„Linas Agro“ plečia elevatorių tinklą ir grūdų priėmimo apimtis

2017 07 25

„Linas Agro“ plečia elevatorių tinklą ir grūdų priėmimo apimtis

Naująjį derliaus supirkimo sezoną AB „Linas Agro Group“ pasitinka išplėtusi elevatorių tinklą ir grūdų priėmimo apimtis. Prieš penkiolika metų „Linas Agro“ atidarė pirmąjį grūdų centrą Joniškyje. Šią vasarą, minėdama 15 metų grūdų centrų veiklos sukaktį, bendrovė atveria aruodus dešimtame savo elevatoriuje Lietuvoje. Jis įsikūrė Kretingos rajone, Kartenoje. Taip pat išplėstos elevatorių, esančių Pasvalyje, Lukšiuose ir Kupiškyje talpos, vykdomas įrangos ir valdymo modernizavimas.

Apie elevatorių ir grūdų priėmimo apimčių plėtrą pasakoja Alvydas Ramanauskas – UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB direktorius:

-Kokie plėtros tikslai?

-Kiekvienais metais mūsų elevatoriuose priimamų grūdų kiekis auga apie 10-15 %. Žemdirbiams, parduodantiems derlių AB „Linas Agro“, stengiamės pasiūlyti kuo geresnes sąlygas: operatyviai priimti derlių, tiksliai nustatyti kokybę ir pan.

Šio sezono svarbiausia naujiena yra pastatytas ir jau baigiamas įrengti elevatorius Kartenoje (Kretingos rajone). Statyti naują elevatorių Žemaitijoje paskatino mūsų klientų pageidavimai gerinti grūdų priėmimo sąlygas pajūrio regione. Jų netenkino iki šiol vykdytas grūdų supirkimas.

-Papasakokite daugiau apie naująjį Kartenos elevatorių.

-Naujas elevatorius įsikūrė prie Kartenos esančiame Gintarų kaime. Jau baigiama montuoti danų firmos „Cimbria“ įranga, kurią sudaro transporteriai, kaušiniai elevatoriai, grūdų džiovykla, grūdų valomoji. Pastatytos ispanų firmos SYMAGA saugojimo talpos bei lenkų firmos BIN operatyvinės talpos, skirtos neparuoštų grūdų sukaupimui (žr. foto rapsai.lt galerijoje ir rapsai.lt Facebook`e). Bendroji Kartenos elevatoriaus talpa sudaro 26 tūkst. tonų.

Naujasis elevatorius taip pat aprūpintas pačia naujausia bei moderniausia grūdų kokybės nustatymo įranga, kuri visiškai atitinka ne tik lietuviškus, bet ir tarptautinius standartus. Didžiausias šios įrangos privalumas yra tai, kad derliaus kokybė nustatoma ne tik greitai, bet, svarbiausia, - labai tiksliai. Elevatoriuje įrengtos ir elektroninės automobilių svarstyklės, kurios užfiksuotą svorį automatiškai siunčia į apskaitos programą. Taip yra išvengiama žmogiškos klaidos, kuri gali pasitaikyti, kai svorį įrašo svėrėjas.

Kartenos elevatoriuje, kaip ir kituose mūsų elevatoriuose, planuojame supirkti visų rūšių grūdus ir sėklas. Tai - visų klasių kviečiai, rapsai, miežiai, kvietrugiai, pagal poreikį - žirniai, pupos.

-Kada Žemaitijos ūkininkai galės vežti derlių į naująjį elevatorių?

-Jeigu leis oro sąlygos, masinės javapjūtės pradžia šiame regione numatoma rugpjūčio pradžioje, tomis dienomis, planuojame, pradės veikti ir naujasis elevatorius. Elevatorius bus aprūpintas našia grūdų džiovykla bei valymo mašinomis, todėl augintojai tiesiai iš laukų galės pristatyti grūdus. Juos mes išvalysime, išdžiovinsime ir paruošime tolesnei krovai. 

-Kokie darbai atlikti kituose elevatoriuose?

-Talpų išplėtimas ir įrangos bei valdymo modernizavimas šiuo metu vykdomas Pasvalio grūdų centre, Lukšių grūdų centre, taip pat ŽŪK „Kupiškio grūdai“. Šiuose objektuose statomi ispaniški SYMAGA firmos saugojimo bokštai, montuojama daniška CIMBRIA transportavimo įranga, visi procesai bus visiškai automatizuoti.

-Kiek tuomet padidės priimami grūdų kiekiai. Kokių rūšių grūdai bus superkami?

-Įgyvendinus šių metų plėtros programą, „Linas Agro“ Grūdų centrų elevatoriuose vienu metu galėsime saugoti apie 300 tūkst. tonų grūdų ir per metus talpas planuojame užpildyti ne vieną kartą.

Tikimės, kad atliktos investicijos dar labiau pagerins ūkininkų aptarnavimą, būsime pasiruošę dar spartesniam derliaus priėmimui. Šiais metais esame pasirengę supirkti derlių dešimtyje nuosavų grūdų elevatorių, įskaitant ir baigiamą pastatyti Kartenoje, taip pat grūdai, rapsai bus superkami ir apie penkiasdešimtyje nuomojamų elevatorių.

Per praėjusį sezoną „Linas Agro“ grupės įmonių prekybos apimtys sudarė iš viso 2,4 mln. tonų įvairios žemės ūkio produkcijos. Iš jos vien grūdinių kultūrų per Baltijos uostus buvo eksportuota 1,7 mln. tonų, iš kurių per Klaipėdos uostą - 1,1 mln. tonų.

***

„Linas Agro“ grupė valdo grūdų saugyklas Joniškyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pasvalyje, Lukšiuose, Jungėnuose, Kupiškyje (ŽŪK „Kupiškio grūdai“) ir kartu su partneriais - Panevėžio rajone, Gustonyse („Karčemos“ KB), taip pat Latvijoje, Jekabpils mieste.

Kėdainiuose, Joniškyje ir Vilkaviškyje veikia žemdirbių aptarnavimo centrai, kuriuose ruošiamos, fasuojamos ir sandėliuojamos trąšos, taip pat veikia visaverčių pašarų gamybos cechas Kėdainiuose.

AB „Linas Agro“ informacija

 

 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką