Piktžolėms – jokių šansų

2021 09 03

Piktžolėms – jokių šansų

Belkar 0,25 l/ha + Metazamix 0,6 l/ha  rapsams pasiekus 3-4 lapelių augimo tarpsnį. Piktžolėms – jokių šansų!

BELKAR

Belkar yra selektyvus herbicidas skirtas dviskilčių piktžolių naikinimui žieminių rapsų pasėliuose po sudygimo rudenį. Belkar naikina daugelį dviskilčių piktžolių, tokias kaip trikertės žvaginės, rugiagėlės, baltosios balandos, kibieji lipikai, aguonos birulės, bekvapiai šunramuniai, raudonžiedės notrelės, vaistinės žvirbliarūtės ir dirvinės čiužutės.

VEIKIMO BŪDAS

Belkar sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: haloxifen-metilas ir pikloramas. Haloksifen-metilas priklauso arilpikolinatų cheminei grupei, o pikloramas – piridino karboksirūgščių grupei. Pagal veikimo būdą abi veikliosios medžiagos priklauso sintetinių auksinų grupei. Herbicidas į piktžoles patenka per lapus. Poveikis piktžolėms pastebimas praėjus kelioms dienoms po purškimo. Galutinai piktžolės žūva praėjus 4 savaitėms.

NORMOS IR PURŠKIMO REKOMENDACIJOS

Belkar gali būti purškiamas nuo 2 iki 5 tikrųjų lapelių tarpsnio (BBCH 12–15). Purškimo metu 90 % pasėlio turi būti bent dviejų tikrųjų lapelių tarpsnio. Naudojimo norma - 0,25 l/ha. Norint maksimalaus produkto efektyvumo, rekomenduojama purkšti, kai augalai yra trijų–keturių tikrųjų lapelių tarpsnio (BBCH 13–14).

Antrasis purškimas gali būti atliekamas praėjus ne mažiau nei 3 savaitėms po pirmojo purškimo, jei pasirodė nauja piktžolių banga. Antrojo purškimo norma – 0,25 l/ha.

Belkar taip pat gali būti naudojamas vėlesniuose rapsų augimo tarpsniuose – nuo 6 iki 9 tikrųjų lapelių (BBCH 16–19). Purškimo norma – 0,5 l/ha. Įsitikinkite, kad purškimo metu 90 % rapsų pasėlio turėtų 6 tikruosius lapelius (BBCH 16). Jei produktas purškiamas vėlesniais žieminių rapsų augimo tarpsniais, tai turėtų būti tik vienintelis purškimas Belkar.

METAZAMIX

Metazamix - herbicidas, skirtas dviskilčių piktžolių ir vienametės miglės naikinimui žieminių rapsų pasėliuose ir dviskilčių piktžolių vasarinių rapsų bei rapsiukų pasėliuose. Skirtas profesionaliajam naudojimui.

Nenaudoti sėkliniuose pasėliuose ir rapsų veislėse Mendel ir Quartz.

VEIKIMO BŪDAS

METAZAMIX yra sisteminis herbicidas, kurio sudėtyje yra trys veikliosios medžiagos: metazachloras, aminopiralidas ir pikloramas.

METAZAMIX piktžoles veikia per dirvą ir lapus. Metazachlorą dygstančios piktžolės pasisavina per hipokotilį ir šaknis, sudygusios - dar ir per lapus. Aminopiralidą ir pikloramą piktžolės pasisavina per šaknis ir lapus. Jautrios piktžolės ištįsta, deformuojasi, nustoja augti ir sunyksta. METAZAMIX naikina daugelį dviskilčių piktžolių, tokias kaip aguonos birulės, rugiagėlės, baltosios balandos, kibieji lipikai, dirvinės našlaitės ir veronikos, iš vienskilčių – vienmetes migles.

NORMOS IR PURŠKIMO REKOMENDACIJOS

PASTABA:

*Purškiant vasarinius rapsus po sudygimo (BBCH 10-14) prie Metazamix rekomenduojama pridėti paviršiaus aktyviosios medžiagos Dassoil, kad užtikrinti geresnį efektyvumą prieš baltąją balandą. Taip pat įsitikinkite, kad purškiamas tirpalas tolygiai pasiskirsto ant augalų.

Dėl įsigijimo ar konsultacijos kreipkitės į AB "Linas Agro" regiono vadybininkus: https://www.linasagro.lt/regionu-vadybininkai 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką