Grūdų rinkos apžvalga 17 savaitė

2022 05 02
Grūdų rinkos apžvalga 17 savaitė

Praėjusią savaitę (2022.04.25 – 04.29 laikotarpiu) tiek gegužės mėnesio kviečių Matif, tiek rugpjūčio mėnesio rapsų Matif kaina mažėjo. Kaina gegužės mėnesio kviečių biržoje mažėjo iki 400,75 eurų, o rugpjūčio mėnesio rapsų biržoje kaina mažėjo iki 860,25 eurų ribos. Kviečių kaina gegužės mėnesio Matif biržoje mažėjo -1,54 %, kai prieš savaitę siekė 407,00 eurų. Rapsų kaina rugpjūčio mėnesio Matif biržoje per savaitę mažėjo -2,38% iki 860,25 eurų (prieš savaitę buvo 881,25 eurų).

  • Ukraina ir Bulgarija susitarė dėl ukrainietiškos kilmės grūdų krovimo per Bulgarijos Varnos jūrų uostą. Kokius kiekius planuojama krauti per šį uostą kol kas neskelbiama.
  • Rumunija siekia atgaivinti „sovietinę“ traukinių vėžę, jungiančia Rumunijos jūrų uostą Galati prie Danubės upės su Ukraina, taip siekdama padėti Ukrainai padidinti grūdų eksportą iš šalies. Planuojama, kad vėžės atnaujinimo darbai užtrūks apie 2 mėnesius
  • „Uniliver“ gamintojas, kuris valdo tokius prekės ženklus kaip „Knor“, „Magnum“, „Hellmann‘s“ skelbia, kad dėl pasaulyje jaučiamo saulėgrąžų aliejaus trūkumo maisto pramonėje, kai kurių savo gaminių receptūras perdaro ir vietoje saulėgrąžų aliejaus bus naudojamas rapso sėklų aliejus.
  • Europos Sąjunga pasiūlė 1-eriems metams netaikyti importo muito mokesčių visoms Ukrainietiškos kilmės prekėms, kurios būtų importuojamos į EU ir kurioms nebūtų taikomos jau ir taip galiojančios laisvos prekybos tarp EU ir Ukrainos lengvatos.
  • Kanados ūkininkai planuoja užsėti mažesnius „canola“ sėklų plotus, o kviečių užsėti plotai turėtų didėti, lyginant su praeitų metų užsėtais plotais. „Canola“ sėklų užsėti plotai turėtų mažėti 7,04% iki 20,897 mln. akrų, lyginant su 2021 metais. Visų rūšių kviečių užsėti plotai Kanadoje turėtų didėti 7,17% iki 25.031 mln. akrų, lyginant su praeitais metais.
  • Europos Komisijos atsakingos institucijos sumažino 2022/2023 metų EU kviečių derliaus prognozę iki 130,1 mln. tonų, kai prieš tai buvusi prognozė siekė 131,3 mln. tonų, o kviečių iš EU eksporto prognozę paliko nepakitusi ir turėtų siekti rekordines apimtis (40mln. tonų).

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką