Žieminių kviečių sėklos

Ada Ada
Labai ankstyva, žiemkentiška, gerų kepamųjų savybių lietuviška veislė. Tara: 500 kg..
Nauja
Asory Asory
Vidutinio ankstyvumo, augalai vidutinio aukščio, atspari išgulimui 7,7 balo, žiemkentiška žiemi..
Balitus Balitus
Labai ankstyva, labai žiemkentiška, derlinga žieminių kviečių veislė. Tara: 500 kg..
Etana Etana
NAUJIENA: išbandykite žieminių kviečių veislės ETANA sėklas, apdorotas beicu Vibrance Pro ..
Nauja
Hallfreda Hallfreda
Vidutinio vėlyvumo, augalai aukšti, atspari išgulimui 7,9 balo, žiemkentiška žieminių kviečių v..
Kena DS Kena DS
Žiemkentiška, derlinga. Maistinio tipo, grūdai atitinka Ekstra-I kokybės klasės reikalavimus. ..
Nauja
Lakaja DS Lakaja DS
Vidutinio ankstyvumo, augalai vidutinio aukščio, labai atspari išgulimui žieminių kviečių veisl..
Nauja
SU Hymalaya SU Hymalaya
Nauja hibridinė kviečių veislė. Atspari ligoms, žiemkentiška, tolerantiška sausroms. Vidutinio vėlyv..

ŽIEMINIŲ KVIEČIŲ VEISLIŲ PALYGINIMO BANDYMAI

UAB „Dotnuva Baltic“ didelį dėmesį skiria naujų veislių atrankai. Naujų veislių pasiūla yra didelė, išsirinkti keletą pačių geriausių iš daugelio yra sudėtingas darbas. Analizuojame įvairių šalių tyrimų rezultatus, pagal kuriuos atsirenkame perspektyviausias veisles, tuomet jas tiriame Lietuvoje. Kad iš gausybės selekcininkų sukurtų naujų veislių atsirinkti keletą pačių perspektyviausių ir toliau jas tirti valstybiniuose tyrimuose UAB „Dotnuva Baltic“ jau ketvirtus metus atlieka žieminių kviečių veislių palyginimo tiksliuosius bandymus.

Pasiruošimas bandymams prasideda, nuo užsienio šalių bandymų duomenų analizės, kontaktų su žieminių kviečių veislių selekcininkais ir jų atstovais. Iš selekcininkų gauname naujausias veisles arba selekcinius numerius, kuriems dar nebūna suteikti pavadinimai. Visos sėklos gaunamos, nebeicuotos. Kad būtų sudarytos vienodos sąlygos sėklas beicuojame patys, visoms veislėms naudodami tą patį beicą.

Sekantis darbų etapas, sėklų paruošimas sėjai. Bandymai sėjami tikslaus išsėjimo bandymų sėjamąja. Į sėjimo aparatą supiltą sėklų kiekį sėjamoji tiksliai išsėja nustatytame plote.  Reikia pasverti kiekvienos veislės tokį sėklų kiekį, koks bus išsėjamas į vieno laukelio plotą. Sėklų kiekis priklauso nuo laukelio ploto, sėklų daigumo ir 1000 sėklų svorio. Savo bandymuose mes sėjame 1,5 m x 12 m ploto laukelius. Taigi sėjai reikia turėti paruoštą sėklų kiekį kuris reikalingas apsėti 18 m2 ploto laukelį. Kadangi kiekvieną veislę mes sėjame 4 pakartojimais, reikia pasiruošti po 4 vnt. kiekvienos veislės sėklų.

Veislės keturiuose pakartojimuose yra išdėstomos rendomizuotai, t.y. atsitiktine tvarka. Tai yra reikalinga tam, kad išvengti nevienodos dirvos įtakos bandymų rezultatams. Labai atsakingas darbas yra susvertus sėklų maišelius pasiruošti sėjai susidedant juos tvarkingai, pagal sėjos planą. Ypač svarbu nesumaišyti veislių eiliškumo. Vienas ne ten padėtas maišelis, sėjos metu, gali sugadinti visą bandymą. Bandymas yra įrengiamas gamybiniame lauke, laukelius išdėstant tarp technologinių vėžių. Visa auginimo technologija, augalų apsauga, tręšimas, bandyme yra taikoma tokia pati kaip ir gamybiniame lauke.  

Didelį dėmesį atsirinkdami naujas žieminių kviečių veisles skiriame žiemkentiškumui. Žiemą, bandymų laukelius užklojus sniegui, atidžiai stebime orų prognozes. Artėjant stipresniems šalčiams (daugiau nei -15oC) viename pakartojime nuo pusės laukelio ploto nuvalome sniegą, taip sudarydami kuo ekstremalesnes sąlygas žiemojimui.   Pavasarį, atsinaujinant vegetacijai veislių žiemkentiškumas yra įvertinamas balais.

Vegetacijos metu įvertinami ir kiti žieminių kviečių veislių parametrai: ankstyvumas, ligotumas, aukštis.

Kiekvieno laukelio derlius bandymu kombainu yra nuimamas į atskirą maišą. Paimamas mėginys grūdų kokybei nustatyti. Pirmiausia nustatoma grūdų drėgmė ir kviečių veislių derliaus duomenys yra perskaičiuojami prie standartinio grūdų drėgnumo. Kad išsiaiškinti ar veislės derliaus padidėjimas ar sumažėjimas yra statistiškai patikimas, gauti derliaus rezultatai yra apdorojami statistiniais metodais. Tik atsakingai išanalizavę visus gautus duomenis priimame sprendimą, kurių veislių tyrimus tęsime Valstybiniuose augalų veislių tyrimuose.

Naujienos
Žieminių kviečių produktyvumas: kokios įtakos turi naujos veislės ir sertifikuotos sėklos?
2020 12 01
Žieminių kviečių produktyvumas: kokios įtakos turi naujos veislės ir sertifikuotos sėklos?
Didžiausią įtaką sparčiam augalų derlingumo padidėjimui per pastarąjį dešimtmetį padarė auginimo technologijų modernizacija, sėjos darbų ir sėklų kokybės gerėjimas, sparti naujų produktyvių veislių pasiūla, dirvožemių našumo išsaugojimas arba net didėjimas. Tai – duomenys, gauti apsilankius ūkiuose ar telefonu apklausus ūkininkus, kurie atskleidžia ir augančią sėklų kokybės bei veislių svarbą augalininkystėje. Todėl šįkart kviečiame susipažinti su žieminių kviečių veislių ir sertifikuotų sėklų naudojimo aktualijomis ūkiuose.
Plačiau
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką