Decis Mega

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

INSEKTICIDAS

Veiklioji medžiaga: deltametrinas 50 g/l.

Sudėtyje yra petroleteris (sunkioji benzino frakcija).

Produkto forma: vandens emulsija.

Sintetinių piretroidų cheminės grupės insekticidas, kontaktinio ir vidinio veikimo, naikina kenkėjus lauko, sodo, daržo ir dekoratyviniuose augaluose, spygliuočių ir lapuočių sodmenyse medelynuose. Insekticidas DECIS MEGA spygliuočių ir lapuočių sodmenyse medelynuose registruotas vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento 1107/2009 51 straipsniu.

Skirtas profesionaliajam naudojimui.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

DECIS MEGA yra sintetinių piretroidų cheminės grupės insekticidas, kontaktinio ir vidinio (veikia per virškinimo organus) veikimo. Veiklioji medžiaga veikia ardydama kenkėjų nervų sistemą. Insekticido efektyvumas priklauso nuo panaudotos normos arba tirpalo koncentracijos. Insekticidas pasižymi tokiu poveikiu:

-staigiu efektu, kai insekticido poveikis kenkėjams pasireiškia per keletą minučių;

-maitinimosi instinkto praradimu. Tai apsaugo augalus nuo pažeidimų, nes kenkėjai daugiau nebesimaitina augalų dalimis, o pasišalina arba žūsta nuo bado.

-trumpalaikiu atbaidančiu (repelentiniu) poveikiu.

Panaudojimo laikas, normos

DECIS MEGA naudojamas pasirodžius pirmiesiems kenkėjams arba pastebėjus pirmuosius pažeidimus ant augalų.

Augalai

Kenkėjai

Norma, l/ha

Laikas nuo paskutinio purškimo iki derliaus nuėmimo

Didžiausias purškimų skaičius

Žieminiai ir vasariniai kviečiai, žieminiai ir vasariniai miežiai, žieminiai ir vasariniai kvietrugiai, rugiai, avižos

Tripsai (Thysanoptera), Lemai (Oulema spp.) Pjūkleliai (Pachynematus spp.) Balniniai gumbauodžiai (Haplodiplosis equestris)

0,125-0,15

20

2

Amarai (Aphididae)

0,15

Žirniai, pupos

Žirniniai amarai (Acyrthosiphon pisum) Pupiniai amarai (Aphis fabae) Žirniniai vaisėdžiai (Laspeyresia spp.) Gumbeliniai straubliukai (Sitona lineatus)

0,15

20

2

Žieminiai ir vasariniai rapsai

Rapsiniai žiedinukai (Meligethes aeneus) Ankštariniai paslėptrastraubliai (Ceuthorhynchus spp.), Ankštariniai gumbauodžiai (Dasineura brassicae) Spragės (Phyllotreta spp.)

0,125-0,15

20

2

Bulvės

Kolorado vabalai (Leptinotarsa decemlineata)

0,1-0,15

20

2

Maistinės bulvės

Amarai (Aphididae)

0,15

Gūžiniai ir žiediniai kopūstai, brokoliai, griežčiai

Baltukai (Pieris spp.), Kryžmažiedės spragės (Phyllotreta spp.), Kopūstiniai pelėdgalviai (Mamestra brassicae), Amarai (Aphididae)

0,125-0,15

14

2

Morkos

Morkinės musės (Psila rosae)

0,15

30

2

 

Augalai

Kenkėjai

Norma, l/ha

Tirpalo koncentracija, %

Laikas nuo paskutinio purškimo iki derliaus nuėmimo

Didžiausias purškimų skaičius

Dekoratyviniai augalai

Cikadelės (Eupteryx collina)

0,15

0,015

-

2

Amarai (Aphis spp.)

0,25

0,025

Obelys, kriaušės

Amarai (Aphis mali, Dysaphis devecta, Anuraphis subterranea), Lapsukiai (Archips rosana, Tmetocera ocellana, Agyroploce variegana), Obeliniai žiedgraužiai (Anthonomus pomorum), Obuolinis vaisėdis (Cydia pomonella), Pjūkleliai (Hoplocampa testudinea)

0,15-0,25

0,015-0,025

30

2

Spygliuočių ir lapuočių sodmenys medelynuose

Amarai, skydamariai, pjūkleliai, gumbavapsvės, lapsukiai

0,25

0,025

-

2

Dėmesio!

DECIS MEGA naudojimas spygliuočių ir lapuočių sodmenyse medelynuose išplėstas vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 51 straipsniu.

ATSAKOMYBĖ. Gamintojas neatsako už produkto efektyvumą, galimą fitotoksiškumą augalams ir derliaus nuostolius. Atsakomybę už galimą neigiamą poveikį prisiima produkto naudotojas.

Rekomenduojamas vandens kiekis:

lauko augalams - 200- 400 l/ha,

daržo, sodo, dekoratyviniams augalams, spygliuočių ir lapuočių sodmenims medelynuose - 500-1000 l/ha.

Lietus praėjus 1 val. po purškimo neturi neigiamos įtakos produkto veikimui.

Pastabos

  • Žydinčių augalų plotus (net jei juose žydi piktžolės), o taip pat plotus esančius netoli žydinčių augalų, purkšti vakare, pasibaigus bičių skraidymui arba labai anksti ryte (nuo 21.00 iki 4.00 val.).
  • Būtina ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas apie planuojamą purškimą paskelbti Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.
  • Nepurkšti šlapių augalų. Purškiant svarbu tolygiai padengti tirpalu visą augalo paviršių.
  • Produktas geriausiai veikia, kai temperatūra yra žemesnė nei 20ºC. Jei dieną temperatūra yra aukštesnė, tai rekomenduojama purkšti ryte arba vakare.
  • Naudojant DECIS MEGA dekoratyviniuose augaluose, spygliuočių ir lapuočių sodmenyse medelynuose pirmiausiai rekomenduojama išbandyti mažame plotelyje ir įvertinti augalų jautrumą insekticidui.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO MAŽINIMO PRIEMONĖS

Neatmetama galimybė, kad gali išsivystyti rapsinių žiedinukų ir koloradų vabalų atsparumas piretroidų cheminės grupės produktams, tame tarpe ir DECIS MEGA, todėl gali sumažėti insekticido efektyvumas. Insekticidą DECIS MEGA būtina naudoti pagal rekomendacijas t.y. nuo rekomenduojamų kenkėjų, nurodytu purškimo laiku, naudojant registruotas normas, neviršyti purškimų skaičiaus. Nenaudoti mažesnės normos nei nurodyta etiketėje. Nepurkšti profilaktiškai, purkšti tik pasirodžius kenkėjams. Jei įmanoma, naudoti sistemoje su kitų cheminių grupių insekticidais.

TIRPALO PARUOŠIMAS

Į purkštuvo talpą supilti pusę purškimui skirto vandens, įjungti maišyklę, tuomet supilti tiksliai pamatuotą produkto kiekį. Gerai išmaišyti ir supilti likusį reikiamą kiekį vandens. Jei purkštuvas be hidraulinio maišytuvo, tirpalą išmaišyti mechaniškai. Paruoštas tirpalas turi būti išpurkštas nedelsiant. Purškimo ar trumpų pertraukėlių metu maišyklė turi būti įjungta. Po darbo purkštuvą ir jo sudedamąsias dalis kruopščiai išplauti švariu vandeniu.

Panašios prekės
Mavrik Mavrik
Kontaktinis insekticidas žieminių ir vasarinių rapsų, žieminių ir vasarinių..
Naujienos
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
2020 04 03
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
Vertinant vizualiai – žieminių rapsų pasėlių būklė „gera“. Dabar viskas priklausys nuo mūsų pačių gebėjimų pasėlių priežiūroje, nes prognozuotoss balandžio mėnesio sausros veikiausiai nebus, o lietaus pakaks. Šaltos naktys taip pat baigsis balandžio pirmosiomis dienomis. Sinoptikai prognozuoja normalius orus visam mėnesiui. Be abejo, su trumpalaikiais nukrypimais, kadangi Lietuvoje tai įprastas reiškinys.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką