Grupė stiprins pozicijas sertifikuotų sėklų rinkoje

2018 05 17

Grupė stiprins pozicijas sertifikuotų sėklų rinkoje

Akcinė bendrovė „Linas Agro Group“ planuoja stiprinti sertifikuotų sėklų gamybą ir prekybą, todėl šių metų liepos 1 d. įgyvendins pertvarką valdomose įmonėse. Iki šiol sertifikuotomis sėklomis Lietuvoje prekiavo dvi Grupės įmonės – AB „Linas Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“. Ateityje sėklų ir kitų augalininkystei skirtų produktų pardavimu užsiims tik AB „Linas Agro”, tuo tarpu UAB „Dotnuva Baltic“ koncentruosis į sėklų gamybą ir naujų veislių vystymą, derybas ir sutarčių sudarymą su pagrindiniais Lietuvos ir užsienio šalių sėklų tiekėjais bei selekcininkais. Tokio pokyčio tikslas – stiprinti „Linas Agro Group“ sėklų ruošimo pajėgumus Lietuvoje bei  išvystyti naują prekės ženklą – „Dotnuva Seeds“. Šiomis dienomis klientams pristatomas tarptautinis sėklų prekės ženklas padės jiems atpažinti patikimas, aukštos kokybės sertifikuotas sėklas Baltijos šalyse.

Nuo 2003 m. „Dotnuva Baltic“ sėklų fabrike ruošiamos įvairių rūšių ir veislių žemės ūkio augalų sėklos, per metus jų paruošiama 22 tūkst. tonų. Baltijos ir kitų aplinkinių šalių rinkose jos jau žinomos dėl savo kokybės ir neoficialiai vadinamos „Dotnuvos sėklomis“. Siekiant, kad jos būtų dar geriau atpažįstamos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, registruotas naujas tarptautinis jų pavadinimas „Dotnuva Seeds“.

Siekdama patenkinti augančios sertifikuotų sėklų rinkos Baltijos šalyse poreikius, Grupė 2018–2020 metais planuoja plėsti sėklų ruošimo pajėgumus. Pradžioje planuojama iki 40 proc. padidinti sandėliavimo plotus Lietuvoje bei sukurti maksimaliai efektyvią sėklų logistikos grandinę.

„Nusprendėme apjungti abiejų įmonių pajėgas prekių ir paslaugų žemdirbiams veikloje, todėl prieš metus pakvietėme UAB „Dotnuva Baltic“ Generalinį direktorių Darių Jalovecką dirbti į AB „Linas Agro“ ir vadovauti visai prekių ir paslaugų žemdirbiams tiekimo grandinei Baltijos šalyse. Jis rado būdų siekti glaudesnio įmonių tarpusavio bendradarbiavimo, sujungti komandas, kad galėtume pasiūlyti klientams kuo patrauklesnius sprendimus. Pirmi žingsniai žengti dar praėjusią vasarą, perkeliant sėklų prekybą Latvijoje iš SIA „Dotnuva Baltic“ į SIA „Linas Agro“. Siekiame, kad „Linas Agro“ ir „Dotnuva Baltic“ veiktų kaip viena komanda,“ – sako AB „Linas Agro Group“ generalinis direktorius Darius Zubas.

Latvijoje UAB „Dotnuva Baltic“ ruošiamomis sėklomis prekiauja SIA „Linas Agro“, Estijoje – AS „Dotnuva Baltic“.

„Nuo liepos 1 d. „UAB „Dotnuva Baltic“ dar stipriau koncentruosis į žemės ūkio technikos, atsarginių dalių, grūdų ir fermų įrangos pardavimus, serviso veiklos efektyvinimą, paslaugų plėtrą bei sėklų gamybą, o AB „Linas Agro“ orientuosis į augalininkystę. Sujungsime komandas bendrai veiklai, kad žemdirbys visą jam reikalingų produktų paketą gautų iš vienų rankų, nes taip jam patogiau. Savo populiarumu mūsų gaminamos sėklos jau praaugo Lietuvos ribas, todėl  naujasis prekės ženklas „Dotnuva Seeds“ bus aukštos kokybės ekvivalentas visame regione. Tai sustiprins mūsų pozicijas ir sertifikuotų sėklų rinkoje Baltijos šalyse, ir visame agroverslo sektoriuje. Tikiu, kad ilgainiui būsime ta įmonių grupė Baltijos šalyse, kurią klientas pasirenka pirmiausiai,“ – sako  AB „Linas Agro“ vykdantysis direktorius ir UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Darius Jaloveckas.

Kasmet Grupė į klientų ūkius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pristato 22 tūkst. tonų sėklų. Tikimasi, kad šiais finansiniais metais šis kiekis bus 5 proc. didesnis nei praėjusiais.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką