Lietuviųlt
Orai
0

Plenum

Prekės kodas: Plenum

Sisteminio veikimo insekticidas, skirtas žieminių ir vasarinių rapsų apsaugai nuo rapsinių žiedinukų.

Tara: 1 l

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Veiklioji medžiaga:  Pimetrozinas 500 g/kg.

Cheminė klasė: piridino azometino dariniai.

Pavidalas: vandenyje tirpstančios granulės.

Naudojimas. Purškiama žiedinukams plintant rapsuose: radus 1-2 vabalus, kol dar butonai nepakile virš lapų BBCH 51, radus 3-4 vabalus, kai butonai išsiskirstę, bet neišsiskleidę BBCH 55.

Veikimas. Veiklioji medžiaga pimetrozinas, patekus ant augalo greitai prasiskverbia i žalius lapus ir sistem iškai išnešiojama po visą augalą. Rapsinius žiedinukus pirmiausiai veikia tiesiogiai patekus ant vabalo, vėliau per augalo sultis. Nustatyta, kad pimetrozinas blokuoja vabzdžio kojų įtempimo receptorius (chorodontalinius receptorius) ir išbalansuoja jo koordinaciją. Pimetrozino poveikyje stebimi skirtingi rapsinio žiedinuko elgesio požymiai: hiperaktyvumas, užpakalinių kojų paralyžius, nekoordinuotas judėjimas, maitinimosi sutrikimas ir galiausiai žūtis.

Didžiausią žalą rapsų pasėliams padaro rapsiniai žiedinukai, kurie aktyviausi būna rapsų stiebo augimo-butonizacijos tarpsniais.

Pavasari, atšilus orams iki 14-15 °C, žiedinukai skrenda į žieminių rapsų pasėlius. Suaugėliai vabalai ir maitinasi, ir deda kiaušinėlius i butonus, kurių skersmuo mažesnis negu 2 mm: pažeidžia rapsų žiedinius pumpurus. Tokie žiediniai pumpurai nubyra, lieka vien žiedkočiai, o žiedai ir ankštaros nesusiformuoja. Derliaus nuostoliai gali būti net iki 80 procentų.

Kaip viena iš priežasčių, lėmusių stiprų žiedinukų populiacijos padidėjimą - sumažėjęs šių kenkėjų jautrumas piretroidų klasės insekticidams.

Siekiant sumažinti rapsinio žiedinuko atsparumo atsiradimo riziką, rekomenduojama:

Stebėti žiedinukų gausumą visame lauke;

Insekticidus naudoti tik kenkėjų gausumui pasiekus žalingumo ribą;

Nemažinti insekticidų rekomenduojamų normų;

Nenaudoti piretroidų, jei nėra būtinybės (pastebėjus tik vieną kitą kenkėją);

Nenaudoti piretroidų klasės insekticidų rapsų pasėliuose žiedinukų plitimo metu daugiau kaip vieną kartą per sezoną;

Žiedinukų plitimo metu, jei reikia purkšti daugiau kaip vieną kartą, rekomenduojama kaitalioti skirtingų klasių insekticidus;

Nenaudoti tai pačiai cheminei klasei priklausančių insekticidų mišinių;

Stebėti žiedinukų gausumą visame lauke;

Insekticidus naudoti tik kenkėjų gausumui pasiekus žalingumo ribą;

Nemažinti insekticidų rekomenduojamų normų;

Naudoti sukalibruotus purkštuvus.

TIRPALO PARUOŠIMAS IR PURŠKIMAS. Purškimą atlikti tik paruoštu darbui, gerai sureguliuotu purkštuvu. Ruošiant tirpalą purkštuvo talpą iki 15% užpildyti vandeniu, o Plenum\" supilti tiesiai i talpą arba per paėmimo bakel] ir gerai išmaišyti, supilti likusi vandens kieki. Vandens kiekis rapsams, priklausomai nuo pasėlio vešlumo - 200-400 l/ha. Purkšti smulkiais arba vidutiniais lašais, palaikant 2-3 atm slėgi.

Maišymas. Dėl Plenurn naudojimo mišiniuose su kitais produktais kreipkitės i gamintojų atstovus.

Prieš ruošiant mišinius būtina isitikinti ar maišomų produktų etiketėse nėra apribojimų maišymui. Taip pat visada reikia patikrinti maišomų produktų suderinamumą (nuosėdos, išsisluoksniavimas ir kt.) nedideliame inde.

Plenum į purkštuvo talpą visada pilamas pirmiausiai ir tik gerai išmaišius galima supilti kitus produktus.

Gali būti maišomas su daugeliu registruotų fungicidų, bei mikroelementinėmis trąšomis. Tačiau maišyti galima ne daugiau kaip tris produktus, įskaitant ir Plenum.

Mišinių ruošimo, transportavimo ir purškimo metu tirpalas nuolat turi būti maišomas. Paruošti mišiniai išpurškiami nedelsiant.

NAUDOJIMO SĄLYGOS. Purkšti dienos metu, kai temperatūra ne žemesnė kaip + 10 °C, rapsiniam žiedinukui aktyviai migruojant rapsų pasėlyje.

Praėjus 2 valandoms po purškimo, lietus insekticido veiksmingumui įtakos neturi.

Nenaudoti geltonojo butono tarpsnyje. Nenaudoti šio produkto augalų žydėjimo metu. Nenaudoti, kai yra žydinčių piktžolių.

Po purškimo Plenum poveikis bitėms išlieka mažiausiai 5 dienas.

Panašios prekės
Proteus Proteus
Kontaktinis ir sisteminis insekticidas žieminių ir vasarinių kviečių, mieži..
Mavrik Mavrik
Kontaktinis insekticidas žieminių ir vasarinių rapsų, žieminių ir vasarinių..
Fastac 50 Fastac 50
Insekticidas, naudojamas žieminiuose kviečiuose, kvietrugiuose, miežiuose, ..
Sluxx Sluxx
Labai efektyvus moliuskocidas, naudojamas lauko pasėlių, uogynų, lauko ir u..
Poleci Forte Poleci Forte
Sintetinių piretroidų cheminės grupės kontaktinio ir vidinio veikimo insekt..
Naujienos
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
2020 04 03
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
Vertinant vizualiai – žieminių rapsų pasėlių būklė „gera“. Dabar viskas priklausys nuo mūsų pačių gebėjimų pasėlių priežiūroje, nes prognozuotoss balandžio mėnesio sausros veikiausiai nebus, o lietaus pakaks. Šaltos naktys taip pat baigsis balandžio pirmosiomis dienomis. Sinoptikai prognozuoja normalius orus visam mėnesiui. Be abejo, su trumpalaikiais nukrypimais, kadangi Lietuvoje tai įprastas reiškinys.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.