Lietuviųlt
Orai
0

SU Hylux

Prekės kodas: Hylux

Žieminiai hibridiniai kviečiai. Ypatingai stipri šaknų sistema, stabilus aukštas derlingumas įvairiomis augimo sąlygomis.

Tara: 0,5 mln. sėklų

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Aprašymas:

 • Hibridinė,
 • Maistinio tipo,
 • Grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikalavimus,
 • aukšto ir stabilaus derlingumo, 2008-2015 m. tyrimų duomenimis, SU Hylux veislės kviečių derlingumas buvo 105,0 proc. didesnis lyginant su linijinėmis veislėmis, esant ypatingai nepalankioms augimo sąlygoms, SU Hylux veislės derlingumas gali būti didesnis net iki 30 proc.,
 • grūdai stambūs, pasižymi geromis kepimo savybės, aukštu baltymų kiekiu ir dideliu kritimo skaičiumi,
 • ankstyva,
 • augalai vidutinio aukščio,
 • labai atspari išgulimui,
 • žiemkentiška,
 • labai gausiai krūmijasi,
 • atspari ligoms, ypač miltligei, rudosioms rūdims, lapų septoriozei ir fuzariozei,
 • turi labai stiprią šaknų sistemą, todėl gerai auga mažo našumo ar lengvose dirvose, gerai toleruoja trumpalaikes sausras ar drėgmės perteklių, bei kitas nepalankias augimui sąlygas. Tinka auginti atsėliuojant, naudojant minimalų žemės dirbimą ar sėjant į skustas dirvas,
 • auginant SU Hylux veislės kviečius gaunami puikūs rezultatai, ypač mažai derlingose žemėse, kur kviečiai įprastai auga blogai ir tais metais, kai augalų derlingumą apriboja nepalankūs orai,
 • Hylux - labai anksti subręstantis hibridas su labai dideliu derliaus potencialu. Tinka ankstyvai sėjai. Galima auginti lengvose ar mažesnio našumo dirvose, dirvose linkusiose išdžiūti arba kur kviečiai yra atsėliuojami. SU Hylux veislės kviečiai anksti subręsta, todėl puikiai tinka kaip priešsėlis žieminių rapsų augalams.

Hibridinių kviečių auginimo patirtis Jungtinėje Karalystėje: lengvose žemėse ir esant sausoms augimo sąlygoms, hibridiniai kviečiai nuolat pakelia viso ūkio grūdų derlingumo vidurkį. Esant sudėtingoms augalų augimui vietoms, kai hibridiniai kviečiai auginami smėlio dirvose ar išdžiūti linkusiose dirvose, kokios įprastai yra Rytų Anglijos dalyje arba labai kalvoto reljefo laukuose kaip Jorkšyro Worlds dalyje, kuriuose įprastai kviečių grūdų vidutinis derlingumas būna mažesnis kaip 9 t/ha, auginant hibridines kviečių veisles grūdų derlingumas viršijo 14 t/ha. Net gruodžio mėnesį pasėti hibridinių kviečių pasėliai užaugino daugiau kaip 9,5 t/ha grūdų derlių Suffolk regiono smėlio dirvose.

 

Kas yra hibridiniai kviečiai?

 • Hibridiniai kviečiai yra sukryžminti iš dviejų, kruopščiai atrinktų, linijinių veislių, todėl kiekviena hibridinė kviečių veislė turi genus iš abiejų tėvų veislių;
 • Hibridinių kviečių veislių pranašumas arba heterozės efektas gaunamas, kai augalų augimo metu išryškėja stipriausios abiejų tėvinių veislių stipriosios savybės.
Panašios prekės
Ada Ada
Labai ankstyva, žiemkentiška, gerų kepamųjų savybių lietuviška veislė...
Kena DS Kena DS
Žiemkentiška, derlinga. Maistinio tipo, grūdai atitinka Ekstra kokybės..
Balitus Balitus
Labai ankstyva, labai žiemkentiška, derlinga žieminių kviečių veislė. Ta..
Etana Etana
NAUJIENA: išbandykite žieminių kviečių veislės ETANA sėklas, apdo..
Emil KWS Emil KWS
Maistinio tipo. Labai derlinga. Grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikala..
Hallfreda Hallfreda
Labai žiemkentiška, vidutinio vėlyvumo veislė. Grūdai atitinka I-II kokybės..
Naujiena
SU Hymalaya SU Hymalaya
Nauja hibridinė kviečių veislė. Atspari ligoms, žiemkentiška, tolerantiška ..
Naujienos
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.