Grūdų saugyklos
Kiekvienam ūkiui itin aktualus derliaus realizavimas. Javapjūtės metu grūdų supirkime svarbiausi du dalykai: greitis ir tikslumas. Klientas negali gaišti laiko ir tikisi greito bei objektyvaus derliaus kokybės nustatymo. Visuose „Linas Agro“ Grūdų centro elevatoriuose galime tai užtikrinti. Automatizuoti procesai laboratorijoje per trumpą laiką nustato derliaus kokybę. Kokybiniai atvežtų grūdų duomenys automatiškai pasiekia apskaitos programą. Taip išvengiame galimų klaidų ar netikslumų. Mūsų grūdų priėmimo punktai profesionaliai paruošia atvežtą derlių iki reikiamų kokybės parametrų ir saugo savo aruoduose, kol grūdai yra pakraunami pirkėjams.
Jei ūkis paruošia grūdus iki atitinkamų parametrų savo ūkyje, jis gali pats pristatyti grūdus tiesiai į uostą. Uostuose taip pat esame modernizavę bei automatizavę grūdų priėmimą, tai padeda sklandžiai, operatyviai suvaldyti krovinių srautus ir pasiekti, kad ūkininkai sugaištų kuo mažiau laiko stovėdami eilėse.
„Linas Agro“ grupės valdomą nuosavą grūdų saugyklų tinklą sudaro 13 modernių elevatorių, 10 iš jų veikia Lietuvoje: Joniškyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pasvalyje, Lukšiuose, Jungėnuose, Kartenoje, Kupiškyje (ŽŪK „Kupiškio grūdai“) ir kartu su partneriais – Panevėžio rajone, Gustonyse („Karčemos“ KB). Latvijoje veikia 3 grūdų saugyklos: Jekabpilyje, Gruobinioje ir Rėzeknėje. Taip pat turime visaverčių pašarų gamybos cechą Kėdainiuose. Linas Agro elevatorius Kartenoje yra sertifikuotas priimti ir sandėliuoti ekologiškus grūdus.
„Linas Agro“ grupė turi gerai išvystytą ir trąšų prekybos tinklą. Lietuvoje veikia 3 žemdirbių aptarnavimo centrai su trąšų bazėmis ir 3 trąšų bazės veikia Latvijoje. Trąšomis prekiaujama ir Šiaulių, Jungėnų, Kupiškio bei Gustonių grūdų centruose. Praktiškai visuose mūsų gamybiniuose objektuose galima įsigyti ir įvairių augalų apsaugos priemonių. Trąšų bazėse teikiame granuliuotų trąšų perkrovos, fasavimo, sumaišymo, bei apvėlimo mikroorganizmais ir saugojimo paslaugas. Taip turime ir skystų azoto trąšų sandėliavimo talpyklas Kėdainių, Joniškio, Vilkaviškio, Gustonių ir Kupiškio grūdų centruose, kuriose vienu metu galime saugoti iki 17 tūkstančių tonų skystų trąšų. Įvairių biriųjų trąšų saugojimo pajėgumai – daugiau, kaip 70 tūkst. tonų;
Nuosavose grūdų saugyklose šiuo metu galime ilgą laiką sandėliuoti 323 tūkst. tonų grūdų bei rapsų. Grupės grūdų saugojimo pajėgumai uostuose siekia beveik 200 tūkst. tonų.