Grūdų rinkos apžvalga 1 savaitė

2021 01 11
Grūdų rinkos apžvalga 1 savaitė

Praėjusią savaitę (2021.01.04– 01.08 laikotarpiu) tiek rapsų, tiek kviečių Matif šoko į viršų. Kainos kovo mėnesio kviečių biržoje padidėjo iki 216,75 eurų, o vasario mėnesio rapsų biržoje kainos padidėjo iki 440,00 eurų. Kviečių kaina biržoje padidėjo 1,64%, kai prieš savaitę kaina siekė 213,25 eurus. Rapsų kaina per savaitę padidėjo iki 440,00 eurų, t. y. 5,20% (prieš savaitę buvo 418,25 eurai).

  • Paryžiaus kviečių Matif birža bei kviečių kainos Juodosios jūros regione pakilo į dviejų metų aukštumas po to, kai Pietų Amerikoje buvo pradėta šnekėti apie prastesnį grūdų derlių ir galimus eksporto ribojimus. Pietų Amerikoje vyraujanti sausra, panašu, paveiks visų kultūrų derlių ir gali būti priimtas sprendimas apriboti kukurūzų eksporto apimtis, ko pasėkoje kukurūzų kainos smarkiai padidėjo, o tuo pačiu tiek Paryžiaus biržoje, tiek Juodosios jūros regione, tiek Čikagos kviečių biržoje kainos taip pat šoko į aukštumas.

  • Argentinoje kukurūzų derliui būtina sulaukti kritulių, kad galėtų toliau normaliai vystytis, nes 65% kukurūzų plotų yra paveikti sausros. Argentina, kuri yra 3-ioji pagal dydį pasaulyje kukurūzų augintoja, planuoja, kad kukurūzų derlius sieks 48 mln. tonų.

  • Dėl palankių oro sąlygų didžioji dalis žieminių kultūrų pasėlių būklės Ukrainoje vertinama kaip gera, nepaisant šalnų paveiktų smulkių plotų rytinėje Ukrainos dalyje bei Khersono regione buvusiu problemų su kenkėjais. Dėl rudenį vyravusios sausros Ukrainos žemės ūkio ministerijos duomenimis Ukrainoje šiemet pasėta mažiau žieminių kultūrų, lyginant su praeitais metais. Žieminių kviečių plotas prognozuojamas 6,1 mln. ha (pernai metais 6,65 mln. ha), žieminių miežių plotas 0,954 mln. ha (pernai metais 1,06 mln. ha).

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką