„Ne vien duona gyvi...“ - projekto baigiamasis renginys

2018 02 02

„Ne vien duona gyvi...“ - projekto baigiamasis renginys

„Ne vien duona žmogus gyvas“ – populiarus teiginys iš Šventojo Rašto, apibūdinantis kiekvieno asmens poreikį dvasiniam penui, ne tik materialinėms gėrybėms. Suprasdami žmogaus saviraiškos svarbą, nutarėme atkreipti dėmesį į pačios žemiškiausios, retai su kūryba siejamos profesijos atstovų – ūkininkų – pomėgius ir kūrybines veiklas. Taip gimė projektas – „Ne vien duona gyvi...“ – straipsnių ciklas apie tai, kuo gyvena kaimo žmonės, ką jie veikia laisvalaikiu, po žemės ūkio darbų.

2017 m. rugsėjo – gruodžio mėnesių laikotarpiu susitikome su dvylika išskirtinių asmenybių, daugelis kurių yra ilgamečiai bendrovės „Linas Agro“ klientai. Tačiau šį kartą kalbėjomės ne apie darbus laukuose, pasėlius ir derlių, o apie gyvenimo aistras. Lankėmės įvairuose šalies rajonuose, aprašėme dvylika herojų, kurių įdomūs pomėgiai praturtina ne tik jų šeimų, bet ir kaimo, bendruomenės, o kartu ir visos mūsų šalies gyvenimą prasminga veikla.

„Linas Agro“ projekto - straipsnių ciklo „Ne vien duona gyvi...“ herojai pagerbti Pakruojo dvare vykusiame baigiamajame renginyje.

Štai Algirdas Martyšius iš Akmenės rajono tvarko seną Papilės vandens malūną, laiko žirgus, kasmet visai bendruomenei rengia linksmas Jurginių šventes. Albertas Klikūnas iš Panevėžio rajono renka ir savomis rankomis restauruoja senąją arklinę žemės ūkio techniką, jo eksponatai verti muziejaus. Gediminas Ališauskas iš Pakruojo rajono, panaudodamas tūkstančius mažų ir didelių akmenų, surinktų ūkio žemėse, sukūrė unikalią sodybos aplinką. Vaidotas Šleinius iš Radviliškio rajono su visa šeima mažyčiu istoriniu „Volkswagen“ automobiliuku, „vabalu“, keliauja po Lietuvą ir už jos ribų. Panevėžio rajone, Smilgiuose, įsikūrusį ūkininką Donatą Tumą aplinkiniai pažįsta kaip aistringą tautinių šokių šokėją ir krepšininką. Kupiškio rajono ūkininkas Almantas Bartaševičius turi bent kelis įdomius hobius, o svarbiausi jų – groja bandonija ir yra parasparnio pilotas. Klaipėdos rajone gyvenančių, pažangų pieno ūkį sukūrusių Roberto ir Ilonos Marcinkevičių šeima gali atskleisti gintarų rinkimo paslaptis. Net keturis vaikus auginanti Kauno rajono jaunų ūkininkų Inesos ir Olego Naturjevų šeima yra pavyzdys, kaip reikia puoselėti namų jaukumą ir giminės tradicijas. Darius ir jo tėvukas Juozas Maceliai žavi vyrišku sutarimu ūkio darbuose ir yra aistringi žvejai, galintys papasakoti apie daugybę šalies upių ir ežerų. Profesionalus aktorius iš Širvintų rajono kilęs Vaidas Maršalka geba derinti dvi visiškai skirtingas savo veiklas – ūkininkauti ir vaidinti Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Joniškio rajone gyvenantis Juozas Dūda – aistringas drugelių kolekcininkas, iš viso pasaulio surinkęs didžiulę jų kolekciją. Šakių rajono ūkininkų Valdo ir Dainoros Piečaičių šeima spaudžia kelių rūšių aliejų iš savo ūkyje užsiaugintų sėklų ir daro tai ne dėl komercijos, o iš idėjos gaminti kokybišką produktą.

Ūkininką Algirdą Martyšių (centre) rapsai.lt „Facebook“ paskyros lankytojai išrinko mylimiausiu herojumi.

Straipsniai apie šių ūkininkų pomėgius, svajones ir džiaugsmus buvo publikuojami portale 15min.lt, rubrikoje „Ne vien duona gyvi...“. Publikacijos susilaukė didžiulio dėmesio ir palankių skaitytojų atsiliepimų (Jeigu dar neskaitėte, visus straipsnius galite rasti čia).

O vasario 1 d. visus savo herojus sukvietėme į baigiamąjį renginį, kuris vyko Pakruojo dvare. „Linas Agro“ prekybos vadovas Nerijus Liukenskis, projekto idėjos autorė ir koordinatorė – marketingo projektų vadovė Eglė Sidabraitė-Garbauskienė, straipsnių autorė – informacijos plėtros specialistė Rasa Jagaitė padėkojo visiems herojams, kad įsileido į savo gyvenimus, kad atvirai ir nuoširdžiai papasakojo apie savo pomėgius, pasidalijo savo svajonėmis. Visiems herojams įteiktos atminimo dovanos. Taip pat paskelbtas populiariausias (daugiausiai perskaitymų sulaukęs) straipsnis. Tai – „Ūkininkaujančio aktoriaus išpažintis: „Niekas neverčia būti žemdirbiu, to noriu pats“. Rapsai.lt „Facebook“ paskyroje rinkome mylimiausią herojų. Daugiausiai balsų pelnė ir juo tapo A.Martyšius („Papilės malūnininko svajonė: vandens malūno girnos kada nors vėl ims suktis“).

Tariame nuoširdų „ačiū“ visiems herojams, kurių dėka mūsų kaimas gyvas ir dar ilgai gyvuos, kol jame gyvens tokie puikūs žmonės!

Renginio svečius pasitiko, linksmą ekskursiją surengė Pakruojo dvaro malūnininkas Levukas.

Į linksmų liaudiškų šokių sūkurį greitai įsisuko visi svečiai.

AB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką