„Agrovizijoje 2017“ – naujovės ir patraukūs pasiūlymai rudens sezonui

2017 06 29

„Agrovizijoje 2017“ – naujovės ir patraukūs pasiūlymai rudens sezonui

Vakar, birželio 28-ąją, Kėdainių rajone, LAMMC Žemdirbystės instituto laukuose prasidėjo jau 11-oji žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2017“. Kadangi pernai šis renginys nevyko, šiemet penktadaliu padidėjo ne tik parodos plotas. Tikimasi, kad išaugs ir lankytojų skaičius. Parodoje yra ką pamatyti, nes bendras jos plotas užima net 35 ha. Čia įrengta 700 įvairių augalų veislių ir agrotechnologijų laukelių. Dalis ploto skirta žemės ūkio technikai, o antrąją ir trečiąją parodos dieną numatytose vietose vyks purkštuvų ir sėjamųjų darbo demonstravimas.

Parodoje „Agrovizija 2017“ tradiciškai dalyvauja ir AB „Linas Agro“ kartu su grupės įmone – UAB „Dotnuva Baltic“. Viena ekspozicija skirta augalininkystei, o kitoje laukiama besidominčių žemės ūkio technika žemdirbių.

„Dotnuva Baltic“, įmonė, kuri pirmoji Lietuvoje pastatė modernų sėklų ruošimo fabriką, šiemet, kaip ir ankstesniais metais, pristato pačių įvairiausių rūšių augalų veisles. Pradedant žieminiais ir vasariniais kviečiais bei rapsais ir baigiant grikiais, ridikais bei garstyčiomis, naudojamais kaip žalioji trąša. Prie laukelių jau žinomas veisles galima palyginti su naujomis, konsultantai supažindina su jų savybėmis, augimo technologijų ypatumais ir pan.

„Linas Agro“ ekspozicijoje visas tris parodos dienas žemdirbius pasitinka įmonės vadybininkai-konsultantai, parengę patraukių, konkretaus ūkio poreikiams tinkančių pasiūlymų rudens sezonui. Ūkininkai palankiomis sąlygomis gali užsisakyti augalininkystės prekių: augalų apsaugos produktų, mikro- ir makroelementų trąšų, sertifikuotų sėklų ir pna. Šie pasiūlymai sudomino ne vieną ūkininką – jau pirmąją parodos dieną buvo sudaryta daug užsakymų. Visi, užsisakę prekių, dalyvauja momentinėje loterijoje, kur gali laimėti kvietimus dviems asmenims į koncertą VIP ložėje, vyksiantį Kauno Žalgirio arenoje gruodžio mėnesį.

Kas dar nesuskubote, kviečiame atvykti į parodą „Agrovizija 2017“ ir apsilankyti „Linas Agro“ bei „Dotnuva Baltic“ ekspozicijoje.

O dabar šiek tiek fotoįspūdžių iš pirmosios parodos dienos.

Veislių savybės aptariamos prie laukelių.

Šio rudens sezonui augintojams siūloma ir naujų veislių žieminių kviečių.

Biržų rajone dirbantis „Linas Agro“ vadybininkas-konsultantas Algirdas Butėnas su ūkininkais Vita ir Linu Vaitkevičiais, užsisakiusiais prekių rudens sezonui ir loterijoje laimėjusiais kvietimus į koncertą.

Ūkininkas Vaidotas Sungaila, pas savo vadybininkę-konsultantę Janiną Astrauskienę užsisakęs daug prekių rudens sezonui, turėjo teisę dalyvauti loterijoje ne vieną kartą. Ir jam labai pasisekė - laimėjo net du kvietimus į koncertą. 

BASF kompanija sukūrė naują javams skirtą augimo reguliatorių Medax Max, kurį su „Linas Agro“ bendradarbiaujantys augintojai šį sezoną jau naudojo savo pasėliuose.

Augintojai gali pamatyti, kaip atrodo nauji hibridiniai kviečiai Hylux.

O čia – naujos hibridinės veislės žieminiai miežiai Mercurioo, kurių sėklų rudens sėjai bus galima įsigyti.

 

AB „Linas Agro“ informacija 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką