Atrribut

Atrribut

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

HERBICIDAS

Veiklioji medžiaga: natrio propoksikarbazonas 700 g/kg.

Produkto forma: vandenyje tirpstančios granulės.

Sisteminio poveikio herbicidas, skirtas sudygusių vienamečių ir daugiamečių vienaskilčių, kai kurių vienamečių dviskilčių piktžolių naikinimui žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių kvietrugių ir rugių pasėliuose. Skirtas profesionaliajam naudojimui.Sisteminio poveikio herbicidas, skirtas sudygusių vienamečių ir daugiamečių vienaskilčių, kai kurių vienamečių dviskilčių piktžolių naikinimui žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių kvietrugių ir rugių pasėliuose.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Poveikis piktžolėms

Tai sisteminio veikimo herbicidas, kuris įsisavinamas per piktžolių šaknis ir lapus. Veiklioji medžiaga natrio propoksikarbazonas blokuoja acetohidroksilo rūgščių sintezę. Patekusi į augalą veiklioji medžiaga su augalo sultimis pasiskirsto visame augale. Vyksta stiprus piktžolių augimo ir vystymosi slopinimas. Iš karto po purškimo piktžolės nebepajėgia įsisavinti vandens ir maisto medžiagų, jos nustoja augti ir konkuruoti su javais. Po kurio laiko pagelsta piktžolių lapai, atsiranda nekrotinės dėmės, žūsta šaknys. Priklausomai nuo rūšies ir aplinkos sąlygų, piktžolės visiškai sunyksta per 3-4 savaites.

ATTRIBUT veiksmingumas

Naudojimo laikas

Javai purškiami pavasarį, augalų vegetacijos metu nuo trečiojo lapo išsiskleidimo iki antro bamblio susiformavimo (BBCH 13–32). Galima purkšti, kai oro temperatūra pakyla virš +5°C. Herbicidas geriausiai naikina jaunas piktžoles, kai jos išskleidžia 2–3 tikruosius lapelius (paprastasis varputis 3–5 lapelius). Augalai herbicidą pilnai įsisavina per 2 valandas po purškimo. Lietus 2–3 val. po purškimo neigiamos įtakos produkto veiksmingumui neturi.

Rekomenduojama norma

Atsižvelgiant į piktžolių spektrą ir dydį:

  • 0,06–0,1 kg/ha žieminiams kviečiams, kvietrugiams, rugiams;
  • 0,06 kg/ha vasariniams kviečiams.

Rekomenduojamas vandens kiekis: 200–300 l/ha.

Didžiausias purškimų skaičius: 1.

PASTABOS

  • Panaudojus ATTRIBUT, javams gali pasireikšti fitotoksiškumas, tačiau tai greitai praeina ir neturi neigiamo poveikio derliui ir jo kokybei.
  • ATTRIBUT nenaudoti: - jei tikimasi šalnų; - javuose su ankštinių žolių įsėliu; - avižose, nes produktas naikina tuščiąją avižą; - miežiuose, nes produktas naikina sudygusius miežius; - esant sausrai.
  • Siekiant apsaugoti netikslinius žemės ūkio augalus, būtina išlaikyti 5 metrų apsaugos zoną iki pasėlių.
  • Vengti purškimo juostų persidengimo lauke ir posūkiuose.  Naikinant piktžoles žieminiuose kviečiuose ir žieminiuose kvietrugiuose rekomenduojama naudoti lipniąją medžiagą.
  • Darant mišinius su kitais herbicidais rekomenduojama pirmenybę teikti herbicidams, kurie savo sudėtyje turi apsauginių medžiagų.

SĖJOMAINA

Po ATTRIBUT panaudojimo žieminiuose ir vasariniuose kviečiuose, žieminiuose kvietrugiuose ar rugiuose galima sėti šiuos augalus:

Jei nupurkštas ATTRIBUT pasėlis vėliau dėl kokių nors priežasčių (sausros, šalnų, užmirkimo, kenkėjų ir kt.) žuvo, tą patį pavasarį galima atsėti tik vasarinius kviečius, kitus žemės ūkio augalus galima sėti tik rudenį (žr. lentelę).

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS

ATTRIBUT sudėtyje esantis natrio propoksikarbazonas priklauso sulfonilamino-karboniltriazolinonų cheminei grupei. Pagal veikimo būdą HRAC* šią veikliąją medžiagą klasifikuoja kaip ALS inhibitorių (HRAC kodas B).

Jei tame pačiame lauke keletą metų iš eilės naudojami tokį patį veikimo pobūdį turintys herbicidai, veikiant natūraliai atrankai, atsparios piktžolės dauginasi ir tampa dominuojančiomis. Laikoma, kad augalas yra atsparus, kai išlieka gyvas nupurškus herbicidu tinkamu laiku, rekomenduojama norma ir laboratorinis tyrimas patvirtina sumažėjusį jautrumą. Siekiant išvengti piktžolių atsparumo atsiradimo, būtina laikytis šių rekomendacijų:

- kiek galima labiau naudokite agrotechnines piktžolių kontrolės priemones (pvz., sėjomaina, optimalus sėjos laikas, gilus dirvos dirbimas);

- naudokite rekomenduojamą herbicido normą ir nurodytu laiku; piktžolės yra jautriausios, kai aktyviai auga, yra jaunos;

- kadangi kryžminis atsparumas yra labai tikėtinas tarp visų HRAC B grupės veikliųjų medžiagų, mišiniuose, paeiliui ar skirtingais metais tame pačiame lauke naudokite skirtingo veikimo būdo herbicidus, naikinančius tas pačias piktžoles; tai ypač aktualu laukuose, kur paplitusios didelę atsparumo išsivystymo riziką turinčios piktžolės tokios, kaip dirvinė smilguolė, pelinis pašiaušėlis, aguona birulė, daržinė žliūgė, bekvapis šunramunis;

- panaudoję herbicidą, patikrinkite lauką, ar piktžolės buvo sunaikintos, neleiskite piktžolėms daugintis vegetatyviškai ir sėklomis;

- išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis; jei įtariate, kad prasto veikimo priežastis – išsivystęs atsparumas, informuokite apie tai registracijos savininko atstovus Lietuvoje.

*HRAC – veiklos su atsparumu herbicidams komitetas (www.hracglobal.com).

Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką