Lietuviųlt
Orai
0

Žieminiai kviečiai

Ada Ada
Labai ankstyva, žiemkentiška, gerų kepamųjų savybių lietuviška veislė.   Tara: ..
Balitus Balitus
Labai ankstyva, labai žiemkentiška, derlinga žieminių kviečių veislė. Tara: 500 kg..
Emil KWS Emil KWS
Maistinio tipo. Labai derlinga. Grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikalavimus. Tara: 500 ..
Etana Etana
NAUJIENA: išbandykite žieminių kviečių veislės ETANA sėklas, apdorotas beicu Vibrance Pro ..
Hallfreda Hallfreda
Labai žiemkentiška, vidutinio vėlyvumo veislė. Grūdai atitinka I-II kokybės klasės reikalavimus...
Kena DS Kena DS
Žiemkentiška, derlinga. Maistinio tipo, grūdai atitinka Ekstra kokybės klasės reikalavimus. ..
SU Hylux SU Hylux
Žieminiai hibridiniai kviečiai. Ypatingai stipri šaknų sistema, stabilus aukštas derlingumas įvairio..
Naujiena
SU Hymalaya SU Hymalaya
Nauja hibridinė kviečių veislė. Atspari ligoms, žiemkentiška, tolerantiška sausroms. Vidutinio vėlyv..

ŽIEMINIŲ KVIEČIŲ VEISLIŲ PALYGINIMO BANDYMAI

UAB „Dotnuva Baltic“ didelį dėmesį skiria naujų veislių atrankai. Naujų veislių pasiūla yra didelė, išsirinkti keletą pačių geriausių iš daugelio yra sudėtingas darbas. Analizuojame įvairių šalių tyrimų rezultatus, pagal kuriuos atsirenkame perspektyviausias veisles, tuomet jas tiriame Lietuvoje. Kad iš gausybės selekcininkų sukurtų naujų veislių atsirinkti keletą pačių perspektyviausių ir toliau jas tirti valstybiniuose tyrimuose UAB „Dotnuva Baltic“ jau ketvirtus metus atlieka žieminių kviečių veislių palyginimo tiksliuosius bandymus.

Pasiruošimas bandymams prasideda, nuo užsienio šalių bandymų duomenų analizės, kontaktų su žieminių kviečių veislių selekcininkais ir jų atstovais. Iš selekcininkų gauname naujausias veisles arba selekcinius numerius, kuriems dar nebūna suteikti pavadinimai. Visos sėklos gaunamos, nebeicuotos. Kad būtų sudarytos vienodos sąlygos sėklas beicuojame patys, visoms veislėms naudodami tą patį beicą.

Sekantis darbų etapas, sėklų paruošimas sėjai. Bandymai sėjami tikslaus išsėjimo bandymų sėjamąja. Į sėjimo aparatą supiltą sėklų kiekį sėjamoji tiksliai išsėja nustatytame plote.  Reikia pasverti kiekvienos veislės tokį sėklų kiekį, koks bus išsėjamas į vieno laukelio plotą. Sėklų kiekis priklauso nuo laukelio ploto, sėklų daigumo ir 1000 sėklų svorio. Savo bandymuose mes sėjame 1,5 m x 12 m ploto laukelius. Taigi sėjai reikia turėti paruoštą sėklų kiekį kuris reikalingas apsėti 18 m2 ploto laukelį. Kadangi kiekvieną veislę mes sėjame 4 pakartojimais, reikia pasiruošti po 4 vnt. kiekvienos veislės sėklų.

Veislės keturiuose pakartojimuose yra išdėstomos rendomizuotai, t.y. atsitiktine tvarka. Tai yra reikalinga tam, kad išvengti nevienodos dirvos įtakos bandymų rezultatams. Labai atsakingas darbas yra susvertus sėklų maišelius pasiruošti sėjai susidedant juos tvarkingai, pagal sėjos planą. Ypač svarbu nesumaišyti veislių eiliškumo. Vienas ne ten padėtas maišelis, sėjos metu, gali sugadinti visą bandymą. Bandymas yra įrengiamas gamybiniame lauke, laukelius išdėstant tarp technologinių vėžių. Visa auginimo technologija, augalų apsauga, tręšimas, bandyme yra taikoma tokia pati kaip ir gamybiniame lauke.  

Didelį dėmesį atsirinkdami naujas žieminių kviečių veisles skiriame žiemkentiškumui. Žiemą, bandymų laukelius užklojus sniegui, atidžiai stebime orų prognozes. Artėjant stipresniems šalčiams (daugiau nei -15oC) viename pakartojime nuo pusės laukelio ploto nuvalome sniegą, taip sudarydami kuo ekstremalesnes sąlygas žiemojimui.   Pavasarį, atsinaujinant vegetacijai veislių žiemkentiškumas yra įvertinamas balais.

Vegetacijos metu įvertinami ir kiti žieminių kviečių veislių parametrai: ankstyvumas, ligotumas, aukštis.

Kiekvieno laukelio derlius bandymu kombainu yra nuimamas į atskirą maišą. Paimamas mėginys grūdų kokybei nustatyti. Pirmiausia nustatoma grūdų drėgmė ir kviečių veislių derliaus duomenys yra perskaičiuojami prie standartinio grūdų drėgnumo. Kad išsiaiškinti ar veislės derliaus padidėjimas ar sumažėjimas yra statistiškai patikimas, gauti derliaus rezultatai yra apdorojami statistiniais metodais. Tik atsakingai išanalizavę visus gautus duomenis priimame sprendimą, kurių veislių tyrimus tęsime Valstybiniuose augalų veislių tyrimuose.

Naujienos
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.