Cantus Gold

Prekės kodas: Cantus Gold
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

Sisteminio veikimo fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių rapsų apsaugai nuo baltojo (sklerotinio) puvinio (Sclerotinia sclerotiorum), juodosios dėmėtligės (Alternaria spp.) ir iš dalies nuo fomozės (Phoma lingam). Skirtas profesionaliajam naudojimui.

Veikliosios medžiagos: boskalidas, 200 g/l (17.9 %), + dimoksistrobinas, 200 g/l (17.9 %).

Cheminė klasė: karboksamidų ir strobilurinų.

Preparato forma: koncentruota suspensija (SC).

Veikimo būdas

Cantus Gold yra sisteminis fungicidas, sudarytas iš dviejų veikliųjų medžiagų: boskalido ir dimoksistrobino, skirtas žieminių ir vasarinių rapsų apsaugai nuo grybinių ligų. Dvi skirtingos veikliosios medžiagos užtikrina platų veikimo spektrą.

Dimoksistrobinas yra strobilurinų grupės veiklioji medžiaga, turinti apsauginį ir gydomąjį poveikį. Prasiskverbiantis į lapus dimoksistrobinas blokuoja grybo ląstelių energetinių resursų gamybą.

Boskalidas priklauso karboksamidų cheminei grupei. Boskalidas augale juda akropetaliai (iš apačios į viršų) bei translaminariai, t.y. prasiskverbia iš vienos lapo pusės į kitą. Dėl šio poveikio apsaugomos net ir neapipurkštos augalo dalys. Pagal veikimo būdą boskalidas skiriasi nuo strobilurinų ir triazolų. Jis sustabdo energetinių resursų gamybą ir taip blokuoja grybų augimą.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Cantus Gold žieminius ir vasarinius rapsus apsaugo nuo:

Baltojo (sklerotinio) puvinio (Sclerotinia sclerotiorum),

Juodosios dėmėtligės (Alternaria brassicae),

Dalinai nuo fomozės (Phoma lingam).

Purškimo laikas: Cantus Gold naudojamas nuo tada, kai matomi pirmieji žiedlapiai, tačiau žiedai dar neišsiskleidę, iki žydėjimo pabaigos (BBCH 59-69).

Norma: 0,4–0,5 l/ha.

Didžiausias purškimų skaičius – 1.

Paskutinis purškimas iki derliaus nuėmimo – 42 dienos.

Rekomenduojamas vandens kiekis: 100–400 l/ha.

Cantus Gold ne tik apsaugo nuo baltojo (sklerotinio) puvinio, juodosios dėmėtligės ir fomozės, tačiau, apdorojus juo rapsus, taip pat padidina tūkstančio sėklų masę.

Sėjomaina. Tyrimais įrodyta, kad naudojant Cantus Gold 0,5 l/ha nėra jokio neigiamo poveikio po to auginamiems kultūriniams augalams, tokiems kaip kukurūzai, žieminiai kviečiai, rapsai, cukriniai runkeliai, pupos, ridikai, morkos ar pomidorai.

Greta augantys augalai. Tyrimais įrodyta, kad naudojant Cantus Gold 0,5 l/ha nėra jokio neigiamo poveikio greta augantiems augalams, tokiems kaip avižos, svogūnai, kopūstai, žirniai, morkos ir saulėgrąžos.

Maišymas. Dėl Cantus Gold maišymo su kitais augalų apsaugos produktais kreiptis į registracijos savininko atstovus.

ATSPARUMO VALDYMAS

Boskalidas, priklauso sukcinatų dehidrogenazės inhibitorių (SDHI) grupei (FRAC kodas C2). SDHI fungicidams būdinga vidutinė – didelė atsparumo atsiradimo rizika.

Dimoksistrobinas priklauso chinonų išorės inhibitorių (Qol) grupei (FRAC kodas C3). Dimoksistrobinui, kaip ir kitiems chinonų išorės inhibitorių grupės fungicidams, būdinga didelė atsparumo atsiradimo rizika, bendrai vertinant. Konkretiems patogenams, tokiems kaip Sclerotinia sclerotiorum, Alternaria, Leptosphaeria maculans, Leptosphaeria biglobosa atsparumo išsivystymo rizika vertinama kaip žema, o Botrytis cinerea – kaip didelė.

Siekiant išvengti atsparumo atsiradimo arba bent jo nespartinimo, reikia laikytis atsparumo valdymo programos. Cantus Gold turi būti naudojamas profilaktiškai arba ankstyvuosiuose ligos vystymosi tarpsniuose, pagal gamintojo rekomendacijas, t.y. nuo rekomenduojamų ligų, nurodytu purškimo laiku ir nepurkškite daugiau kartų nei nurodyta etiketėje. Visada naudokitės FRAC naujausiomis atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo rekomendacijomis arba dėl naujausios informacijos kreipkitės į produkto gamintoją/platintoją.

Panašios prekės
Orius Orius
Sisteminis fungicidas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių ..
Leander Leander
Sisteminis fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių bei žieminių i..
Juventus Juventus
Sisteminis fungicidas saugoti nuo grybinių ligų ir žieminių rapsų augimo re..
Signum Signum
Sisteminio poveikio fungicidas, skirtas kopūstų, morkų, porų, salotų, žirni..
Priaxor Power Pack Priaxor Power Pack
Fungicidų Priaxor ir Curbatur®3 pakuotė. Abu fungicidai naudojami ..
Conclude AZT 250 SC Conclude AZT 250 SC
Sisteminio - translaminarinio veikimo strobilurinų grupės fungicidas skirta..
Naujiena
Revytrex® Revytrex®
Ssteminio veikimo fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių, žiemin..
Naujiena
Syrex Syrex
Sisteminis fungicidas, pasižymintis apsauginiu ir gydomuoju veikimu, naudoj..
Naujiena
Balaya® + Flexity® Pack Balaya® + Flexity® Pack
Fungicidų kombinacija, pasižyminti apsauginiu ir gydomuoju veikimu nuo..
Naujiena
Juventus + Curbatur Pack Juventus + Curbatur Pack
Sisteminių fungicidų kombinacija žieminiams ir vasariniams kvieči..
Gigant Gigant
Gigant – plataus spektro, sisteminio veikimo fungicidas, skirtas žiem..
Naujienos
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
2020 06 09
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
Prasidėjo mėnuo, kurio metu vasarojaus pasėliuose sukuriama apie 40 proc. bendros jų biomasės, gautos per visą vegetacijos periodą. Fotosintezės produktyvumas vasarojaus pasėliuose šį mėnesį labai priklauso ne tik nuo lauko dirvų našumo ar auginimo technologijų intensyvumo, bet ir nuo oro sąlygų. O štai šilumos ir drėgmės, vertinant meteorologų prognozes birželio mėnesiui, augalams tikrai turėtų pakakti. Tad, jei sugebėsime tinkamai ir laiku atlikti pasėlių priežiūros darbus, turėsime gausesnį derlių.
Plačiau
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
2020 06 02
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
Birželio mėnuo yra bene reikšmingiausias, formuojant žieminių kviečių pasėlių produktyvumą: jo tankumą, grūdų kiekį varpoje ir iš dalies – 1000 grūdų vidutinę masę. Dėl vėsios gegužės šiek tiek sulėtėjo žieminių kviečių vystymasis, tad nuo jūsų kruopštumo priklausys būsimas derlius. Svarbiausi darbai šį mėnesį – aprūpinti augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis, apsaugoti nuo kenkėjų ir žalingiausių ligų.
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką