Lietuviųlt
Orai
0

Fenja

Prekės kodas: Fenja

Labai derlinga, stambių sėklų, aliejinga veislė!

Tara: 10 kg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Ūkinio vertingumo nustatymo bandymuose veislė tirta 2008-2009 m. Plungės, Kauno ir Utenos AVT stotyse. Tyrimo metais gautas vidutinis 3,22 t/ha 'Fenja' veislės rapsų sėklų derlius. Tačiau šios veislės potencinės galimybės tikrai didelės, ką rodo 2009 m. Kauno AVT stotyje išaugintas net 5,72 t/ha sėklų derlius. 2010 m. Kauno AVTS 'Fenja' veislė buvo derlingiausia ir daugiausiai sukaupė riebalų iš 15 poregistraciniuose bandymuose tirtų vasarinių rapsų veislių, išaugino 4,26 t/ha derlių ir sukaupė 49,7 % riebalų.

'Fenja' veislės vasarinių rapsų sėklos stambios - 1000 jų vidutinis svoris 3,93 g. Atlikus laboratorines analizes įrengtuose bandymuose išaugintose sėklose buvo nustatyta 49,3 proc. riebalų ir 24,8 proc. baltymų. Pagal eruko rūgšties ir gliukozinolatų kiekį sėklose 'Fenja' veislė priskiriama maistiniam 00 rapsų veislių tipui.

Augalų aukštis vidutinis - 124 cm. 'Fenja' veislės vasarinių rapsų augalų atsparumas išgulimui įvertintas 8,2 balo, o atsparumas sėklų išbyrėjimui iš ankštarų - 9 balais. Šių rapsų sėklos tyrimo metais subręsdavo praėjus vidutiniškai 106 dienoms po jų sėklų sudygimo, taip pat kaip ir standartinių veislių rapsai.

Tyrimo metais 1-5 proc. šios veislės augalų pažeidė juodoji dėmėtligė (pažeidimų laipsnis buvo 5-10 proc.) Kitų ligų pažeidimų nenustatyta.

Panašios prekės
SW Landmark SW Landmark
Vidutinio vėlyvumo (+1), atspari išgulimui ir sėklų išbyrėjimui veislė..
Griffin Griffin
Ankstyva, daug sėklų ankštarose subrandinanti veislė! Labai ankstyva (-3), ..
Mosaik Mosaik
Tyrimo metais 1–5 proc. šios veislės augalų pažeidė juodoji dėmėtligė..
Majong H Majong H
Hibridinė vasarinių rapsų veislė sukurta Švedijoje, „Lantmännen ..
Cultus CL H Cultus CL H
Vidutinio vėlyvumo veislė. Pasižymi aukštu derlingumu ir aliejingumu, sėklo..
Naujiena
Lagonda H Lagonda H
Nauja HIBRIDINĖ VEISLĖ, Lietuvoje registruota 2018 m. Sukurta Rapool, ..
Menthal H Menthal H
Hibridinė, atspari šaknies gumbui veislė. Sukurta “Rapool”..
Naujiena
Contra CL H Contra CL H
Nauja Hibridinė, clearfield® sistemos vasarinių rapsų veislė. Suku..
Naujienos
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.