Interviu su AB "Linas Agro" generaliniu direktoriumi Tomu Pučkiu

2021 12 14

Interviu su AB "Linas Agro" generaliniu direktoriumi Tomu Pučkiu

Savo interviu ciklą pabaigiame ten, kur prieš 30 metų buvo pradėtas verslas - Lietuvoje. Kalbiname AB "Linas Agro" generalinį direktorių Tomą Pučkį.

Kaip atrodė jūsų karjeros kelias iki pradedant dirbti Linas Agro ir gal galite pasidalinti savo istorija jau dirbant žemės ūkio versle?

Linas Agro dirbu jau 25 metus, tad šioje k-joje ir yra mano visa karjera. Pradėjau kaip prekybininkas su Rytų šalimis, teko daug keliauti po Rusiją, Ukrainą. Laikai buvo įdomūs, tuo metu žemės ūkis dar stagnavo, tačiau jau buvo aktyvių žmonių visa tai keičiančių iš pamatų. 2000 metais buvo įsteigta įmonė Ukrainoje prekiauti trąšomis ir man patikėtos vadovo  pareigos. Pradėjome kaip sakoma „nuo 0“, o baigėmė 2012 metais pardavę jau išvystytą trąšų distribucijos verslą. Po to 5 metus dirbau „Mestilloje“, buvau atsakingas už prekybą/komerciją. 2018 m. tapau Tarptautinės prekybos vadovu, o dabar jau daugiau nei du metai esu AB Linas Agro Gen. Direktoriaus pareigose.

Kokie aspektai Jus labiausiai žavi, įkvepia kalbant apie žemės ūkio verslą?

Nuolatinis vystymasis, tobulėjimas. Šiame versle niekada nenuobodu. Viskas keičiasi ne tik dėl gamtinių faktorių, nors būtent jie mūsų verslui turi ypač didelę svarbą. Daug technologinių naujovių, kasmet vis nauji ir geresni produktai bei vis pažangesni sprendimai.

Jūsų nuomone, kas svarbiausia dirbant žemės ūkio versle? Kokie faktoriai lemia sėkmingą ir ilgametę patirtį? 

Mano įsitikinimu tai pasitikėjimas. Viskas prasideda nuo paprastų dalykų, bet su laiku perauga į didesnius ir sudėtingesnius procesus, aišku, norime ar nenorime atsiranda ir problemų, nuo kurių sprendimo ar net sprendimo būdo priklauso ar mes galėsime sėkmingai dirbti ateityje. Turime būti sąžiningais ir patikimais partneriais vieni kitiems - tai būtina sąlyga ilgalaikiam bendradarbiavimui. Tačiau to neužtenka- reikia sugebėti pasiūlyti ūkininkui tai, ko jam reikia ar net rasti ir pasiūlyti keletą pažangių sprendimų paties ūkininko pasirinkimui, apie kuriuos galbūt jis nežino arba žino nepakankamai.

Linas Agro – lyderiaujantis žemės ūkio verslas Baltijos šalyse, ūkiams siūlantis sprendimus nuo sertifikuotų sėklų, augalininkystės prekių iki derliaus supirkimo ir eksporto. Įdomu, kuo, jūsų nuomone, Linas Agro išsiskiria rinkoje? 

Turėtume klausti ne manęs, o mūsų klientų. Man atrodo, kad mūsų klientai renkasi mus pirmiausia dėl pažangių sprendimų, kuriuos mes sugebame ne tik pasiūlyti, bet ir išaiškinti jų konkrečią naudą kiekvienam. Neužtenka turėti kokybišką prekę, reikia sugebėti paaiškinti naudą, kurią gauna mūsų klientas pirkdamas tą prekę ar paslaugą.

Kokius įvardytumėte privalumus ir trūkumus dirbant tarptautinėje komandoje?

Tikriausiai pagrindinis privalumas yra mūsų „skirtingumas“. Skirtingose šalyse egzistuoja savos taisyklės, netgi smulkūs bet labai svarbūs niuansai, kuriuos žinoti gali tik ten dirbantys vietiniai žmones. O trūkumas tik vienas- tai geografija, atstumai, kilometrai... nes viskam reikia laiko.

Kaip pandemija paveikė verslą, turint omenyje, kad Linas Agro yra tarptautinė įmonė? Kokias pamokas ar pokyčius ji atnešė? 

Galiu pasidžiaugti kad visas mūsų kolektyvas padarėmė pažangą naudodami daugiau šiuolaikinių nuotolinės komunikacijos sprendimų. Iš kitos pusės pandemija apribojo mūsų galimybes betarpiškai bendrauti su klientais, kartu ieškoti sprendimų kuo geriau suvokiant konkretaus kliento specifiką ar problematiką. 

Koks buvo praėjęs sezonas Linas Agro? Kokius tikslus keliate ateinantiems?
 
Reiktų patikslinti klausimą, kas yra tas „Praėjęs sezonas“- jei kalbėtume apie 20/21 jie buvo tikrai rekordiškai derlingi, o tai reiškia, kad jei džiaugiasi ūkininkas tai džiaugiamės ir mes. Šis sezonas mums dar nesibaigė, nors derlius jau seniai nuimtas, bet, kaip visi žinome, grūdų kokybė nebuvo gera. Bet esame optimistai ir tikėkimės, kad išaugusios grūdų supitkimo kainos kažkiek tai kompensavo.

Grįžkime prie jūsų. Ką rekomenduotumėte pamatyti Lietuvoje kolegoms iš Latvijos bei Estijos? 

Visų pirma linkiu kuo dažniau sutikti vieniems kitus

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką