Orai
0

Žirniai "Velvet"

Prekės kodas: Žirniai \

Nauja žirnių veislė, sukurta Selgen, Čekija.

Tara: 500 kg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis
  • Lietuvoje registruota 2017 m.,
  • vidutinio ankstyvumo,
  • augalai vidutinio aukščio,
  • labai atspari išgulimui, grūdai vidutinio stambimo,
  • veislė labai atspari sėklų išbyrėjimui iš ankščių (9 balų iš 9).
  • grūdai geltoni,
  • derlinga.

Lietuvoje Velvet veislės žirniai buvo tirti Šilutės, Kauno ir Utenos AVT skyriuose 2015 ir 2016 m. Bandymuose gautas vidutinis 6,17 t/ha žirnių derlius. Didžiausias derlius buvo gautas 2015 m. Kauno AVT skyriuje – 7,07 t/ ha, arba 106,6 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis. Vidutinė 1000 sėklų masė – 267,9 g. Laboratorijoje įvertinus išaugintų žirnių kokybę, juose vidutiniškai buvo nustatyta 23,4 proc. baltymų. ‘Velvet’ veislės žirnių vidutinis aukštis – 100 cm, atsparumas išgulimui – 6,7, o atsparumas sėklų išbyrėjimui iš ankščių – 9 balai (atsparumas išgulimui ir išbyrėjimui iš ankščių vertinamas balais nuo 1 iki 9, kai 9 balai – labai atspari veislė).

Veislės vegetacijos periodo vidutinė trukmė – 91,8 dienos, skaičiuojant nuo jų sudygimo iki visiškos brandos. Selekcininko duomenimis, šios veislės žirniai atsparūs žirnių šaknų puvinio (Fusarium Oxysporum f.sp. pici) 1-ajai rasei.

 

Žirnių Velvet derlingumas, proc. lyginant su standartu, AVTS 2015-2016 m.

Panašios prekės
Žirniai "Respect" Žirniai "Respect"
Derlinga, labai atspari išgulimui ir grūdų išbyrėjimui iš ankščių! Tara:..
Pupos "Fuego" Pupos "Fuego"
Tai stambių grūdų, aukšto derlingumo ir padidinto atsparumo ligoms pupų vei..
Žirniai "Ingrid" Žirniai "Ingrid"
Labai ankstyva, derlinga ir atspari išgulimui žirnių veislė. Sukurta &bdquo..
Pupos "Vertigo" Pupos "Vertigo"
Derlinga, vidutinio ankstyvumo pupų veislė. Sukurta "NPZ", Vokiet..
Naujienos
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
2020 04 20
Paskubėkime: vasarojaus sėjos užbaigimas
Šiais ūkiniais metais turėjome ne tik šilčiausią žiemą per visą Lietuvos istoriją, bet ir turime daugiausiai geros kokybės žiemkenčių pasėlių – apie 1,2 mln. ha. O svarbiausia – džiaugiamės realia galimybe anksčiausiai užbaigti vasarojaus sėją. Dar kovo viduryje prasidėjo šie lauko darbai: vasarojaus sėjai skirtų dirvų purenimas, žieminių kviečių, miežių bei kvietrugių pasėlių pavasarinis akėjimas, siekiant sumažinti drėgmės išgaravimą iš žemės. Be to, skubėjome tręšti žiemkenčius ir dirvas vasarojaus sėjai bei daugiamečius žolynus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau
Pelningai auginti pupų pasėlius – misija įmanoma
2020 01 16
Pelningai auginti pupų pasėlius – misija įmanoma
Pupinių javų auginimo „aukso amžius“ Lietuvoje ilgai neužtruko. Šis pavasaris jau bus trečias, kai dėl mažėjančių jų supirkimo kainų, pasėlių plotai kasmet mažėja.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.