Ekologinių produktų parodoje - kontaktai ir naujausios žinios

2020 03 09

Ekologinių produktų parodoje -  kontaktai ir naujausios žinios

Vasario mėn. Vokietijoje vyko didžiausia Europoje ekologinių produktų paroda “Biofach”, pritraukusi dalyvių iš 100 pasaulio šalių. Parodoje apsilankė virš 50 000 lankytojų. Šiais metais parodoje dalyvavo AB “Linas Agro” prekybos ekologiškais grūdais skyriaus atstovai  - Elvyra Zalatorienė, Odeta Breskytė ir kolega iš Latvijos įmonės Janis Gudjanis. “Linas Agro” atstovai susitiko su su daugybe klientų, buvo sudaryta naujų kontraktų. Paroda tapo puikia galimybe pabendrauti ir susipažinti su naujais potencialiais klientais.

“Biofach” parodoje ekspoziciją turėjo ir Lietuvos sertifikuojanti valstybinė įmonė “Ekoagros”. Jų žiniomis, dėl tiesioginių išmokų už eko produkciją nutraukimo iš ES, pradėjo mažėti eko ūkių Lietuvoje, bet daugėti eko gamintojų. Lietuvos žemės ūkio ministerija nutarė simboliškai paremti ekologinę produkcija auginančius ūkininkus išmokomis, bet jiems sunku konkuruoti su Vokietijos eko ūkiais, kurie gauna 400 eur/ha paramą iš Vokietijos žemės ūkio ministerijos.

Ekologinių grūdų pasaulinė rinka yra auganti. Tai iliustruoja skaičiai: 2017 m. ekologiškai sertifikuota 70 mln. ha pasėlių, rinka sudarė 92 mlrd. EUR. 2017 ir 2018 metų palyginimui: mažmeninė eko rinka per metus išaugo JAV – 5,9 %, Vokietijoje – 5,5 %, Prancūzijoje – 15,4 %, Kinijoje – 5,8 %. 2018 m. mažmeninės eko rinkos dalis, palyginus su chemizuotais produktais, didžiausią dalį sudarė šiose šalyse: Danijoje – 11,5 %, Švedijoje – 9,6 %,Šveicarijoje – 9,9 %, Austrijoje – 8,9 %, Liuksemburge – 8,0 %, Lietuvoje – 1 %.

 

AB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką