Cleravo®

Prekės kodas:Cleravo®
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

CLERAVO® - sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienametėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti tik CLEARFIELD® žieminių ir vasarinių rapsų, rapsiukų veislėse. Skirtas profesionaliajam naudojimui.

Veikliosios medžiagos: imazamoksas 35 g/l (3,2 %), kvinmerakas 250 g/l (22,5 %).
Cheminės grupės: imidazolinonų ir chinolino karboksirūgšties.
Produkto forma: koncentruota suspensija (SC).

Veikimo būdas

CLERAVO yra koncentruotos suspensijos pavidalo sisteminis dirvinis herbicidas, pagamintas iš dviejų veikliųjų medžiagų: imazamokso (35 g/l) ir kvinmerako (250 g/l). CLERAVO yra skirtas naudoti tik CLEARFIELD® rapsų ir rapsiukų hibridinėms veislėms, kurios yra visiškai atsparios veikliajai medžiagai imazamoksui. CLERAVO naudojant rapsams ir rapsiukams, kurie nėra atsparūs veikliajai medžiagai imazamoksui ir nėra pažymėti CLEARFIELD® ženklu, gali visiškai juos sunaikinti. Imazamoksas blokuoja svarbių baltymų acetolaktat-sintetazės (ALS-inhibitorius) sintezę. Kvinmerako veikimo būdas panašus į sintetinių auksinų veikimą. Imazamoksas ir kvinmerakas į piktžoles patenka per šaknis ir lapus, po to sistemiškai pasklinda iš vienos augalo dalies į kitą. Daugiausiai herbicidas įsisavinamas per lapus.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

CLERAVO naudojamas sudygusioms piktžolėms naikinti CLEARFIELD® žieminiuose rapsuose rudenį (BBCH 10-18, visiškai išsiskleidus skilčialapiams iki 8-ojo lapo tarpsnio) arba pavasarį (BBCH 30-50, pradėjus ilgėti stiebui iki butonizacijos pradžios, kol butonai dar apdengti lapais), kai tik pradeda augti peržiemojusios piktžolės. Piktžolėms augant ir vystantis, veiksmingumas mažėja. CLERAVO taip pat naudojamas sudygusioms piktžolėms naikinti CLEARFIELD® vasarinių rapsų veislėse arba CLEARFIELD® vasarinių rapsiukų veislėse nuo skilčialapių iki 8-ojo lapo tarpsnio (BBCH 10-18). Herbicidą CLERAVO galima naudoti tik vieną kartą per vieną augimo sezoną.

Herbicido naudojimas

Augalai

Augimo tarpsnis (BBCH), sezonas

Norma, l/ha

Vandens kiekis, l/ha

CLEARFIELD® (CL) žieminiai rapsai

Rudenį (BBCH 10-18) arba pavasarį, atsinaujinus vegetacijai (BBCH 30-50)

0,8-1,0 l/ha + 1,0 l/ha Dash

100-400

CLEARFIELD® (CL) vasariniai rapsai ir rapsiukai

Pavasarį (BBCH 10-18)

0,8-1,0 l/ha + 1,0 l/ha Dash

100-400

Purkškite tik mažas ir aktyviai augančias piktžoles. Piktžolės neturi būti didesnės kaip 4-6 lapelių (BBCH 14-16) pavasarį. Naudokite paviršiaus aktyviąją medžiagą Dash®, kad užtikrintumėte gerą veikimą.

Veiksmingumas naikinant piktžoles

Žieminių rapsų ir vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose CLERAVO yra veiksmingas produktas net ir nuo sunkiai išnaikinamų kryžmažiedžių piktžolių, tokių kaip trikertės žvaginės, garstukai, čiužutės, svėrės; taip pat ir nuo javų pabirų.

Herbicido veikimas sustiprėja pridėjus Dash®. Didžiausia rekomenduojama Dash® norma - 1,0 l/ha.

Veiksmingumas (%) naikinant piktžoles žieminių ir vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose, kai CLERAVO norma yra 1,0 l/ha + Dash® 1,0 l/ha:

Žieminių rapsų pasėliuose rudenį (BBCH 10-18)

Labai veiksmingas (> 95%) nuo: šunramunių (Tripleurospermum maritimum), vaistinių ramunių (Chamomila/Matricaria recutita), daržinių žliūgių (Stellaria media), baltųjų balandų (Chenopodium album), baltųjų garstyčių (Sinapis alba), dirvinių garstukų (Sinapis arvensis), kibiųjų lipikų (Galium aparine), raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), baltažiedžių notrelių (Lamiun album), persinių veronikų (Veronica persica), gebenlapių veronikų (Veronica hederifolia), trikerčių žvaginių (Capsella bursa-pastoris), paprastųjų poklių (Descurainia sophia), paprastųjų žilių (Senecio vulgaris), miežių pabirų (Hordeum vulgare), kviečių pabirų (Triticum vulgare).
Veiksmingas (94,9–85%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), dirvinių čiužučių (Thlaspi arvense), bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum), smulkiųjų snapučių (Geranium pussilum), žieminių rapsų pabirų (Brassica napus).
Vidutiniškai veiksmingas (84,9-70%) nuo: rugiagėlių (Centaurea cyanus), dirvinių našlaičių (Viola arvensis).
Mažai veiksmingas (69,9-50%) nuo: dirvinių smilguolių (Apera spica-venti).

Žieminių rapsų pasėliuose pavasarį (BBCH 30-50)

Labai veiksmingas (94,9-85%) nuo: raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), daržinių žliūgių (Stellaria media), kibiųjų lipikų (Galium aparine), pelinių pašiaušėlių (Alopecurus myosuroides).
Vidutiniškai veiksmingas (84,9-70%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), dirvinių usnių (Cirsium arvense), vaistinių ramunių (Chamomila/Matricaria recutita), dirvinių bobramunių (Antehmis arvensis).
Mažai veiksmingas (69,9-50%) nuo: bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum), smulkiųjų snapučių (Geranium pussilum) ir rugiagėlių (Centaurea cyanus).

Vasarinių rapsų, rapsiukų pasėliuose pavasarį (BBCH 10-18)

Labai veiksmingas (> 95%) nuo: aguonų birulių (Papaver rhoes), baltųjų balandų (Chenopodium album), baltųjų garstyčių (Sinapis alba), daržinių žliūgių (Stellaria media), dirvinių čiužučių (Thlaspi arvense), garstukų (Sinapis arvensis), kibiųjų lipikų (Galium aparine), raudonžiedžių notrelių (Lamium purpureum), svėrių (Raphanus raphanistrum), trikerčių žvaginių (Capsella bursa-pastoris), vaistinių žvirbliarūčių (Fumaria officinalis), vijoklinių pelėvirkščių (Fallopia convolvulus) ir pelinių pašiaušėlių (Alopecurus myosuroides).
Veiksmingas (94,9-85%) nuo: kviečių pabirų (Triticum vulgare), bekvapių ramunių (Tripleurospermum maritimum subsp. inodorum).
Vidutiniškai veiksmingas (84,9–70%) nuo: rugiagėlių (Centaurea cyanus), aklių (Galeopsis spp.).

Augalų pažeidimai

Panaudojus CLERAVO, ypač ant vasarinių rapsų ir rapsiukų, gali pasirodyti trumpalaikių fitotoksiškumo simptomų, tokių, kaip spalvos išblukimas ar pageltimas, lapų deformacija, augimo sulėtėjimas. Šie simptomai vegetacijos metu išnyksta ir derliui įtakos neturi.

Greta augantys augalai

Ypač saugokite, kad neapipurkštumėte ir nepažeistumėte greta augančių augalų, tokių kaip Solanaceae (bulvinių šeimos), Apiaceae ar Umbelliferae (anyžių, kmynų, morkų, salierų, krapų, pankolių, petražolių, pastarnokų) ir ne CLEARFIELD® veislių rapsų. Naudokite purkštukus, skirtus purkšti kontaktiniams herbicidams.

Sėjomaina

Jei dėl kokių nors priežasčių purkšti CLEARFIELD® rapsai žuvo, vietoj jų galima sėti kukurūzus, žirnius ir visas CLEARFIELD® rapsų veisles be jokių apribojimų. Apribojimai kitiems augalams priklauso nuo to, kada buvo panaudotas CLERAVO. Panaudojus CLERAVO, kitų metų sėjomainai nėra jokių apribojimų.

Sėkliniai pasėliai

Nenaudokite CLERAVO sėkliniams pasėliams. Be to, atminkite, kad ūkininkų išaugintos sėklos iš CLEARFIELD® hibridų nėra tikrosios CLEARFIELD® hibridinės sėklos, nes nepasižymi hibridiniu atsparumu ir motininių veislių savybėmis bei greičiausiai neturi abiejų imazamoksui atsparių genų, tad nėra visiškai atsparios CLEARFIELD® herbicidams.

Kaip kovoti su CLEARFIELD® rapsų pabiromis

Paprastai vienos veikliosios medžiagos herbicidai iš HRAC klasifikacijos ALS (acetohidroksilo rūgščių sintezės inhibitorių) herbicidų B grupės (pvz., B/2 sulfonilurėjos) CLEARFIELD® rapsų ir rapsiukų pabiras naikina prasčiau nei įprastinių rapsų ir rapsiukų, nes jie yra iš dalies atsparūs šioms veikliosioms medžiagoms. Tačiau juos galima išnaikinti su kitų grupių herbicidais arba herbicidais, kurių sudėtyje yra kitų veikliųjų medžiagų, nepriklausiančių HRAC klasifikacijos B grupei (pvz., fenoksi arba benzoinių rūgščių).

Maišymas

CLERAVO galima maišyti su lipniąja medžiaga Dash®. Pirmiausiai į purkštuvo baką pilamas CLERAVO. Prieš pildami Dash, visada įsitikinkite, kad prieš tai supiltas produktas gerai išsimaišė. Dėl Cleravo maišymo su kitais augalų apsaugos produktais kreiptis į registracijos savininko atstovus.

Vandens kiekis
Rekomenduojamas vandens kiekis: 100–400 l/ha.

Tirpalo paruošimas

Neruoškite daugiau tirpalo, nei reikės sunaudoti. Pusę purkštuvo rezervuaro užpildykite švariu vandeniu ir įjunkite maišyklę. Kad produktą būtų lengviau išmaišyti, prieš atidarydami ir supildami į purkštuvą produkto pakuotę kelis kartus apverskite. Maišyklei dirbant, įpilkite reikiamą kiekį CLERAVO. Po to įpilkite Dash® ir baikite pilti likusį vandenį. Maišyklė turi dirbti ir po tirpalo paruošimo. Pakuotę ištuštinę, kruopščiai ją praskalaukite naudodami stiprią vandens srovę arba rankomis 3 kartus, išplovas supilkite į purkštuvo rezervuarą, o pakuotę sunaikinkite pagal saugos reikalavimus.

Laikotarpis be lietaus – 1 valanda.

Panašios prekės
Butisan Star Butisan Star
Sisteminis dirvinis herbicidas vienametėms dviskiltėms ir vienaskiltėms pik..
Fusilade Forte 150 EC Fusilade Forte 150 EC
Sisteminio veikimo herbicidas, skirtas naikinti vienmetes ir daugiametes vi..
Axial 50 EC Axial 50 EC
Sisteminio veikimo herbicidas, skirtas naikinti vienaskiltes piktžoles (dir..
Butisan 400 Butisan 400
Sisteminis dirvinis herbicidas, skirtas vienmetėms dviskiltėms ir vienaskil..
Nufarm MCPA Nufarm MCPA
Selektyvaus veikimo fenoksiherbicidų klasės sisteminis herbicidas, skirtas ..
Basagran 480 Basagran 480
Kontaktinio veikimo herbicidas, skirtas sudygusioms dviskiltėms piktžolėms ..
Legacy Pro Legacy Pro
Selektyvus kontaktinis ir dirvinis herbicidas dviskiltėms ir vienaskiltėms ..
Stomp CS Stomp CS
Sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas naikinti trumpaamžes dviski..
Ergon Ergon
Hherbicidas, skirtas dviskiltėms piktžolėms naikinti...
Avoxa Avoxa
Sisteminio veikimo herbicidas, naudojamas vienskilčių ir dviskilčių piktžol..
Cleave Cleave
Selektyvus sisteminio veikimo herbicidas vienmetėms ir daugiametėms dviskil..
Trimmer Trimmer
Sisteminio veikimo herbicidas, skirtas dviskiltėms piktžolėms naikinti. ..
Temsa SC Temsa SC
Plataus veikimo spektro herbicidas naudojamas kukurūzų pasėliuose po sudygi..
Estet 600 EC Estet 600 EC
Atrankinio veikimo sisteminis herbicidas, naikinantis vienmetes ir daugiame..
Belkar Belkar
Belkar yra selektyvus herbicidas skirtas dviskilčių piktžolių naikinimui ži..
Metazamix Metazamix
Herbicidas, skirtas dviskilčių piktžolių ir vienametės miglės naikinimui ži..
Elipris Elipris
Rudeninis žieminių kviečių herbicidas prieš vienskiltes ir dviskiltes piktž..
Fornet Max 6 OD Fornet Max 6 OD
Fornet Max 6 OD..
Goltix 700 SC Goltix 700 SC
Goltix 700 SC..
Goltix Super Goltix Super
Goltix Super..
Kalif 360 CS Kalif 360 CS
Kalif 360 CS..
Leopard 50 EC Leopard 50 EC
Leopard 50 EC..
Boxer 80 EC Boxer 80 EC
Boxer 80 EC..
Elegant 2FD Elegant 2FD
Elegant 2FD..
Naujienos
Vasarinių kviečių pasėlių priežiūra 2021 m. pavasarį (III): tankumo nustatymas ir herbicidų parinkimas
2021 03 04
Vasarinių kviečių pasėlių priežiūra 2021 m. pavasarį (III): tankumo nustatymas ir herbicidų parinkimas
Atsižvelgiant į buvusio laukuose sniego kiekį galime manyti, kad šį pavasarį, bent iki gegužės vidurio, dirvožemiuose didesnio drėgmės deficito nebus. Todėl tikimės, kad vasarinių kviečių pasėliai sudygs greitai, tolygiai ir gausiai, o sėklų lauko daigumas sieks 80 proc. Ir vis dėlto, kai kuriuose laukuose pirmas pasėlių priežiūros darbas bus posėjinis dirvos volavimas, skatinantis gausesnį lauko daigumą. Apie 20 dienų po sėjos, pasėliams pasiekus 2–3 lapelių tarpsnį, rekomenduojama nustatyti pirminį pasėlių tankumą, kurio duomenys padės ūkininkams užbaigti būsimų priežiūros darbų ir jų atlikimo grafiko koregavimą.
Plačiau
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
2020 06 09
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
Prasidėjo mėnuo, kurio metu vasarojaus pasėliuose sukuriama apie 40 proc. bendros jų biomasės, gautos per visą vegetacijos periodą. Fotosintezės produktyvumas vasarojaus pasėliuose šį mėnesį labai priklauso ne tik nuo lauko dirvų našumo ar auginimo technologijų intensyvumo, bet ir nuo oro sąlygų. O štai šilumos ir drėgmės, vertinant meteorologų prognozes birželio mėnesiui, augalams tikrai turėtų pakakti. Tad, jei sugebėsime tinkamai ir laiku atlikti pasėlių priežiūros darbus, turėsime gausesnį derlių.
Plačiau
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių priežiūra 2020 m. balandžio mėnesį
2020 04 09
Žieminių kviečių pasėlių priežiūra 2020 m. balandžio mėnesį
Lietuvoje itin neįprastas reiškinys, kad žieminių javų, taip pat ir žieminių kviečių, pavasarinė vegetacija prasidėtų kovo mėnesio viduryje. Nors jų pasėliai rudens metu ne tik tolygiai sudygo, bet ir suspėjo gausiai išsikrūmyti (4-5 šalutiniai ūgliai), tačiau nebuvo periodo, kuriuo vyktų užsigrūdinimas žiemai. Pasėliai žaliavo visu žiemos laikotarpiu, lapai buvo išsaugoję turgorinę būseną, tačiau krūmijimosi ir vystymosi procesai buvo sustoję. Šių metų pavasario kviečių augalų vegetacijos atsinaujinimo pradžioje nustatėme, jog fotosintezės proceso metu sausųjų medžiagų sintezė aiškiai viršijo augalų sąnaudas, kvėpavimo, fotosintezės ir šaknų renovacijos poreikius.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką