Vizura

Prekės kodas:Vizura
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo

Kontaktai:

Andrius Lukoševičius

Daugiau informacijos apie produktą
El. p.: [email protected]


Turite klausimų?

Aprašymas

Vizura® pagerina azoto įsisavinimą srutose ir padidina augalų derlių.

Sudėtis: 40 % Fosforinė rūgštis - ortofosforo rūgštis, 10 % 3,4-dimetil-1H-pirazolas

Veikimo būdas:

Vizura® – azoto stabilizatorius, kuris naudojamas paskleidžiant srutas.

Augalai įsisavina tiek amoniakinį, tiek ir nitratinį azotą. Dėl srutose esančios organinės medžiagos irimo dirvožemyje, mikrofloros pagalba, bėgant laikui, azotas išlaisvinamas kaip amonis ir nitritas. Nors šio proceso metu azotas surišamas su dirvožemiu, didelė jo dalis bakterijų pagalba virsta nitratais, kurie lengvai išplaunami ir taip sumažėja vertingo azoto dalis.

Dirvoje amoniakinio azoto forma sparčiai virsta nitratiniu ir šis procesas priklauso nuo temperatūros, dirvožemio drėgmės ir dirvožemio būklės. Pridedant Vizura®, šis procesas yra sulėtinamas ir amoniakinio azoto nuostoliai būna mažesni, sumažinama išsiplovimo rizika, nes amoniakinis azotas mažiau išplaunamas, lyginant su nitratiniu.

Vizura® srutose veiksmingesnė esant žemesnėms temperatūroms, lietingu periodu bei lengvesnėse dirvose, kai išplovimo rizika yra didžiausia. Bandymai parodė, kad šiomis sąlygomis galima lengvai prarasti 30–40% į dirvą įterpto azoto.

Vizura dedamas į srutas prieš pat jų paskleidimą. Priklausomai nuo paskleidimo būdo, naudojamos tokios normos:

NORMA

LAIKAS

NAUDOJIMO BŪDAS

3,0 l/ha

Vėlai vasarą iki rudens arba pavasarį

Įterpiama mažiausiai 20 cm gyliu
(pvz.: ariant)

2,0 l/ha

Vėlai vasarą iki rudens arba pavasarį

Įterpiama 10–20 cm gyliu
(pvz.: sekliai ariant ar naudojant srutovežį su
noragėliais)

1,0 l/ha

Vėlai vasarą iki rudens arba pavasarį

Paskleidžia ant dirvos paviršiaus arba įterpiama 0–10 cm gyliu

Vizura naudojama hektarinė norma yra visuomet ta pati, nepriklausomai nuo išlaistomų srutų kiekio.

Azotas yra vienas labiausiai augalų derliui įtaką darantis elementas. Tačiau azoto poreikis augalams tiesiogiai priklauso nuo augimo sąlygų kokybės ir augalų užauginamos masės bei derliaus. Tai reiškia, kad azoto poreikis augalams yra ribotas, o perteklinis tręšimas azotu kurio augalai negali sunaudoti, nesukuria jokios pridėtinės vertės, bet atneša papildomus finansinius nuostolius.

Kaip galime sutaupyti naudodami Vizura?

Tręšiant pasėlius ypač vertingomis organinėmis trąšomis srutomis (skystu mėšlu), būtina skaičiuoti į dirvą patenkančio azoto kiekį. Ir tik žinodami su srutomis į dirvą įnešto azoto kiekį, turime skaičiuoti kiek papildomai reikia tręšti mineralinėmis azoto trąšomis.

Srutų norma, t/ha

Su srutomis į dirvą patenkantis azoto kiekis, kg/ha veiklios medžiagos

Su Vizura išsaugojamas azoto kiekis augalams (min. 30 %), kg/ha veiklios medžiagos

Su Vizura išsaugoto azoto kiekis dirvoje, atitinkantis amonio salietros trąšų kiekį fiziniu svoriu, kg/ha

Su Vizura išsaugoto azoto vertė, atitinkanti amonio salietros trąšų vertę rinkoje, EUR/ha

20 t/ha

80 kg/ha

24 kg/ha

69,8 kg/ha

15,00 EUR/ha

40 t/ha

160 kg/ha

48 kg/ha

139,5 kg/ha

30,00 EUR/ha

60 t/ha

240 kg/ha

72 kg/ha

209,3 kg/ha

45,00 EUR/ha

Vizura srutose esantį azotą išsaugo augalams ir iki 14 savaičių prailgina jo prieinamumą dirvoje, bei apie 30-50 proc. sumažina jo nuostolius dėl išsiplovimo, todėl ne tik didina augalų derlingumą bei jo kokybę, bet ir leidžia sutaupyti mažinant tręšimo išlaidas mineralinėmis azoto trąšomis:

  • naudojant 30 t/ha srutų, išlaidas tręšimui mineralinėmis azoto trąšomis reikia mažinti 23 EUR/ha*;
  • naudojant 60 t/ha srutų, išlaidas tręšimui mineralinėmis azoto trąšomis reikia mažinti 45 EUR/ha*.

 * - kai amonio salietros kaina yra 215 EUR/t.

Panašios prekės
Limus Clear Limus Clear
Ureazės inhibitorius skirtas naudoti su skystomis trąšomis (KAS)...
Naujienos
Ekologiški pasėliai taip pat gali būti derlingi
2021 05 20
Ekologiški pasėliai taip pat gali būti derlingi
Dirvožemio gerinimas organinės trąšomis. Dirvožemio gerinimas mikroorganizmais bei augalų augimo skatinimas. Intensyvi fotosintezė – gausus derlius.  
Plačiau
Tręšimo praktika Lietuvos ūkiuose 2016–2020 metais: kaip pasiekėme puikių rezultatų?
2020 12 08
Tręšimo praktika Lietuvos ūkiuose 2016–2020 metais: kaip pasiekėme puikių rezultatų?
Paskutinis penkmetis augalininkystės versle buvo bene derlingiausias per visą Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį. Nepaisant perteklinio kritulių kiekio 2016–2017 metais ir vėliau sekusio drėgmės deficito bei gamtos kataklizmų, šio laikotarpio pasiekimai žemės ūkyje ir augalininkystėje įspūdingi. Vidutinis metinis visų grūdų derlius per dešimtmetį padidėjo beveik dvigubai. Ypač geras produktyvumas augalininkystėje pasiektas šiemet. Todėl norime su jumis aptarti auginimo technologijų pokyčius, kurie padėjo pasiekti šiuos rezultatus.
Plačiau
Augalininkystė birželio antroje pusėje: augalų būklė ir priežiūros darbai
2020 06 18
Augalininkystė birželio antroje pusėje: augalų būklė ir priežiūros darbai
Praėjusios pora savaičių buvo atgaiva sausrų bei vėsių orų iškankintai augalijai. Žinoma, buvo ir ekstremalių orų sąlygų, tačiau ženklesnės žalos jos nepadarė. Panašius orus sinoptikai prognozuoja ir antrajai birželio pusei. O tai reikštų, kad reikia keisti ir visų lauko augalų pasėlių priežiūros sistemas. Tad aptarkime, kokia yra pasėlių būklė šiuo periodu ir kaip užtikrinti būsimą gausų derlių.
Plačiau
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
2020 06 02
Žieminių kviečių pasėlių būklė ir priežiūra birželio mėnesį
Birželio mėnuo yra bene reikšmingiausias, formuojant žieminių kviečių pasėlių produktyvumą: jo tankumą, grūdų kiekį varpoje ir iš dalies – 1000 grūdų vidutinę masę. Dėl vėsios gegužės šiek tiek sulėtėjo žieminių kviečių vystymasis, tad nuo jūsų kruopštumo priklausys būsimas derlius. Svarbiausi darbai šį mėnesį – aprūpinti augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis, apsaugoti nuo kenkėjų ir žalingiausių ligų.
Plačiau
Pupų augimo bei vystymosi ypatumai 2020 metų pavasarį ir vasaros pradžioje
2020 05 27
Pupų augimo bei vystymosi ypatumai 2020 metų pavasarį ir vasaros pradžioje
Pupos – labai vertingas sėjomainos augalas, jeigu tik žinome, kaip tinkamai juo pasirūpinti. Šiuo metu tai padaryti ypač svarbu, nes pupų pasėliuose vyksta tikra kova dėl išlikimo: kiekvienas augalas stengiasi pasisavinti kuo daugiau drėgmės, saulės ir maistinių elementų, o į pasėlius netrukus kėsinsis ir įvairūs kenkėjai. Tad aptarkime, kokius darbus turime atlikti baigiantis pavasariui ir prasidėjus vasarai, siekiant intensyvaus pupų augimo ir geros jų būklės.
Plačiau
NAUDINGA vaismedžiams, vaiskrūmiams, gėlynams ir kitiems dekoratyviniams augalams!
2020 05 21
NAUDINGA vaismedžiams, vaiskrūmiams, gėlynams ir kitiems dekoratyviniams augalams!
Šių metų pavasario gamtinės sąlygos augalams sudėtingos, vyraujančios žemos temperatūros ar net šalnos neleidžia jiems augti ir vystytis. Vandenyje tirpstančios trąšos - tai pirmoji pagalba silpniems augalams. Laistant ar purškiant juos per lapus, užtikrinamas efektyvus augalo maitinimas.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
2020 04 03
2020 m. balandis: Žieminių rapsų pasėlių priežiūros darbai
Vertinant vizualiai – žieminių rapsų pasėlių būklė „gera“. Dabar viskas priklausys nuo mūsų pačių gebėjimų pasėlių priežiūroje, nes prognozuotoss balandžio mėnesio sausros veikiausiai nebus, o lietaus pakaks. Šaltos naktys taip pat baigsis balandžio pirmosiomis dienomis. Sinoptikai prognozuoja normalius orus visam mėnesiui. Be abejo, su trumpalaikiais nukrypimais, kadangi Lietuvoje tai įprastas reiškinys.
Plačiau
 Azoto augalams išsaugojimui – skysto mėšlo trąšos
2020 03 27
 Azoto augalams išsaugojimui – skysto mėšlo trąšos
Srutos – vertinga organinė trąša, turinti apie 4 proc. azoto. Su jomis į dirvą patenka didelis kiekis azoto, kurį augalams maksimaliai išsaugant, galima papildomai užauginti apie 880 kg/ha kukurūzų grūdų arba 3,5 t/ha ir daugiau žaliosios masės. Pakankamą azoto prieinamumą kukurūzų augalams užtikrinti svarbiausia tuomet, kai jie intensyviausiai auga – nuo liepos pradžios iki subrendimo.
Plačiau
2020 m. vasara: Kaip padidinti augalininkystės verslo pelningumą?
2020 03 26
2020 m. vasara: Kaip padidinti augalininkystės verslo pelningumą?
Lietuvoje dabar turime net 1,2 mln. hektarų puikios būklės žiemkenčių pasėlių – tokios kokybės dar nesame išgavę. Vasarojaus sėjai sąlygos geros, sėklinių grūdų pakanka ir jų sėja tikrai nevėluos. Kai kurie specialistai jau dabar prognozuoja aukštus žieminių rapsų ir javų būsimus derlingumo dydžius. Tad kokios gali būti abejonės dėl aukšto augalininkystės verslo ekonominio efektyvumo 2020 metais? Pasirodo, abejonių kilti gali.
Plačiau
2020 metų pavasaris: kokios tręšimo tendencijos vyrauja šiemet
2020 02 12
2020 metų pavasaris: kokios tręšimo tendencijos vyrauja šiemet
Šiemet stebime nestandartinę žiemą – be sniego ir su teigiama temperatūra. Pasėliai labai vešlūs, dauguma jų sodriai žalios spalvos. Matant tokią situaciją, ūkininkams kyla daug klausimų, susijusių su žieminių javų ir rapsų pasėlių dabartine būkle. 
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką