas, skirtas naikinti dviskiltėms ir vienaskiltėms p..
Basagran Basagran
Kontaktinio veikimo herbicidas, skirtas sudygusioms dviskiltėms piktžolėms ..
Legacy Pro Legacy Pro
Selektyvus kontaktinis ir dirvinis herbicidas dviskiltėms ir vienaskiltėms ..
Biathlon 4D Biathlon 4D
Sisteminis herbicidas, naudojamas dviskiltėms piktžolėms naikinti. HERBI..
Stomp 455 CS Stomp 455 CS
Sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas naikinti trumpaamžes dviski..
Roundup Energy Roundup Energy
Naikina vienametes ir daugiametes vienaskiltes ir dviskiltes piktžoles. ..
Ergon Ergon
Hherbicidas, skirtas dviskiltėms piktžolėms naikinti...
Avoxa Avoxa
Sisteminio veikimo herbicidas, naudojamas vienskilčių ir dviskilčių piktžol..
Butoxone Butoxone
Sisteminis herbicidas, skirtas dviskiltėms piktžolėms naikinti žirniuose. ..
Fenix Fenix
Kontaktinis herbicidas, naikinantis vienmetes dviskiltes ir kai kurias..
Cleave Cleave
Selektyvus sisteminio veikimo herbicidas vienmetėms ir daugiametėms dviskil..
Goltix Queen Goltix Queen
Sisteminis herbicidas dviskiltėms, ypač kibiesiems lipikams, ir kai kurioms..
Trimmer Trimmer
Sisteminio veikimo herbicidas, skirtas dviskiltėms piktžolėms naikinti. ..
Samson Max 6 OD Samson Max 6 OD
Plataus veikimo spektro herbicidas, naudojamas vienamečių vienskilčių ir dv..
Naujienos
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.