Rėzeknėje atidarytas trečiasis Latvijoje "Linas Agro" elevatorius

2018 10 09

Rėzeknėje atidarytas trečiasis Latvijoje "Linas Agro" elevatorius

Spalio 5-ąją, po darbingo ir gan sudėtingo šių metų derliaus nuėmimo bei supirkimo sezono įkarščio, Latvijoje, Rėzeknėje, oficialiai atidarytas "Linas Agro" elevatorius. Tai - jau trečiasis kaimyninėje šalyje veikiantis grupės elevatorius ir tryliktasis, skaičiuojant su esamais Lietuvoje. Į elevatoriaus atidarymo šventę atvyko gausus būrys svečių, tarp kurių - vietos ūkininkai - įmonės klientai, regiono vadovai, "Linas Agro" ir "Dotnuva Baltic" vadovai, atsakingi specialistai. "Linas Agro" Latgalos regiono vadybininkė Evita Škesterė, sveikindama svečius, sakė, jog "visi švenčiame ne tik naujo grūdų elevatoriaus atidarymą, bet ir sunkaus sezono pabaigą. Tai padės mums stiprinti bendradarbiavimą ateityje."

Evita Škesterė (kairėje): "visi švenčiame ne tik naujo grūdų elevatoriaus atidarymą, bet ir sunkaus sezono pabaigą".

"Rėzeknės elevatoriaus projektą pradėjome vystyti 2017 metų rudenį čia esančioje SIA "Paleo" trąšų bazėje. Prieš tai du sezonus ten veikė grūdų priėmimo aikštelė su mobiliąja džiovykla. Kadangi jautėme rinkos poreikį, buvo nutarta čia statyti modernų elevatorių. Statybų paruošiamuosius darbus pradėjome 2018 m. vasarį, o jau rugpjūtį elevatorius buvo atiduotas eksploatacijai. Buvo suprojektuotas ir pastatytas 20,4 tūkst. tonų talpos elevatorius, susidedantis iš 2 bokštų po 5200 t, 4 bokštų po 1150 t ir 5400 t talpos sandėlio, taip pat - visi grūdų priėmimui ir paruošimui iki bazinių rodiklių reikalingi statiniai, įrenginiai (laboratorija/administracinis pastatas, svarstyklės, džiovykla, valymo įranga) bei krovai į geležinkelio vagonus ir autotransportą reikalinga įranga. Taip pat sutvarkytas visos bazės gerbūvis (aptverta teritorija, asfaltuotos aikštelės, pastatytas naujas sandėlis ir t.t.)", - pasakoja UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB direktorius Alvydas Ramanauskas. Be derliaus priėmimo, Rėzeknės grūdų centre yra sandėliuojamos trąšos ir augalų apsaugos produktai, kuriais aprūpinami čia atvykę įmonės klientai - ūkininkai. 

Rėzeknės grūdų centre, kaip ir visuose "Linas Agro" elevatoriuose, sandėliuojamos trąšos ir augalų apsaugos produktai, kuriais aprūpinami čia atvykę ūkininkai.

Pirmieji grūdai į naują elevatorių buvo pristatyti dar liepos 24 d. Iki šios dienos yra priimta  20,4 tūkst. tonų Latvijos žemdirbių užauginto šiųmečio derliaus. Įdomus sutapimas - lygiai tiek, kiek bendroji elevatoriaus talpa. Rėzeknėje priimami kviečiai, miežiai, avižos, rapsai, pupos. "Linas Agro" elevatoriaus įsikūrimu patenkinti ir šio regiono ūkininkai. Jiems atsirado pasirinkimas, nes iki tol čia buvo tik vienas elevatorius, teikiantis grūdų džiovinimo ir valymo paslaugas.

Keletas akimirkų iš Rėzeknės elevatoriaus atidarymo šventės:

Latvijoje nuo šių metų jau veikia trys „Linas Agro“ elevatoriai. 2015 m. pradėjo veikti 8 tūkst. t talpos elevatorius Jekabpilyje (Jakabpils). Šiemet liepos 20-ąją naujas 20 tūkst. talpos „Linas Agro“ elevatorius buvo atidarytas Gruobinioje (Grobiņa), o dabar - ir Rėzeknėje. Iš viso į šiuos tris elevatorius investuota iki 12 mln. Eur. O bendra „Linas Agro“ grūdų sandėliavimo talpa Latvijoje pasiekė beveik 50 tūkst. t.

AB "Linas Agro" informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką