Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus

2020 06 19

Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus

Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 

Pirmoji lauko diena, birželio 16 d. vyko Lukšių ŽŪB, į kurią gausiai susirinko Šakių ir aplinkinių rajonų žemdirbiai. Jie turėjo galimybę ne tik susipažinti su žieminių rapsų ir žieminių kviečių veislių kolekcijomis, taip pat apžiūrėti pupų pasėlius, išgirsti įmonių „Linas Agro“, „Bioversija“ ir „Ekodrena“ specialistų rekomendacijų aktualiais augalininkystės, tręšimo, dirvų vandens režimo reguliavimo klausimais.

Kaip rašoma portale www.manoukis.lt, Lukšių ŽŪB įrengtoje „Linas Agro“ žieminių rapsų veislių gamybinių bandymų kolekcijoje auginama 10 žieminių rapsų veislių: tiek jau žinomų, tiek specialistų atrinktų perspektyvių naujų, kurių geriausios ateityje gali būti pasiūlytos šalies ūkiams.Lauko dienos dalyviai galėjo apžiūrėti ir palyginti kolekcijoje esančias rapsų veisles: Visby, Umberto KWS, Factor KWS, Kuga, Pantheon, Lysander, ES Imperio, DK Implement CL, DK Extime ir Dominator.

Žieminių kviečių veislių kolekcija auginama Lukšių ŽŪB kaimynystėje ūkininkaujančių Gyčio ir Zenono Zakarauskų ūkyje. Šiemet čia pasėta 10 kviečių veislių: Etana, Kena DS, Ada, Balitus, KWS Emil, Plejada, Hallfreda, Campesino, SU Hymalaya, Asory. Ši gamybinė veislių kolekcija iš kitų skiriasi tuo, kad kviečiai buvo pasėti po kviečių, ir, pasak "Linas Agro" sėkininkystės ksyriaus vadovo S. Augo, tai, be kita ko, leis įvertinti, kaip veislės reaguoja į atsėliavimą.

Siekiant suformuoti ir išsaugoti esamą javų derliaus potencialą, itin svarbu ir tręšimas, tinkamų maisto medžiagų parinkimas bei jų panaudojimo būdai. Pasak "Linas Agro" technologijų vystymo ir mikroelementų prekybos vadovo A. Lukoševičiaus, šiemet kviečių pasėliai daug kur vešlūs, gražūs, drėgmės netrūksta, todėl reikia ir toliau padaryti viską, kad užsimezgę grūdai varputėse nenunyktų, kad būtų aukštas jų baltymingumas. Vienas papildomas grūdas derlingumą padidina iki 200 kg iš hektaro. Todėl ypač efektyvus javų tręšimas per lapus, kuris padeda išsaugoti ir padidinti derlingumą bei pagerinti derliaus kokybę.

„Linas Agro“ bendradarbiauja su UAB „Bioversija“, kuri savo laboratorijoje gamina žemės ūkiui skirtus mikroorganizmų preparatus. Jais galima apdoroti sėklas, purkšti ant dirvožemio ir augalų. „Biomas“ produktai padeda augalams efektyviau įsisavinti trąšas ir dirvoje esančius elementus, gerina dirvožemio struktūrą, didina augalų atsparumą stresui ir pan. Įvairiapusis teigiamas poveikis galiausiai padidina augalų produktyvumą.  
Būtent Lukšių ŽŪB vyksta trejų metų lauko bandymas kviečių pasėlyje su mikroorganizmais, kur norima gamybinėmis sąlygomis patikrinti, kaip jie veikia augalus ir dirvožemį.

Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/
 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką