ŽIEMINIŲ KVIEČIŲ VEISLIŲ PALYGINIMO BANDYMAI

„Linas Agro“ ir „Dotnuva Seeds“ didelį dėmesį skiria naujų veislių atrankai. Pirmiausia analizuojame įvairiose Europos šalyse atliktų tyrimų rezultatus, pagal kuriuos atsirenkame perspektyviausias veisles, tuomet jas tiriame Lietuvoje. Labai svarbu, kad naujos veislės būtų ištirtos vietos sąlygomis. Sukaupę informaciją iš veislių palyginimo bandymų, galime įvertinti jų stipriąsias ir silpnąsias savybes ir atsirinkti pačias geriausias veisles. Siekdami iš gausybės selekcininkų sukurtų naujų veislių atsirinkti keletą pačių perspektyviausių ir toliau jas tirti ūkininkų ūkiuose, atliekame veislių palyginimo tiksliuosius bandymus.

Bandymai yra įrengiami gamybiniame lauke, laukelius išdėstant tarp technologinių vėžių. Visa auginimo technologija, augalų apsauga, tręšimas, bandyme yra taikomi tokie pat kaip ir gamybiniame lauke. Apskaitinio bandymų laukelio plotas 12,5 m2 (1,25x10 m). Laukeliai įrengti keturiuose pakartojimuose. Sėjant pakartojimais gauname tikslius bandymų duomenis, esant reikalui galima brokuoti vieno ar kito pakartojimo laukelius ir vertinimus atlikti iš likusių 3 ar 2. Turėdami keturių pakartojimų derlių galime atlikti duomenų statistinę analizę. Ji parodo, ar veislės derlius padidėja arba sumažėja dėl veislės genetikos įtakotų savybių ar dėl kitų aplinkos veiksnių. Kiekviename pakartojime veislės yra išdėstomos atsitiktine tvarka. Tai reikalinga, siekiant išvengti nevienodo dirvožemio įtakos bandymų rezultatams. Vegetacijos metu vykdomi augalų stebėjimai, vertinami įvairūs parametrai (žiemkentiškumas, ankstyvumas, ligotumas, aukštis, atsparumas išgulimui). Derliaus nuėmimo metu kiekvieno laukelio derlius pjaunamas atskirai, vertinamas derlingumas, derliaus kokybė, pajamos iš ha.

Daugiau informacijos čia

Naujienos
Žieminių kviečių produktyvumas: kokios įtakos turi naujos veislės ir sertifikuotos sėklos?
2020 12 01
Žieminių kviečių produktyvumas: kokios įtakos turi naujos veislės ir sertifikuotos sėklos?
Didžiausią įtaką sparčiam augalų derlingumo padidėjimui per pastarąjį dešimtmetį padarė auginimo technologijų modernizacija, sėjos darbų ir sėklų kokybės gerėjimas, sparti naujų produktyvių veislių pasiūla, dirvožemių našumo išsaugojimas arba net didėjimas. Tai – duomenys, gauti apsilankius ūkiuose ar telefonu apklausus ūkininkus, kurie atskleidžia ir augančią sėklų kokybės bei veislių svarbą augalininkystėje. Todėl šįkart kviečiame susipažinti su žieminių kviečių veislių ir sertifikuotų sėklų naudojimo aktualijomis ūkiuose.
Plačiau
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką