Lietuviųlt
Orai
0

Balitus

Prekės kodas: Balitus

Labai ankstyva, labai žiemkentiška, derlinga žieminių kviečių veislė.

Veislė sukurta sėklininkystės firmoje "Saatzucht Donau", Austrija.

Tara: 40/500 kg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Veislės savybės

  • maistinio tipo,
  • grūdai atitinka I-II kokybės klasės reikalavimus 
  • Lietuvoje registruota 2016 m. Registruota Čekijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje,
  • labai ankstyva,
  • augalai vidutinio aukščio,
  • labai atspari išgulimui,
  • labai žiemkentiška,
  • grūdai vidutinio stambumo.

Veislės ūkinio vertingumo tyrimai atlikti 2013–2015 m. Plungės, Kauno, Pasvalio ir Utenos AVT skyriuose. Tyrimo metais gautas vidutinis 10,06 t/ha grūdų derlingumas arba 101 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis. Didžiausias 'Balitus' veislės derlingumas buvo 2015 m. Pasvalio AVT skyriuje – 13,45 t/ha. 

Veislė pasižymi labai geru žiemkentiškumu. AVT skyriuose 2014 m. žiemą, esant nepalankioms žiemojimo sąlygoms, ši veislė pagal žiemojimą užėmė 3 vietą iš 44 tais metais tirtų veislių. Vidutinis žiemojimo balas buvo 6,3 (žiemkentiškumas vertinamas balais nuo 1 iki 9, kai 9 balai – labai atspari veislė), arba 148 proc. lyginant su standartinių veislių vidurkiu (4,25 balo). 2014 m. žieminių kviečių bandymai Plungės ir Utenos veislių tyrimo skyriuose buvo išbrokuoti dėl prasto veislių žiemojimo. Balitus buvo viena iš keletos veislių, kurios puikiai peržiemojo tiek Plungės, tiek Utenos skyriuose.

\'Balitus\' veislės kviečių vidutinis aukštis buvo 87,5 cm. Atsparumas išgulimui įvertintas 8,9 balo (9 balai – labai atspari išgulimui veislė). Veislė atspari miltligei, vidutiniškai atspari septoriozei, fuzariozei, dryžligei.

Parduodama beicuota Celest Trio.

Rekomenduojamas sėjos laikas rugsėjo 1-20 d., sėjos norma 180-220 kg/ha (priklausomai nuo sėklų daigumo, 1000 grūdų masės, sėjos kokybės ir laiko, dirvožemio išdžiūvimo laipsnio).

Panašios prekės
Ada Ada
Labai ankstyva, gerų kepamųjų svybių lietuviška veislė. Sukurta Lietuvos..
Kena DS Kena DS
Žiemkentiška, derlinga, Eksta kokybės klasės žieminių kviečių veislė. Su..
Etana Etana
NAUJIENA: išbandykite žieminių kviečių veislės ETANA sėklas, apdo..
Emil KWS Emil KWS
Maistinio tipo. Labai derlinga. Grūdai atitinka II-I kokybės klasės r..
Hylux Hylux
Žieminiai hibridiniai kviečiai. Selekcininkas „Saaten Union“..
Hallfreda Hallfreda
Labai žiemkentiška, vidutinio vėlyvumo veislė. Grūdai atitinka I-II kokybės..
Naujiena
SU Hymalaya SU Hymalaya
Nauja hibridinė kviečių veislė. Atspari ligoms, tolerantiška sausroms. Vidu..
Naujienos
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.