Gigant

Gigant

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

FUNGICIDAS

Veikliosios medžiagos: izopirazamas 125 g/l (11,2%) + protiokonazolas 150 g/l (13,5%)

Produkto forma: koncentruota suspensija (SC)

Gigant – plataus spektro, sisteminio veikimo fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių miežių, žieminių ir vasarinių kvietrugių bei žieminių rugių apsaugai nuo grybinių ligų.

Skirtas profesionaliajam naudojimui.

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Naudojant augalų apsaugos produktą laikytis Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklių.

VEIKIMO BŪDAS

Gigant yra sisteminis fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių miežių, žieminių ir vasarinių kvietrugių bei žieminių rugių pasėlių apsaugai nuo grybinių ligų.

Gigant sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: izopirazamas ir protiokonazolas.

Izopirazamas priklauso karboksamidų cheminei grupei. Pagal veikimo būdą izopirazamas priklauso sukcinato dehidrogenazės inhibitoriams (SDHI). Jis blokuoja kvėpavimo grandinę, slopina energijos gamybą ląstelėje ir taip sutrikdo patogeninių grybų augimą.

Protiokonazolas yra ilgo veikimo sisteminis fungicidas, pasižymintis apsauginėmis ir gydomosiomis savybėmis. Po apdorojimo jis patenka į audinius ir tolygiai pasiskirsto augale. Protiokonazolas priklauso triazolų cheminei grupei. Pagal veikimo būdą jis yra demetilinimo inhibitorius (DMI). Šį veikimo būdą turinčios veikliosios medžiagos blokuoja sterolių biosintezę grybo ląstelių membranose.

Dviejų skirtingų veikimo grupių veikliosios medžiagos užtikrina labai gerą javų apsaugą nuo grybinių ligų ir mažina atsparumo išsivystymo riziką.

NAUDOJIMAO NORMOS IR LAIKAS

Paskutinis purškimas iki derliaus nuėmimo: 35 dienos

Didžiausias purškimų skaičius: 2

Didžiausia vienkartinė norma: 1,0 l/ha

Didžiausia norma per metus: 2,0 l/ha

Rekomenduojamas vandens kiekis: 100-400 l/ha

Minimalus laikas tarp purškimų: 14 dienų

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Naudokite produktą profilaktiškai arba iš karto pastebėję pirmuosius ligų požymius. Nerekomenduojama purkšti, kai augalai pažeisti ar vyrauja nepalankios aplinkos sąlygos.

FITOTOKSIŠKUMAS

Tinkamai naudojant nėra fitotoksiškas.

SĖJOMAINA

Apribojimų nėra.

MAIŠYMAS

Dėl maišymo su kitais augalų apsaugos produktais kreipkitės į registracijos savininko atstovus Lietuvoje. Gigant mišinių su kitais augalų apsaugos produktais poveikis žmonių sveikatai, aplinkai ir veiksmingumas nevertintas.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS

Fungicido Gigant sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: izopirazamas (SDHI fungicidų grupė, FRAC* kodas C2) ir protiokonazolas (DMI fungicidų grupė, FRAC kodas G1). Patogenų atsparumo išsivystymo rizika izopirazamui vertinama nuo vidutinės iki didelės, protiokonazolui – vidutinė. Šių dviejų veikliųjų medžiagų kombinacija produkte jau yra puikus būdas siekiant išvengti patogenų atsparumo išsivystymo. Nepaisant to, neatmetama galimybė, kad naudojant fungicidą Gigant, jeigu nesilaikoma atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo priemonių, gali išsivystyti atsparios patogeninių grybų padermės. Tokiu atveju produkto efektyvumas gali sumažėti. Todėl fungicidą Gigant būtina naudoti pagal rekomendacijas, t. y. nuo rekomenduojamų ligų, nurodytu purškimo laiku, naudojant registruotas normas.

Visada naudokitės FRAC (www.frac.info) naujausiomis atsparumo išsivystymo rizikos mažinimo rekomendacijomis arba dėl naujausios informacijos kreipkitės į produkto gamintoją/platintoją.

*FRAC – veiklos su atsparumu fungicidams komitetas.

NAUDOJIMO APRIBOJIMAI

Augalų apsaugos produkto nenaudoti, kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 25º C arba vėjo greitis yra didesnis nei 3 m/s.

 

Panašios prekės
Orius Orius
Sisteminis fungicidas žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių ..
Leander Leander
Sisteminis fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių bei žieminių i..
Juventus Juventus
Sisteminis fungicidas saugoti nuo grybinių ligų ir žieminių rapsų augimo re..
Signum Signum
Sisteminio poveikio fungicidas, skirtas kopūstų, morkų, porų, salotų, žirni..
Cantus Gold Cantus Gold
Sisteminio veikimo fungicidas apsaugai nuo baltojo (sklerotinio) puvinio, j..
Priaxor Power Pack Priaxor Power Pack
Fungicidų Priaxor ir Curbatur®3 pakuotė. Abu fungicidai naudojami ..
Conclude AZT 250 SC Conclude AZT 250 SC
Sisteminio - translaminarinio veikimo strobilurinų grupės fungicidas skirta..
Naujiena
Revytrex® Revytrex®
Ssteminio veikimo fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių, žiemin..
Naujiena
Syrex Syrex
Sisteminis fungicidas, pasižymintis apsauginiu ir gydomuoju veikimu, naudoj..
Naujiena
Balaya® + Flexity® Pack Balaya® + Flexity® Pack
Fungicidų kombinacija, pasižyminti apsauginiu ir gydomuoju veikimu nuo..
Naujiena
Juventus + Curbatur Pack Juventus + Curbatur Pack
Sisteminių fungicidų kombinacija žieminiams ir vasariniams kvieči..
Protendo Protendo
Protendo 300 EC – plataus spektro, sisteminio veikimo fungicidas, ski..
Naujienos
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
2020 06 09
Birželį – didesnis dėmesys vasariniams migliniams javams
Prasidėjo mėnuo, kurio metu vasarojaus pasėliuose sukuriama apie 40 proc. bendros jų biomasės, gautos per visą vegetacijos periodą. Fotosintezės produktyvumas vasarojaus pasėliuose šį mėnesį labai priklauso ne tik nuo lauko dirvų našumo ar auginimo technologijų intensyvumo, bet ir nuo oro sąlygų. O štai šilumos ir drėgmės, vertinant meteorologų prognozes birželio mėnesiui, augalams tikrai turėtų pakakti. Tad, jei sugebėsime tinkamai ir laiku atlikti pasėlių priežiūros darbus, turėsime gausesnį derlių.
Plačiau
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
2020 06 02
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
Birželio mėnuo yra bene reikšmingiausias, formuojant žieminių kviečių pasėlių produktyvumą: jo tankumą, grūdų kiekį varpoje ir iš dalies – 1000 grūdų vidutinę masę. Dėl vėsios gegužės šiek tiek sulėtėjo žieminių kviečių vystymasis, tad nuo jūsų kruopštumo priklausys būsimas derlius. Svarbiausi darbai šį mėnesį – aprūpinti augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis, apsaugoti nuo kenkėjų ir žalingiausių ligų.
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką