Vilkaviškio ir Šakių r. Lukšių elevatoriai jau sulaukė naujo derliaus

2015 07 20

Vilkaviškio ir Šakių r. Lukšių elevatoriai jau sulaukė naujo derliaus – ūkininkai atvežė vakarykščio kūlimo pirmąsias rapsų ir miežių tonas. Sekmadienio saulėti orai buvo palankūs kombainų darbui.

Pirmadienį Vilkaviškio elevatoriuje buvo priimtas trijų ūkininkų derlius: išvakarėse iškulti žieminiai rapsai ir žieminiai miežiai. Pasak AB „Linas Agro“ vadybininko Vilkaviškio rajone Raimondo Švabo, rapsų, kaip ir žieminių miežių pasėliai, ypač auginami lengvesnėse dirvose ir tie, kurie ne taip intensyviai prižiūrimi, ūkiuose jau subrendę. Derliaus nuėmimas galėtų prasidėti masiškai, deja, trukdo lietingi orai.

Į Lukšių elevatorių pirmadienį taip pat atvežta ūkininkės Laimos Pranaitienės užaugintų žieminių miežių derliaus. Pasak „Linas Agro“ vadybininko Šakių rajone Giedriaus Bako, sekmadienį atrankiniu būdu iškulti miežių grūdai gana sausi, jų drėgnis buvo tik 15,7 proc.

Kol kas vilkaviškiečiai ir šakiečiai ūkininkai pasėlių derlingumo ir grūdų kokybės dar neprognozuoja, nes javapjūtė tik prasideda. Viskas priklausys nuo orų.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką