AB „Linas Agro“ – tarp geriausių Lietuvos eksportuotojų

2018 03 16

AB „Linas Agro“ – tarp geriausių Lietuvos eksportuotojų

Jau 17 kartą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) surengė Lietuvos eksporto prizo apdovanojimus, kurių metupaskelbti labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo prisidėjusios Lietuvos įmonės ir jų vadovai.

Už sėkmingus praėjusius metus Lietuvos eksporto prizas įteiktas bendrovėms: „Linas Agro“, „Lisiplast“, „Novameta“, Vilkyškių pieninės įmonių grupei bei „Baltik vairas“.

Apdovanojimus įteikė bei verslininkus pagerbė premjeras Saulius Skvernelis bei LPPARA prezidentas Sigitas Gailiūnas. Renginyje taip pat dalyvavo garbės svečias Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos (Eurochambres) generalinis sekretorius Arnaldo Abruzzini.

Prizą atsiėmęs AB „Linas Agro“ generalinis direktorius Darius Zubas sakė, kad apdovanojimas svarbus.

„Mūsų įmonės pagrindinės pajamos gaunamos iš eksporto. Todėl labai smagu, kad veikla įvertinta prizu. Tai viso kolektyvo įvertinimas ir juo didžiuojamės. Juolab, kad pernai eksportas augo beveik 70 procentų“, – teigė D. Zubas.

AB „Linas Agro“ , kuri yra vienas didžiausių lietuviškų grūdų eksportuotojų Lietuvoje, eksporto apimtys 2017 m. augo net 62 proc. ir sudarė 385,5 mln. Eur.

Įmonė yra aktyvi užsienio prekybos dalyvė nuo pat įsikūrimo 1991 metais. Nors pagrindinė įmonės veikla apima tarptautinę prekybą grūdais, aliejinėmis sėklomis bei žaliavomis pašarams, ji ne tik sėkmingai eksportuoja, bet ir importuoja  į Lietuvą bei tiekia žemdirbiams sertifikuotas sėklas, trąšas, augalų apsaugos priemones ir yra viena tokio tiekimo lyderių Lietuvoje.

AB „Linas Agro“ turi Geros prekybos praktikos (European Good Trading practice) sertifikatą, GMP+ (Geros gamybos praktikos) sertifikatą,  ISCC (Tarptautinius tolydžios plėtros ir šiltnamio dujų valdymo) sertifikatą bei  VšĮ „Ekoagros“ išduotą ekologinių augalininkystės produktų prekybos sertifikatą.

AB „Linas Agro“ yra Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos ir tarptautinės žaliavų prekybos asociacijos GAFTA narė.

Įmonė nuolatos didina nuosavų grūdų saugyklų pajėgumus, ir šiuo metu jos ir jai pavaldžių įmonių nuosava grūdų ir kitų žemės ūkio žaliavų saugojimo talpa Lietuvoje ir Latvijoje yra 290 tūkst. tonų.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką