Penktadalis Lietuvos grūdų derliaus telpa UAB „Dotnuva Baltic“ pastatytuose elevatoriuose

2018 07 13

Penktadalis Lietuvos grūdų derliaus telpa UAB „Dotnuva Baltic“ pastatytuose elevatoriuose

Liepos 12-oji išliks įsimintina diena tiek ūkininkų kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ nariams, tiek UAB „Dotnuva Baltic“– tądien netoli Pasvalio buvo atidarytas kooperatyvo elevatorius, kurį suprojektavo ir pastatė įmonės projektų diegimo skyriaus komanda. Šis pasvaliečių ir biržiečių ūkininkų elevatorius ženklina ir dar vieną labai svarbų skaičių – UAB „Dotnuva Baltic“ per savo veiklos metus Lietuvos ir Latvijos ūkiuose, kooperatyvuose bei kitose įmonės iš viso jau yra pastačiusi grūdų saugyklų, kurių bendra talpa viršijo 1 mln. tonų!

Kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ vadovai ir garbingi svečiai, paskelbdami apie elevatoriaus atidarymą, perkirpo simbolinę juostelę.

Į elevatoriaus atidarymo iškilmes susirinko gausus būrys šventiškai nusiteikusių kooperatyvo narių su šeimomis, atvyko daug garbingų svečių, tarp kurių buvo ne tik vietos valdžios, bet ir Seimo, Žemės ūkio ministerijos atstovų, bankininkų, kaimyninių rajonų kooperatyvų narių. Tai, kad ūkininkų kooperatyvas pasistatytų didžiulį elevatorių, – gana retas įvykis. Tuo labiau stebina, jog 22 tūkst. tonų talpos elevatorius yra vadinamoji „plyno lauko“ investicija. Bendroji projekto vertė – kiek didesnė negu 5 mln. eurų.

„Šiaurės aruodų“ elevatoriaus atidarymą lydėjo patrankos šūviai.

„Mūsų svajonės tapo ambicija, kuri pamažu virto realybe“, – elevatoriaus atidarymo iškilmėse sakė kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ valdybos pirmininkas, Pasvalio rajono ūkininkas Aurimas Garlauskas. Kooperatyvą su įgyvendintu projektu pasveikino AB „Linas Agro“ Šiaurės Lietuvos regiono vadovas Šarūnas Urbas bei „Dotnuva Baltic“ projektų diegimo skyriaus vadovas Mindaugas Veiveris ir grūdų įrangos projektų vadovas Tadas Juška. Su sveikinimais ir dovana kaimynus aplankė ir šalia įsikūrusio „Dotnuva Baltic“ Pasvalio filialo darbuotojai, vadovaujami Arūno Samulionio.

„Šiaurės aruodų“ vadovą Aurimą Garlauską su sėkmingu projekto įgyvendinimu sveikina AB „Linas Agro“ šiaurės Lietuvos regiono vadovas Šarūnas Urbas (kairėje).

Kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ vadovas ūkininkas Aurimas Garlauskas (antras dešinėje) priima sveikinimus ir dovanas iš šalia įsikūrusio „Dotnuva Baltic“ Pasvalio filialo vadovo Arūno Samulionio (dešinėje) bei įmonės projektų diegimo skyriaus vadovo Mindaugo Veiverio (kairėje), grūdų įrangos projektų vadovo Tado Juškos.

Kooperatyvo elevatoriuje, kaip minėta, galės tilpti 22 tūkst. tonų grūdų. Šis modernus grūdų saugojimo ir tvarkymo kompleksas suprojektuotas pernai ir pradėtas statyti gruodžio mėnesį. Tad statybos ir įrangos montavimo darbai užtruko tik apie pusmetį. „Čia yra 6 drėgnų grūdų ir 5 sausų grūdų bokštai, dvi grūdų priėmimo duobės, kurių kiekvienos našumas po 150 tonų per valandą, 60 tonų per valandą našumo džiovykla“, – elevatoriaus techninius duomenis pristato „Dotnuva Baltic“ grūdų įrangos projektų vadovas Tadas Juška.

Prie „Via Baltica“ magistralės, netoli Pasvalio esančio Talačkonių kaimo pašonėje kuriasi žemdirbių aptarnavimo centras: čia ir kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ naujasis elevatorius, ir „Dotnuva Baltic“ Pasvalio filialas.

Nuo 2000-ųjų, kai „Dotnuva Baltic“ projektų diegimo skyrius pradėjo savo veiklą, iki šių metų įmonė, kaip minėta, jau yra pastačiusi įvairių didesnių ir mažesnės apimties grūdų saugyklų, kurių bendroji talpa sudaro daugiau kaip 1 mln. tonų. „Jeigu skaičiuosime, kad mūsų šalyje užauginamas apie 5-6 mln. tonų grūdų derlius, tai reiškia, jog beveik penktadalį jo galime sutalpinti mūsų suprojektuotuose ir pastatytuose naujuose elevatoriuose ir bokštiniuose sandėliuose“, – pasiektais darbo rezultatais džiaugiasi Mindaugas Veiveris, „Dotnuva Baltic“ projektų diegimo skyriaus vadovas. Įgyvendinus šių metų projektus, bendra įmonės pastatytų grūdų saugyklų talpa padidės dar 150 tūkst. tonų.

Kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ elevatorius iškilęs šalia naujojo „Dotnuva Baltic“ Pasvalio filialo, kuris jau beveik dvidešimtmetį aptarnauja šio krašto ūkininkus. Tad Talačkonių kaime kuriasi šiuolaikinis žemdirbių aptarnavimo centras, kuriame ūkininkai gali gauti įvairių paslaugų – į elevatorių atvežti grūdus, atlikti žemės ūkio technikos servisą ir pan.

UAB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką