Praktiniai „Linas Agro“ vadybininkų-konsultantų mokymai Dotnuvoje

2018 06 06

Praktiniai „Linas Agro“ vadybininkų-konsultantų mokymai Dotnuvoje

Naująjį prekybos sezoną, prasidedantį liepos 1-ąją, „AB „Linas Agro“ vadybininkų-konsultantų  komanda pasitiks sustiprėjusi ir pasipildžiusi naujais nariais. Kaip jau skelbta, „Linas Agro“ ir „Dotnuva Baltic“ apjungia savo pajėgas. „Linas Agro“ dar labiau orientuojasi į augalininkystę – rajonuose dirbantys įmonės vadybininkai-konsultantai aptarnaus ūkius, jiems tiekiant trąšas, augalų apsaugos produktus, platų sėklų asortimentą. Tuo tarpu „Dotnuva Baltic“ įmonė liks atsakinga už aukštos kokybės sertifikuotų sėklų ruošimą, koncentruosis į žemės ūkio technikos, fermų bei sandėliavimo įrangos pardavimus, servisą.

Naujais nariais iš „Dotnuva Baltic“ įmonės pasipildžiusi „Linas Agro“ vadybininkų-konsultantų komanda jau ruošiasi naujam prekybos sezonui, kuris įprastai prasideda nuo liepos 1-osios. Dotnuvoje įvyko mokymai, kurių metu susipažinta su naujausiais „Dotnuva Baltic“ sėklų fabriko modernizacijos etapais, apžiūrėti šalia esantys LAMMC Žemdirbystės instituto bandymų laukai, taip pat ūkininkų pasėliai, kuriuose atliekami gamybiniai naujų javų veislių bandymai, įrengta žieminių kviečių veislių kolekcija. Mokymų netu pristatyta rudeninės sėklų prekybos struktūra ir asortimentas.

2003 metais Dotnuvoje pradėjęs veikti tuomet moderniausias šalyje sėklų ruošimo fabrikas ir toliau siekia neužleisti šių pozicijų. Prieš kelerius metus buvo pradėta ir etapais vykdoma fabriko modernizacija. Buvo patobulintas sėklų beicavimas ir įdiegta 100 proc. sėklų padengimo beicu technologija. Įsigyta papildomos įrangos, ir visos sėklos valomos gravitaciniu stalu. Atnaujinti transporteriai, kurie švelniau perneša ir nežaloja sėklų. Įsigyta modernios įrangos žolių sėklų mišiniams  ruošti. Ją naudojant galima paruošti bet kokios užsakovo norimos sudėties ir kiekio žolių sėklų mišinį.

„Dotnuva Baltic“ Sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas (dešinėje) „Linas Agro“  vadybininkus-konsultantus supažindina su sėklų ruošimo fabriku.

Dabar per metus Dotnuvoje galima paruošti 22 tūkst. tonų aukštos kokybės sėklų. Penkioliktąjį veiklos sezoną skaičiuojantis fabrikas šiuo metu jau pradėjo ruošti žieminių javų ir rapsų sėklas rudens sezonui. Pasak Sigito Augo, „Dotnuva Baltic“ Sėklininkystės skyriaus vadovo, šiemet žiemkenčių sėklos pradėtos ruošti daug anksčiau, kadangi fabrikas turi jų pereinamąjį fondą.  

 „Dotnuva Baltic“ organizuoja javų, rapsų, žolių sėklų dauginimą Lietuvoje. Taip pat atliekami naujų veislių tyrimai, kurių rezultatai leidžia geriau nustatyti jų tinkamumą auginti Lietuvos sąlygomis. Kasmet ūkių gamybiniuose plotuose įrengiamos žieminių kviečių, rapsų veislių kolekcijos. Tokią žieminių kviečių 42 veislių kolekciją, esančią netoli Dotnuvos, taip pat naujos veislės Laureate salyklinių miežių lauką apžiūrėjo ir „Linas Agro“ vadybininkai-konsultantai.

Šioje žieminių kviečių kolekcijoje – net 42 įvairios veislės!

Kolekcija yra tik pirmasis naujų veislių atrankos etapas. Čia įvertinamas žieminių kviečių žiemkentiškumas (dalyje laukelių kasmet nukasamas sniegas, kad būtų galima matyti, kaip veislės reaguoja į ekstremalias žiemojimo sąlygas). Nuėmus derlių, skaičiuojamas derlingumas, nustatoma grūdų kokybė, taip pat įvertinama augino ekonomika (pajamos pagal to sezono grūdų kainas). Atrinkus geriausius rezultatus parodžiusias veisles, jos atiduodamos tęsti tyrimus oficialiose institucijose (VAT). Tik praėjusios kelių etapų tyrimus ir atrinktos tinkamiausios bei geriausius rezultatus parodžiusios veislės toliau dauginamos ir paruoštos sertifikuotos sėklos tiekiamos rinkai.

„Linas Agro“ vadybininkų-konsultantų komanda apžiūri žieminių kviečių veislių kolekciją.

Visomis „Dotnuva Baltic“ fabrike paruoštomis sėklomis, kaip minėta, prekiaus „Linas Agro“ – klientus aptarnaus rajonuose dirbantys įmonės vadybininkai-konsultantai.

Šio rudens sezonui ruošiamasi tiekti šių veislių žieminių kviečių sėklas: AdaBalitusFamulusKWS EmilEtana ir Kena DS. Pagrindinė veislė, kurios bus ruošiami didžiausi kiekiai – Etana. Tai yra vidutinio ankstyvumo labai derlinga ir žiemkentiška veislė, kurios grūdai atitinka I-II kokybės klasės reikalavimus. Didesniems ūkiams, kurie augina didelius javų plotus, rekomenduojama sėti kelias skirtingo brandos laiko kviečių veisles, kad būtų galima sudaryti javapjūtės konvejerį. Todėl tiek ankstyvos (AdaBalitus), tiek ir vėlyva (Kena DS) veislės turi savo paskirtį ir vietą ūkių pasėlių struktūroje.

Fabrike bus ruošiamos ir linijinių veislių žieminių rapsų sėklos. Tad „Linas Agro“ asortimente šio rudens sėjai planuojama pristatyti keliolika įvairios paskirties rapsų veislių: tarp jų ne tik linijinės, bet ir  hibridinės, švaraus lauko („Clearfield“) technologijos, pusiau žemaūgės ir naujos perspektyvios rapsų veislės.

Nuo šiol visos Dotnuvos sėklų fabrike paruoštos sertifikuotos žemės ūkio augalų sėklos bus žymimos nauju prekės ženklu – „Dotnuva Seeds“. Naujo prekės ženklo pristatymą galite pažiūrėti čia:

AB „Linas Agro“ informacija

Praktiniai „Linas Agro“ vadybininkų-konsultantų mokymai Dotnuvoje

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką