Orai
0
Naujiena
KWS Fantex

KWS Fantex

Prekės kodas:

Salyklinio tipo, vidutinio ankstyvumo, stambių grūdų vasarinių miežių veislė. 

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

• Salyklinio tipo,
• Lietuvoje registruota 2017 m.,
• vidutinio ankstyvumo,
• labai atspari išgulimui,
• stambus grudai,

KWS Lochow, Vokietija sukurta vasarinių miežių veislė. ‘KWS Fantex’ ūkinio vertingumo tyrimai atlikti 2015 ir 2016 m. Šilutės, Kauno, Pasvalio ir Utenos AVT skyriuose. Veislės tyrimo metais gautas vidutinis  8,46 t/ha grūdų derlingumas, kuris buvo 104,8 proc. lyginant su standartinių veislių derliaus vidurkiu. Didžiausias šios veislės miežių derlius buvo išaugintas 2015 m. Pasvalio AVT skyriuje –11,84 t/ha. 2016 m. Suomijoje ‘KWS Fantex’  derlingumas buvo 120, Latvijoje 112 proc. lyginant su standartinių veislių vidurkiu. Laboratorijoje įvertinus grūdų kokybę, juose vidutiniškai buvo nustatyta 11,4 proc. baltymų ir 63,2 proc. krakmolo. Grūdai stambūs, 1000 jų vidutinė masė –51,77 g, hektolitro masė –64,2 kg/hl, stambių grūdų ant 2,5 mm skersmens akučių sieto – 95,1 proc. ‘KWS Fantex’ veislės miežių vidutinis aukštis –60,1 cm. Jie labai atsparūs išgulimui, tai vidutiniškai įvertinta 9 balais (atsparumas išgulimui vertinamas balais  nuo  1  iki  9,  kai  9  balai – labai atspari išgulimui veislė). Šios veislės miežių vegetacijos periodo vidutinė trukmė – 88,5 dienos (skaičiuojant nuo sėklų sudygimo iki grūdų vaškinės brandos), nuo sudygimo iki išplaukėjimo vidutiniškai praeidavo 47,3 dienos,  t.  y.  jie  buvo beveik tokio pat ankstyvumo, kaip ir standartinės veislės ‘Propino’, ir išplaukėdavo atitinkamai 0,7 ir 1,2 dienos vėliau negu standartinių veislių ‘Milford’ ir ‘RGT Planet’ miežiai. Bandymų laukeliuose atsparumui ligoms nustatyti, kuriuose  nebuvo  naudoti  fungicidai, 2015–2016  m. miltligės (Erisyphe graminis) pažeistų augalų buvo labai nedaug, atsparumas įvertintas 8–9 balais. Juostuotoji,   tinkliškoji ir rudadėmė dryžligės  miežius  pažeidė  daugiau. ‘KWS  Fantex’ veislės  miežių atsparumas šioms ligoms buvo vertintas nuo 5,5 iki 9 balų (kai 9 balai –labai geras atsparumas).

Panašios prekės
Milford Milford
Stambių grūdų, derlinga, pašarinio tipo vasarinių miežių veislė. Sukurta &b..
Laureate Laureate
Salyklinio tipo vasarinių miežių veislė, vidutinio ankstyvumo, labai stambi..
Naujienos
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
2020 04 20
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
Šiais ūkiniais metais turėjome ne tik šilčiausią žiemą per visą Lietuvos istoriją, bet ir turime daugiausiai geros kokybės žiemkenčių pasėlių – apie 1,2 mln. ha. O svarbiausia – džiaugiamės realia galimybe anksčiausiai užbaigti vasarojaus sėją. Dar kovo viduryje prasidėjo šie lauko darbai: vasarojaus sėjai skirtų dirvų purenimas, žieminių kviečių, miežių bei kvietrugių pasėlių pavasarinis akėjimas, siekiant sumažinti drėgmės išgaravimą iš žemės. Be to, skubėjome tręšti žiemkenčius ir dirvas vasarojaus sėjai bei daugiamečius žolynus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.