Orai
0

Hallfreda

Prekės kodas:

Labai žiemkentiška, vidutinio vėlyvumo veislė. Grūdai atitinka I-II kokybės klasės reikalavimus.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Lietuvoje tiriama nuo 2018 m.,
maistinio tipo,
grūdai atitinka I-II kokybės klasės reikalavimus,
vidutinio vėlyvumo,
augalai aukšti,
atspari išgulimui,
labai žiemkentiška,
grūdai vidutinio stambumo,
atspari nykštukinėms ir kietosioms kūlėms,
selekcininkas „Lantmännen“, Švedija

Veislė nuo 2018 m. tiriama ūkinio vertingumo tyrimuose Plungės, Kauno,  Pasvalio  ir  Utenos  AVT skyriuose. 2018-2019  metų duomenimis  derlingumas uvo 105 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis.  Didžiausias derlius buvo 2018 m. Pasvalio AVT skyriuje –11,2 t/ha. 2018-2019 m. veislė ‘Halfreda’ buvo tirta Estijoje dviejų metų vidutiniais duomenimis derlingumas buvo 118 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis. ‘Halfreda’ veislės kviečių 1000 grūdų vidutinė masė buvo 45,68 g. Tyrimų  metais augalų vidutinis  aukštis  buvo  81,15  cm, atsparumas išgulimui – 8 balai. Žiemojimo sąlygos tyrimo laikotarpiu žieminių kviečių veislėms visuose AVT skyriuose buvo palankios,  žuvusių  arba  blogai  peržiemojusių  veislių  nebuvo.  ‘Hallfreda’ kviečių žiemkentiškumas per visą tyrimo laikotarpį vidutiniškai įvertintas –8,5 balo. Atsparumas išgulimui ir žiemkentiškumas vertinami balais nuo 1 iki 9, kai 9 balai –labai atspari veislė. Vidutiniškai atspari lapų ligoms.

Panašios prekės
Ada Ada
Labai ankstyva, žiemkentiška, gerų kepamųjų savybių lietuviška veislė...
Kena DS Kena DS
Žiemkentiška, derlinga. Maistinio tipo, grūdai atitinka Ekstra kokybės..
Balitus Balitus
Labai ankstyva, labai žiemkentiška, derlinga žieminių kviečių veislė. Ta..
Etana Etana
NAUJIENA: išbandykite žieminių kviečių veislės ETANA sėklas, apdo..
Emil KWS Emil KWS
Maistinio tipo. Labai derlinga. Grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikala..
SU Hylux SU Hylux
Žieminiai hibridiniai kviečiai. Ypatingai stipri šaknų sistema, stabilus au..
Naujiena
SU Hymalaya SU Hymalaya
Nauja hibridinė kviečių veislė. Atspari ligoms, žiemkentiška, tolerantiška ..
Naujienos
Žieminių kviečių produktyvumas: kokios įtakos turi naujos veislės ir sertifikuotos sėklos?
2020 12 01
Žieminių kviečių produktyvumas: kokios įtakos turi naujos veislės ir sertifikuotos sėklos?
Didžiausią įtaką sparčiam augalų derlingumo padidėjimui per pastarąjį dešimtmetį padarė auginimo technologijų modernizacija, sėjos darbų ir sėklų kokybės gerėjimas, sparti naujų produktyvių veislių pasiūla, dirvožemių našumo išsaugojimas arba net didėjimas. Tai – duomenys, gauti apsilankius ūkiuose ar telefonu apklausus ūkininkus, kurie atskleidžia ir augančią sėklų kokybės bei veislių svarbą augalininkystėje. Todėl šįkart kviečiame susipažinti su žieminių kviečių veislių ir sertifikuotų sėklų naudojimo aktualijomis ūkiuose.
Plačiau
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.