Pirmasis šių metų derlius – Vilkaviškio elevatoriuje

2017 07 12

Pirmasis šių metų derlius – Vilkaviškio elevatoriuje

Nors orai permainingi, ir saulėtas valandas pakeičia lietūs, javapjūtė ir derliaus supirkimo sezonas prasidėjo. Pietinės Lietuvos žemdirbiai, kurių laukuose javai subręsta anksčiausiai iš visų šalies regionų, pradėjo javapjūtę, o elevatoriai – derliaus priėmimą.

Vakar, liepos 11 dieną, į AB "Linas Agro" Vilkaviškio elevatorių buvo atvežta pirmojo šių metų žieminių miežių derliaus. Vilkaviškietis ūkininkas Ramūnas Mikalauskas, ištaikęs tinkamą orą, šiuos miežius nukūlė išvakarėse, t.y. liepos 10 dieną. Jis žieminių miežių augino nedidelį plotą, o lauką nukūlęs, paskaičiavo, kad vidutinis derlingumas siekė kiek daugiau negu 7 t/ha.

Tą pačią dieną, t.y. liepos 10-osios popietę, ir kiti Vilkaviškio rajono ūkininkai - Reda ir Arvydas Bronai - pradėjo kulti savo hibridinius žieminius miežius Zzoom. Į Vilkaviškio elevatorių pirmąją derliaus priekabą jie atvežė liepos 12-ąją. Grūdai prieš tai buvo pradžiovinti ūkio džiovykloje. Loratorijoje nustatyta, kad atvežtų grūdų drėgmė netgi šiek tiek mažesnė negu reikalauja standartas ir siekia 13,9 proc. Šių miežių baltymingumas yra 11,3 proc. Grūdai stambūs, nes jų hektolitro masė siekė net 64 kg/hl (standartinė I klasės miežių hektolitro masė yra 62 kg/hl).

AB „Linas Agro“ informacija

 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką