Lietuviųlt
Orai
0

Etana

Prekės kodas: Etana

NAUJIENA: išbandykite žieminių kviečių veislės ETANA sėklas, apdorotas beicu Vibrance Pro ir bakterijomis Biomas Grow!

Vidutinio ankstyvumo, stambių grūdų, labai žiemkentiška žieminių kviečių veislė.

Tara: 500 kg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

Veislės savybės

• Maistinio tipo,

• grūdai atitinka I-II kokybės klasės reikalavimus

• Lietuvoje registruota 2016 m. Registruota Čekijoje, Estijoje ir Vengrijoje,

• vidutinio ankstyvumo,

• augalai vidutinio aukščio,

• labai atspari išgulimui,

• labai žiemkentiška,

• stambūs grūdai.

• selekcininkas „DEUTSCHE SAATVEREDELUNG AG“, Vokietija

2013-2015 tyrimų metais AVTS derlingumas buvo 104 proc. lyginant su standartinių veislių vidurkiu. 2014 m. Kauno AVTS derlingumas 106 proc. lyginant su standartu, žiemkentiškumas 8,3 arba 112 proc., kartu su Famulus dalinosi 5 vietą iš 44 tirtų veislių. Didžiausias „Etana“ veislės derlingumas buvo 2015 m. Pasvalio AVT skyriuje – 13,94 t/ha. Estijoje 2013m. derlingumas buvo 116 proc., 2014 m. - 111 proc. lyginant su standartu. 2016 m. Kauno AVTS derlingumas buvo 119 proc., 2017 m. - 113 proc., o 2019 m. – 107 proc. lyginant su standartu. 2018 m. „Etana“ privačiuose žieminių kviečių veislių bandymuose buvo derlingiausia iš 42 tirtų veislių, derlingumas buvo 8,46 t/ha. Demonstraciniuose veislių bandymuose 2018 ir 2019 m. Pasvalio r. ūk. A. ir P. Garlauslų ūkyje „Etana‘‘ taip pat buvo derlingiausia iš 6 žieminių kviečių veislių, atitinkamai buvo gautas 9,87 ir 7,61 t/ha derlingumas. Joniškio r. ūk. S.Bungos ūkyje buvo gautas 9,45 t/ha ir 6,07 t/ha „Etana“ kviečių derlingumas. 2019 m. derlingumas buvo mažesnis dėl sausros vegetacijos periodu. „Etana“ žiemkentiškumas 2013-2014 m. - buvo įvertintas 8,1 balo arba 106 proc. lyginant su standartu. 1000 grūdų vidutinė masė 48 g. „Etana‘‘ veislės kviečių vidutinis aukštis 86,6 cm. Augalai atsparūs išgulimui, šis požymis įvertintas vidutiniškai 8,8 balo. Veislė atspari miltigei, vidutiniškai atspari kviečių dryžligei ir lapų septoriozei.

Rekomenduojamas sėjos laikas rugsėjo 1-20 d., sėjos norma 180-220 kg/ha (priklausomai nuo sėklų daigumo, 1000 grūdų masės, sėjos kokybės ir laiko, dirvožemio išdžiūvimo laipsnio).

Panašios prekės
Ada Ada
Labai ankstyva, žiemkentiška, gerų kepamųjų savybių lietuviška veislė...
Kena DS Kena DS
Žiemkentiška, derlinga. Maistinio tipo, grūdai atitinka Ekstra kokybės..
Balitus Balitus
Labai ankstyva, labai žiemkentiška, derlinga žieminių kviečių veislė. Ta..
Emil KWS Emil KWS
Maistinio tipo. Labai derlinga. Grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikala..
SU Hylux SU Hylux
Žieminiai hibridiniai kviečiai. Ypatingai stipri šaknų sistema, stabilus au..
Hallfreda Hallfreda
Labai žiemkentiška, vidutinio vėlyvumo veislė. Grūdai atitinka I-II kokybės..
Naujiena
SU Hymalaya SU Hymalaya
Nauja hibridinė kviečių veislė. Atspari ligoms, žiemkentiška, tolerantiška ..
Naujienos
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
2020 06 19
Lauko dienose - galimybė įvertinti veisles ir technologinius sprendimus
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiais, įmonė „Linas Agro“ žieminių rapsų ir kviečių veislių gamybines kolekcijas turi įrengusi įvairiose šalies vietose. Tiek kviečių, tiek ir rapsų veislių kolekcijose visi pasėlių priežiūros darbai atliekami taip pat, kaip ir kituose ūkių gamybiniuose plotuose. Tai leidžia įvertinti veisles būtent gamybinėmis sąlygomis. Tokiuose gamybiniuose bandymuose organizuojamos lauko dienos. Jų tikslas - supažindinti ūkius su augalų veislėmis, pademonstruoti jų savybes, siekiant pasirinkti tinkamiausias savo ūkiui. 
Plačiau
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
2020 06 10
Veislių tyrimai 2020: žieminiai kviečiai (VIDEO)
Nustatyta, kad selekcijos ir naujų veislių įtaka derliaus padidėjimui sudaro nuo 1 iki 2 proc. Tačiau labai svarbu atsirinkti veisles, tinkančias Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Šiuo tikslu esame įrengę tiksliuosius veislių bandymus. Šiame reportaže pasakojame apie "Linas Agro" ir "Dotnuva SEEDS" žieminių kviečių veislių tyrimų tikslus, sąlygas, vertinimo kriterijus.
Plačiau
 Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
2020 03 18
Sėjamųjų avižų auginimas Lietuvos ūkiuose: ką būtina žinoti
Pasak sėklininkystės ekspertų, avižos Lietuvoje niekada nebuvo dominuojančiu kultūriniu augalu. Šį vaidmenį atliko žieminiai rugiai, soros ir vasariniai miežiai, o dabar – žieminiai ir vasariniai kviečiai. Tačiau avižų pasėlių plotai visada užimdavo 4–5 vietą tarp šalyje auginamų grūdinių javų. Net ir per pastaruosius 10 metų vidutiniai avižų pasėlių plotai išsilaikė 65–75 tūkst. ha ribose. Mažiems ūkininkams avižos – itin vertingas kultūrinis augalas, o stambesni avižas augina todėl, kad jos auga ir nenašiose žemėse.
Plačiau

Naršydami www.linasagro.lt puslapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų svetainės darbą.