Linas Agro Group įkurta nauja įmonė - UAB Dotnuva Seeds

2023 07 04

Linas Agro Group įkurta nauja įmonė - UAB Dotnuva Seeds

Iki šiol sertifikuotų sėklų gamybos veiklą Lietuvoje vykdė kita grupės įmonė – UAB „Dotnuva Baltic“, tačiau, siekiant stiprinti sertifikuotų sėklų gamintojo pozicijas Baltijos šalyse, sėklų gamybos veiklą nuspręsta vystyti atskirai. Esama sėklų veikla perkelta į naujai įkurtą įmonę, o UAB „Dotnuva Baltic“ toliau tęs prekybą žemės ūkio technika bei užsiims kitais žemės ūkio projektais.

„Pastaraisiais metais mūsų gaminamų sertifikuotų sėklų poreikis ženkliai išaugo. Didžiausią įtaką augimui turėjo didėjantys pardavimai Latvijos, Estijos rinkose, taip pat, augantis eksportas į kitas Europos šalis. Šiuo metu sėklų fabrikas Dotnuvoje per metus pagamina apie 27.000 t sėklų, tai yra apie 90 proc. visų mūsų pajėgumų, tad norėdami užtikrinti sklandų sertifikuotų sėklų tiekimą mūsų klientams, privalome didinti gamybinius pajėgumus.

Jau šiemet  Iecavoje (Latvija) pradėsime statyti naują sėklų ruošimo fabriką, kuris ne tik išpildys sertifikuotų sėklų poreikį Latvijos ir Estijos rinkose, bet ir leis greičiau pasiekti Latvijos ūkininkus, garantuos efektyvesnę prekių logistiką į Estiją“,- numatomais plėtros planais dalijasi UAB „Dotnuva Seeds“ generalinis direktorius Jonas Bakšys.

Kaip teigia J. Bakšys, numatomos investicijos į naująjį objektą – 7, 4 mln. Eur. Fabriko pajėgumai sieks 20.000 t sėklų per metus su galimybe juos padidinti iki 30.000 t. Čia bus ruošiamos varpinių ir ankštinių javų sėklos. Numatomi sandėliavimo plotai - 3.000 kv. m. Sėklų ruošimo fabrikas darbą turėtų pradėti 2025–2026 m.

„Pirmajame fabriko veiklos etape planuojame įkurti penkiolika darbo vietų. Vėliau stebėsime gamybos apimtis. Joms augant, įvesime daugiau darbo pamainų, tad atitinkamai didės ir darbuotojų poreikis“,- sako UAB „Dotnuva Seeds“ vadovas.

Po UAB „Dotnuva Seeds” įmonės įkūrimo, šio ženklo produkcija ir toliau prekiaus AB „Linas Agro”. Prekybinės veiklos perdavimas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiančioms „Linas Agro“ įmonėms buvo priimtas prieš penkerius metus. „Šis sprendimas pasiteisino - per pastaruosius penkerius metus mūsų sertifikuotų sėklų pardavimai išaugo 33 proc. Jei 2018/2019  metais Dotnuvos sėklų fabrike pagaminome 20 129 t, tai 2022/2023 m. planuojama gamybos apimtis sieks 26 900 t.“,- teigia Jonas Bakšys.       

Pasak įmonės generalinio direktoriaus, prie augančio sertifikuotų sėklų Baltijos šalyse poreikio prisideda ir tai, kad ūkininkai pradeda suprasti šių sėklų generuojamą grąžą.

Pasak jo, tam, kad klientai kasmet galėtų rinktis iš pačių geriausių sėklų veislių, įmonė bendradarbiauja net su 30 selekcininkų iš skirtingų Europos šalių. „Kuo daugiau veislių tiriama, tuo didesnė tikimybė atrasti geresnę, produktyvesnę“,- įsitikinęs UAB „Dotnuva Seeds“ generalinis direktorius.

Galerija
Linas Agro Group įkurta nauja įmonė - UAB Dotnuva Seeds

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką