Greitis ir tikslumas – šio sezono derliaus priėmimo prioritetai

2018 08 06

Greitis ir tikslumas – šio sezono derliaus priėmimo prioritetai

Šių metų javapjūtė prasidėjo kaip niekada anksti. Pietiniuose rajonuose jau birželio pabaigoje ūkiai nukūlė pirmuosius žieminių miežių, o po to – ir rapsų pasėlius. O naujasis derlius buvo pristatytas į „Linas Agro“ Vilkaviškio grūdų centrą, kuris tradiciškai pirmasis pradeda priėmimo sezoną. Liepos pradžioje vienas po kito ir visi kiti „Linas Agro“ grupės elevatoriai atvėrė vartus bei aruodus naujajam derliui.

Kaip 2018-ųjų derliaus supirkimo sezoną pasitiko bendrovė „Linas Agro“, kokių naujovių pasiūlyta į įmonės elevatorius bei uostus derlių vežantiems augintojams? – klausiame Alvydą Ramanauską, UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB direktorių, bei Svajūną Banelį, „Linas Agro“ grūdų prekybos vadybininką:

Kiekvienais metais „Linas Agro“ elevatoriuose priimamų grūdų kiekis auga. Parduodantiems derlių žemdirbiams įmonė stengiasi pasiūlyti kuo geresnes sąlygas: operatyviai priimti, tiksliai nustatyti kokybę ir pan. Kokių derliaus priėmimo naujienų pateikėte šį sezoną?

A.R.: „Ruošdamiesi 2018 metų derliaus priėmimo sezonui, buvome numatę išspręsti du pagrindinius uždavinius: Greitis ir Tikslumas. Todėl visuose elevatoriuose įdiegėme klientų aptarnavimo sistemą vieno langelio principu. Be to, automatizavome grūdų priėmimo ir kokybės nustatymo procesus: dabar  grūdų kokybiniai parametrai nustatomi ir gauti duomenys į apskaitos programą patenka tiesiogiai iš automatinių laboratorinių prietaisų, be laboratorijos darbuotojų pagalbos. Taip pat įdiegėme automatinę derliaus priėmimo aktų su pristatytų grūdų kokybiniais parametrais išsiuntimą augintojams iš karto, vos tik grūdus į elevatorių pristačiusi mašina iškraunama.

Tokia automatizuota klientų aptarnavimo sistema yra pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje. Dabar galime pasidžiaugti, kad ji padėjo įgyvendinti abu tikslus: pasiekėme Greitį klientų aptarnavime ir Tikslumą, nes laboratorinių tyrimų rezultatai tiesiai iš prietaisų patenka į apskaitos programą. Be to, automaitškai išrašomos bei el.paštu išsiunčiamos klientams sąskaitos už grūdus ir paslaugas.“

​​​​​​Visuose "Linas Agro" elevatoriuose šiemet įdiegta automatinė aptarnavimo sistema: nuo grūdų mėginio paėmimo iki sąskaitos išrašymo viskas atliekama automatiškai.

Pernai Žemaitijoje, Kretingos rajone, buvo pastatytas ir javapjūtės sezono įkarštyje atidarytas naujasis Kartenos elevatorius. Šiemet „Linas Agro“ naujais elevatoriais nudžiugino kaimyninės Latvijos ūkininkus. Papasakokite apie šias investicijas daugiau.

A.R: „Naujausias ir moderniausias UAB „Linas Agro“ Grūdų centro Kartenos elevatorius Vakarų Lietuvos regione atsirado dėl mūsų klientų, kurie ilgus metus buvo kankinami kilometrinėse eilėse prie senų elevatorių. Kartenos miestelio prieigose, tuščioje vietoje, per neįtikėtinai trumpą laiką buvo pastatytas 25 tūkst. t talpos elevatorius, administracijos-laboratorijos pastatas, sutvarkyta visa veiklai būtina infrastruktūra. Produkcijos kokybė tiriama modernioje laboratorijoje, o elevatorius yra pajėgus apdoroti iki 3 tūkst. t produkcijos per parą ir priiminėti visų rūšių kultūras.

Atidarius Kartenos elevatorių, nebeliko eilių aplinkiniuose priėmimo punktuose, Kretingos miestas atsiduso nuo buvusių spūsčių. Šiemet išasfaltavome į elevatorių vedantį žvyrkelį. Šis kelias svarbus ne tik mums ir derlių vežantiems ūkininkams, bet ir juo besinaudojantiems rajono gyventojams.

Sėkmingos investicijos, Vakarų Lietuvoje pastačius Kartenos grūdų saugyklą bei plečiant talpas kituose elevatoriuose, įkvėpė sekančiam žingsniui kaimyninėje Latvijoje. Ten šiemet startavo du nauji elevatoriai. Vienas jų šį sezoną atidarytas Vakarų Latvijoje – Gruobinioje. Tai modernus 20 tūkst. t derliaus talpinantis elevatoriaus kompleksas su visa reikalinga infrastruktūra. Jis pajėgus apdoroti iki 3 tūkst. t produkcijos per parą ir priiminėti visas kultūras. Kitas grūdų priėmimo kompleksas, 22 tūkst. t talpos, atvėrė vartus Rėzeknėje. Nuo 2015 m. kaimyninėje šalyje veikia 8 tūkst. t talpos „Linas Agro“ elevatorius Jekabpilyje. Investicijos į šiuos tris elevatorius Latvijoje siekia iki 12 mln. Eur. O bendra „Linas Agro“ grūdų sandėliavimo talpa kaimyninėje šalyje jau sudaro 50 tūkst. t.“

Gruobinioje atidarytas elevatorius - vienas iš trijų pastatytų Latvijoje, modernus 20 tūkst. t derliaus talpinantis elevatoriaus kompleksas su visa reikalinga infrastruktūra.

"Linas Agro" elevatoriaus Gruobinioje (Latvija) atidarymo akimirkos

Prieš 16 metų „Linas Agro“ atidarė savo pirmąjį grūdų centrą Joniškyje. Per keliolika veiklos metų elevatorių ir priėmimo punktų tinklas labai išsiplėtė. Tad kur 2018-ųjų derlių gali vežti Lietuvos žemdirbiai, bendradarbiaujantys su įmone „Linas Agro“.

A.R: „Šią vasarą ūkininkai savo produkciją jau gali vežti į dešimtį grūdų saugyklų, išsidėsčiusių visoje Lietuvoje: Joniškyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pasvalyje, Lukšiuose (Šakių r.), Jungėnuose (Karvarijos sav.), Kartenoje (Kretingos r.), Kupiškyje (ŽŪK „Kupiškio grūdai“), Gustonyse (Panevėžio r., „Karčemos“ KB).

AB „Linas Agro“ elevatoriai geografiškai paskirstyti po visus Lietuvos regionus, tačiau mes neapsiribojame tik nuosavu elevatorių tinklu, taip pat bendradarbiaujame ir su kitų įmonių supirkimo punktais. Tai ūkiams patogu, jie gali pristatyti grūdus greičiau. Į elevatorius žemdirbiai gali vežti derlių tiesiai iš lauko arba, kitaip tariant, „nuo kombaino“, o mūsų elevatoriai, esant poreikiui, grūdus gali greitai išvalyti ir išdžiovinti iki reikiamų parametrų.“

Didelė supirkto derliaus dalis eksportuojama per Baltijos uostus. Kokių naujovių gali tikėtis ūkiai, patys gabenantys derlių iki uostų?

S.B: „Baltijos šalyse vykdome veiklą keliuose uostuose, tarp kurių lyderiaujantis yra Klaipėdos uostas. Latvijoje dirbame Rygos, Liepojos bei Ventspilio uostuose.

Siekiame, kad ūkininkai, pristatę derlių į uostus, kuriuose mes dirbame, būtų kuo greičiau aptarnauti ir jų atvežti grūdai būtų kuo operatyviau priimti bei išpilti. Šiais metais diegiame naujas informacines–srautų valdymo sistemas Klaipėdos uosto „Begos“ terminale. Tikimės, kad jas įdiegus, bus pasiektas dar operatyvesnis mūsų klientų aptarnavimas, greičiau judės transportas uosto teritorijoje. Derlių pristatę ūkininkai iš karto gaus informaciją apie grūdų kokybę jiems priimtinu būdu – arba elektroniniu paštu, arba trumpąja SMS žinute. Tikime, kad procesų skaitmenizavimas ateityje padės pasiekti pačių geriausių rezultatų.“

Kokias planuojate bendras grūdų priėmimo elevatoriuose ir uostuose apimtis? Kokių rūšių grūdai superkami?

A.R: „Šiemet planuojame priimti ne mažesnius grūdų kiekius, nei praėjusiais metais ir galime pasidžiaugti, kad grūdų srautas į mūsų elevatorius bei uostą juda nenutrūkstamai. „Linas Agro“ elevatoriuose superkame visų rūšių grūdus bei rapsus. Pagrindinės kultūros, be abejo, yra rapsai ir kviečiai. Kviečius superkame visų klasių. Taip pat priimame miežius, kvietrugius, žirnius, pupas.“

***

„Linas Agro“ grupė valdo grūdų 10 grūdų saugyklų Lietuvoje: Joniškyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pasvalyje, Lukšiuose, Jungėnuose, Kartenoje, Kupiškyje (ŽŪK „Kupiškio grūdai“) ir kartu su partneriais - Panevėžio rajone, Gustonyse („Karčemos“ KB). Kėdainiuose, Joniškyje ir Vilkaviškyje veikia žemdirbių aptarnavimo centrai, kuriuose ruošiamos, fasuojamos ir sandėliuojamos trąšos, taip pat veikia visaverčių pašarų gamybos cechas Kėdainiuose. Kaimyninėje Latvijoje veikia 3 grūdų saugyklos: trečią sezoną ūkininkus aptarnauja Jekabpilio elevatorius, šį sezoną atidaryti nauji elevatoriai Gruobinioje ir Rėzeknėje.

AB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką