Pastatyta aukščiausia grūdų džiovykla

2018 08 03

Pastatyta aukščiausia grūdų džiovykla

Alavere, Estija, rugpjūčio 3 d.

Nedideliame Alavere kaimelyje, esančiame Harju apskrityje, Estijos šiaurinėje dalyje, "Linas Agro" grupei priklausančios AS “Dotnuva Baltic” komanda pastatė aukščiausią, beveik 40 m aukščio, grūdų džiovinimo kompleksą. Tai -  aštuntasis šioje vietovėje pastatytas grūdų džovinimo kompleksas, priklausantis TÜ „Alvar MÜ“ kooperatyvui, vienijančiam grūdų augintojus. Rugpjūčio 3 d. įvyko iškilminga džiovyklos atidarymo šventė.

Renginyje dalyvavo garbingi svečiai: Estijos žemės ūkio ministras Tarmo Tamm, svarbūs verslo partneriai, regiono ūkininkai. Šventės metu džiovykla buvo paleista pirmąjį kartą. Svečiai mėgavosi vaišėmis, gera muzika, bendravo ir neskubėjo skirstytis.

Naujojo komplekso pagrindas – nepertraukiamo srauto džiovykla „Cimbria AMG-38“, kurios talpa - 130 m3, našumas – 90 t grūdų/val., degiklio galingumas - 8100 KW. Per valandą iš džiovinamų grūdų išgarinama 5000 litrų vandens. Bendra šio objekto talpa apie 6,5 tūkst. t. Jo paskirtis - našus grūdų paruošimas: valymas, džiovinimas ir atkrovimas į autotransportą. Tai „objektas iki rakto“, kurio bendra vertė yra apie 2,2 mln. EUR.

Siekiant užtikrinti įrangos ilgaamžiškumą, visa sistema sukonstruota taip, kad natūralus linijos dėvėjimasis būtų minimalus. Tai pasiekta, naudojant trumpesnius grūdų savitakos vamzdžius ir jų vidų išklojant trinčiai atspariomis PEHD plokštėmis. Išskirtinė džiovyklos ypatybė - ventiliatoriai su dulkių atskyrimo sistema ir garso slopintuvais, kurie iki minimumo sumažina triukšmą. Ši įranga yra paruošta atitikti griežtėjančius aplinkosaugos reglamentus. Dėl vietos stokos beveik 40 metrų aukščio kompleksas buvo pastatytas, siekiant kuo efektyviau išnaudoti turimą sklypo plotą.

"Visa Alavere džiovyklos sistema gerai apgalvota, kiekvienam operatoriui čia dirbti - vienas malonumas,” - teigia Argo Luide, AS „Dotnuva Baltic“ grūdų įrangos pardavimų vadybininkas, kuris buvo atsakingas už objekto Estijoje įgyvendinimą. Projekto konstrukciniai brėžiniai pradėti ruošti pernai spalį, statybos prasidėjo sausį, o rugpjūtį kompleksas baigtas sumontuoti.“

“Profesionalų komanda, kurią sudarė specialistai iš UAB „Dotnuvos Baltic“ (Lietuva) ir AS ”Dotnuva Baltic” (Estija), sklandžiai organizavo visus darbus. Tai - puikus pavyzdys, kaip bendromis pastangomis galima pastatyti įspūdingus objektus ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Baltijos šalyje. Tikimės, kad užsakovas liks patenkintas mūsų darbu, ir artimiausiu metu Estijoje bus pastatytas dar ne vienas tokio dydžio objektas,“ – sėkme džiaugėsi „Dotnuva Baltic“ projektų diegimo skyriaus vadovas Mindaugas Veiveris.

Jau 26 metus veikiantis kooperatyvas TU „Alvar MÜ“ vienija šešis grūdų augintojus, kurie pirmąją savo džiovyklą pasistatė 1992 m.

„Dotnuva Baltic“ turi 20 metų darbo patirtį, statant įvairaus našumo ir paskirties grūdų džiovinimo bei sandėliavimo įrangos kompleksus. Nuo 1999 m. Baltijos šalyse pastatyta daugiau kaip 400 kompleksų, kuriuose sumontuota „Cimbria“ įranga. Bendra „Dotnuva Baltic“ sumontuotų objektų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje talpa siekia 1 milijoną tonų grūdų. Įdomus skaičių sutapimas - Estijos ūkininkai kasmet užaugina panašų kiekį derliaus.

AB "Linas Agro Group" informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką