Profesionalų patarimai

AB „Linas Agro“ mikroelementų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius kartu su produktų ekspertu Petru Kiseliovu šiame reportaže apžvelgs kas padeda subalansuoti augalų augimą būtent tuo periodu, kada to labiausiai reikia. Šie specialistai turėdami didele patirtį agrotechnologijose, išsigrynino geriausius tręšimo per lapus technologinius sprendimus. Apie tai ir dar daugiau juos kalbino agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė.
Šiuo metu energetikos kainoms kylant į neregėtas aukštumas, žmonės pradeda ieškoti įvairiausių būdų kaip sutaupyti. Ir dažnu atveju net pamirštama, kad yra tokia energetikos rūšis kaip biomasė iš energetinių augalų. Energetinių augalų derėjimo potencialas yra kelis kartus didesnis nei šiaudų kiekis, liekantis nuėmus javus ar rapsus. Iš vieno hektaro kasmet galima gauti net 30 tonų sausos masės. Nieko nuostabaus, kad kaskart vis daugiau ūkių būtent energetinių augalų plantacijose įžvelgia galimybes patenkinti augančią biomasės paklausą.
Šiame reportaže apžvelgsime kaip auga ir kokios šiuo metu stadijos yra žieminiai rapsai. Kokia šiuo metu yra sauso rudens, šalnų ir kenkėjų įtaką jų sklandžiam augimui. O kaip to išvengti ir palengvinti pasėlių augimą? Savo patarimais pasidalino AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė, bei tuo pačiu pakalbino Šilalės raj. ūkininką Vytautą Misevičių kaip jam sekasi su žieminiais rapsais.
AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė lankėsi Lietuvos Žemdirbystės institute vykdomame žemės dirbimo būdų bandyme kur diskutavo su vyresniąja mokslo darbuotoja Dr. Gražina Kadžiene apie tradicinius ir integruotus žemės dirbimo tyrimus žieminių rapsų ir kviečių pasėlyje, piktžoles, agrotehnologijų panaudojimą ir dar daug įdomių bei naudingų įžvalgų su patarimais ūkininkams.
Trečia dalis reportažo iš Šakių raj. ūkininko Algimanto Bublaičio žieminių kviečių veislės ACHIM pasėlio lauko. Šiuo metu tikriausiai tai pats sunkiausias ūkininkams etapas, bet tuo pačiu ir smagiausias. Taigi kaip sekasi nuimti derlių, kokie jo parametrai ir kuo šiuo metu gyvena ūkininkai, kalbasi AB „Linas Agro“ agrotechnologojų plėtros ir produkto vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė, Šakių regiono agronomas Aidas Liudžius bei ūkininkas Algimantas.
AB „Linas Agro“ ir „Dotnuva Seeds“ atrinko septynias žieminių kviečių veisles, kurių, mūsų nuomone, pakanka, kad bet kuris ūkis galėtų pasirinkti 2–4 veisles, geriausiai tinkančias esamų dirvožemių savybėms, įvertinant atsėliavimo atvejus ir galimybę sudaryti derliaus nuėmimo grafiką. Visos šios veislės atrinktos taip, kad atitiktų ūkininkų poreikius, nepriklausomai nuo ūkių geografijos ar auginimo technologijų skirtumų.
AB „Linas Agro“ ir „Dotnuva Seeds“ atrinko geriausias žieminių miežių, rugių ir kvietrugių veisles, kurios puikiai prisitaiko skirtinguose dirvožemiuose bei gerai atlaiko įvairias ligas. Apie tai ir dar daugiau reportaže papasakojo AB „Linas Agro“ agrotechnologojų plėtros ir produkto vadove dr. Gabrielė Pšibišauskienė su „Dotnuva Seeds“ sėklininkystės skyriaus vadovu Sigitu Augu.
AB „Linas Agro“ mikroelementų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius kartu su agrotechnologojų plėtros ir produkto vadove dr. Gabriele šiame reportaže apžvelgs kaip vyksta intensyvi ekologija Lietuvoje ir kodėl ekologinis ūkis investuodamas šiek tiek daugiau į ekologinius pasėlius, gali turėti akivaizdžiai gerus derliaus rezultatus.
Nuo ko prasideda visas pasėlių sėklos paruošimas ir dauginimas, kaip jos valomos bei sertifikuojamos? Visi atsakymai šiame reportaže, kuriame AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė kalbina „Dotnuva Seeds“ sėklų dauginimo vadovą Liudviką Kryžių ir sėklininkystės vadybininką Luką Degimą.
Apie naują herbicidą, kurio registraciją „Corteva“ kompanija gavo visai neseniai ir kuris įmonei bus pirmasis herbicidas kurį ūkiai galės naudoti rudenį. Apie jo veikliąsias medžiagas ir dar daugiau, AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė kalbina „Corteva“ verslo klientų vadovą Algį Čižauską.
„Tessenderlo Kerley International“ turi aukštos kokybės skystų trąšų asortimentą, skirtą tikslesnei augalų mitybai, siekiant optimizuoti pasėlių derlių, kokybę ir tvarumą. Tai suteikia ūkininkams priimti geresnius sprendimus, kai jie kiekvieną sezoną puoselėja savo pasėlius. Apie tai ir dar daugiau šiame vaizdo reportaže, kur AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė kalbina „Tessenderlo“ kompanijos agronomą konsultantą Herman Eijkelboom.
Apie vienaskiltes piktžoles ūkiuose ir kokiais herbicidais ir technologijomis jas kontroliuoti, šiame praėjusių metų reportaže, AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė kalbino LAMMCŽI mokslininkę Birutę Jomantaitę, SYNGENTA produktų ekspertą Lietuvoje Juozą Semešką bei ADAMA produktų plėtros Baltijos šalyse vadovą Remigijų Peleckį.
Visi žinome, kad ūkininkai savo darbus planuoja gerokai į priekį, todėl naujausiame video reportaže siūlome susipažinti su mūsų įmonių turimu žieminių rapsų sėklų asortimentu, skirtu 2022 metų rudens sezonui. Reportaže AB „Linas Agro“ agrotechnologojų plėtros ir produkto vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė pasakoja, kokios sėklų veislės sudaro asortimentą, kokias dažniausiai renkasi Lietuvos ūkininkai, kuo jos skiriasi tarpusavyje ir dar daug įdomių dalykų.
Apie „Dotnuva Seeds“ žieminių rapsų kolekciją, kurią sudaro net 11 veislių, jų tarpusavio privalumus ir skirtumus, Agrovizijos metu kalbėjosi „Dotnuva Seeds“ sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas ir AB „Linas Agro“ agrotechnologojų plėtros ir produkto vadovė dr. Gabrielė Pšibišauskienė.
Dr. Stephan Overmeyer, YARA agronominių konsultacijų vadovas Vokietijoje, Gabrielei papasakojo apie trąšas skirtas tręšti per lapus ir jų panaudojimą Vokietijoje.
AB „Linas Agro“ agrotechnologijų plėtros vadovė dr. G. Pšibišauskienė kartu su Arnoldu Čepele, „Syngenta” produktų plėtros vadovu, aptarė kaip ir kodėl labai svarbu pasirinkti tinkamą beicą žieminių kviečių beicavimui, kuris puikiai apsaugo nuo pavasarinio pelėsio, pašaknio puvinių ir kitų sėklos ligų.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką