Energijos impulsas kiekvienai sėklai ir daigui!

2018 04 06

Energijos impulsas kiekvienai sėklai ir daigui!

Šį pavasarį ūkiuose ruošiamos vasarinių javų sėklos yra mažesnio gyvybingumo ir daigumo. Tai – pernykštės javapjūtės metu buvusių nepalankių orų pasekmė. Tačiau sėklų kokybę, o kartu ir būsimą pasėlį, galima pagerinti, naudojant nebrangias, bet efektyvias naujas sėkloms apdoroti skirtas prancūziškas trąšas.

LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkai, dar kovo mėnesį atlikę javų sėklų tyrimus, nustatė, jog apie 80 proc. tirtų mėginių vasarinių kviečių ir miežių sėklų daigumas buvo mažesnis negu stantartinis (standartinis sėklų daigumas yra 85 proc.). Kita šio pavasario sėjai ruošiamų sėklų problema, pasak mokslininkų, – didelis užkrėstumas ligų pradais. Todėl mokslininkai ragina ne tik tikrinti ūkiuose ruošiamų sėjai sėklų daigumą, bet ir pasirinkti efektyvius beicus.

„Sprendimas, kaip pagerinti sėklų kokybę, – kartu su beicu naudoti naujas, sėkloms apdoroti skirtas trąšas Seednergy. Tai – specialiai subalansuotos fosforo ir kalio trąšos su magniu ir cinku, skirtos javų, rapsų ir kitų lauko augalų sėklų apdorojimui prieš sėją“, – naujovę pristato AB „Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius.

Seednergy trąšas sukūrė Prancūzijos kompanija „Agronutrition“, kurios produkciją – įvairias mikro- ir makroelementų trąšas, skirtas tręšti augalus per lapus – jau gerai žino AB „Linas Agro“ klientai. Pagal tiksliosios žemdirbystės technologijas sukurtos Seednergy trąšos teikia papildomą energiją daigui: padeda sėkloms greičiau sudygti ir geriau įsišaknyti, paskatina daigų augimą ir vystymąsi, padeda javams greičiau krūmytis, padidina jaunų augalų atsparumą nepalankioms augimo sąlygoms.

 Kviečius, miežius ar avižas beicuojant Celest Trio (1,5-2,0 l/t) ar kitu beicu, kartu rekomenduojama pridėti Seednergy, optimali norma – 1 litras tonai sėklų.

Pagrindiniai Seednergy privalumai:

  • Tikslinė mityba sėklų dygimo metu – augalai aprūpinami būtinais mitybos elementais;
  • Skatinamas sėklų gyvybingumas ir ankstyvesnis bei tolygesnis jų dygimas;
  • Skatinamas intensyvesnis pirminis daigų augimas ir vystymasis;
  • Jauni augalai tampa labiau atsparūs pavasario sausroms ir kitoms nepalankioms augimo sąlygoms;
  • Pagerinamas kartu naudojamų beicų padengimas ir efektyvumas.

Kviečius, miežius, avižas beicuojant Celest Trio (1,5-2,0 l/t) ar kitu beicu, kartu rekomenduojama pridėti Seednergy, optimali norma – 1 litras tonai sėklų.

Pasak A. Lukoševičiaus, Celest Trio – neabejotinai vienas efektyviausių beicų. Tai – kontaktinio ir sisteminio poveikio produktas, turintis net tris veikliąsias medžiagas: fludijoksonilą, difenokonazolą ir tebukonazolą. Jos apsaugo sėklas ir augalus ankstyvaisiais vystymosi tarpsniais nuo ligų, plintančių su sėkla ir per dirvą: pavasarinio pelėsio, dulkančiųjų, kietųjų, stiebinių ir nykštukinių kūlių, daigų septoriozės, pašaknio ir šaknų puvinių, tinkliškosios ir juostuotosios dryžligių bei kt.

Celest Trio tinka vasariniams kviečiams, miežiams ir avižoms beicuoti. Norma – 1,5–2 l/t sėklos. Vandens tirpalo su beicu kiekis turėtų būti 6–10 l/tonai sėklos.

Prancūzijoje atlikti bandymai rodo, kad žieminių kviečių sėklas apdorojus beicu kartu su Seednergy (1 l/t), gaunamas 180-300 kg/ha derliaus priedas, grūdų saiko svoris išauga nuo 2 iki 3,5 proc., 1000 grūdų masė padidėja iki 7 %. Pažymėtina tai, kad ženkliai pagerėja sėklų lauko daigumas, pasėlis būna tolygesnis ir vešlesnis.

Ten pat, Prancūzijoje, atlikti bandymai su vasariniais miežiais rodo, kad su beicu panaudojus 1 l Seednergy, javų derliaus priedas siekia iki 540 kg/ha.

Tad rekomenduojame beicuojant javų ar kitų augalų (pavyzdžiui, ankštinių) sėklas, kartu pridėti ir naujųjų trąšų Seednergy. Tai – nebrangi ir efektyvi investicija į tolygaus ir vešlaus pasėlio formavimą.

AB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką