Nuance 75 WG

Nuance 75 WG

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

Herbicidas

Veiklioji medžiaga - tribenuron-metilas, 750 g/kg.

Vandenyje disperguojančios granulės

Nuance 75 WG – herbicidas, skirtas naikinti dviskiltėms piktžolėms vasarinių kviečių bei vasarinių miežių, avižų, žieminių kviečių bei žieminių miežių, rugių ir kvietrugių pasėliuose, taip pat Sosnovskio barščio (Heracleum sosnowskyi) populiacijos naikinimui ne žemės ūkio paskirties plotuose (Vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 51 straipsniu).

Skirtas profesionaliajam naudojimui.

Nuance 75 WG – herbicidas, skirtas dviskilčių piktžolių naikinimui vasarinių kviečių, miežių bei avižų, žieminių kviečių, miežių, rugių bei kvietrugių pasėliuose. Herbicidas veikia patekęs į piktžoles per jų antžeminę dalį ir šiek tiek - per šaknis, todėl veikia ir bedygstančias piktžoles.

Nuance 75 WG yra sisteminis herbicidas, kuris veiksmingai naikina labiausiai paplitusias dviskiltes piktžoles. Piktžolės po produkto panaudojimo nebeauga, jų nykimo požymiai, tokie kaip chlorozė, pastebimi po 1 – 3 savaičių. Mažiau jautrios piktžolių rūšys, jei jos galutinai nesunaikinamos, būna stipriai pažeistos. Herbicidas veikia per lapus ir per šaknis.

NAUDOJIMO LAIKAS IR NORMOS

Herbicidą rekomenduojama naudoti su nejonine paviršiaus aktyviąja medžiaga, pvz. PAM ekstra. (Rekomenduojama PAM ekstra naudojimo norma 50-100 ml 100 litrų vandens).

Herbicidas yra veiksmingiausias panaudojus piktžolėms esant skilčialapių - iki dviejų lapų susidarymo tarpsnyje. Po šio augimo tarpsnio šis herbicidas yra patenkinamo veiksmingumo, o ypač jautrių piktžolių rūšims – gero veiksmingumo. Herbicidas efektyvus visų tipų (sunkaus, lengvo ar organinio) tipo dirvožemiuose.

NAUDOJIMO LAIKO REKOMENDACIJOS.

Vasariniuose javuose mineraliniuose dirvožemiuose veiksmingiausia herbicidą naudoti, kuomet piktžolės yra skilčialapių augimo tarpsnyje, o pasėliai yra keturių lapelių augimo tarpsnyje.

Vasariniuose javuose organiniuose dirvožemiuose, jeigu vėlyvosios piktžolės yra skilčialapių augimo tarpsnyje, o anksčiau dygstančios turi 2 – 4 lapelius pasėliai dažniausiai yra 4 lapelių augimo tarpsnyje. Žieminiuose javuose naudojama anksti pavasarį, prasidėjus vegetacijai.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJA Sosnovskio barščio (Heracleum sosnowskyi) populiacijos naikinimui:

Rekomenduojamas mišinys: Nuance 75 WG – 10g/ha + Accurate 200 WG- 20g/ha + nejoninė paviršiaus aktyvioji medžiaga (PAM ekstra -200g/ha)

Purškimo laikas:

1. Pavasarį, kai Sosnovskio barštis pradeda vegetaciją, t.y. yra 2-8 lapelių (20-30 cm dydžio rozetės iki pradedant auginti stiebą (pradeda žydėti paprastasis šalpusnis);

arba

2.Vasarą, po mechaninio šienavimo praėjus 2-3 savaitėms, kai Sosnovskio barštis išauga iki 20-30 cm dydžio.

Dėmesio!

Po purškimo JOKIŲ papildomų veiksmų vykdyti nereikia. Leisti augmenijai toliau augti natūraliai. Nepažeisti dirvožemio paviršiaus.

Purškimų skaičius per sezoną- 1.

Nupurkštą plotą būtina stebėti. Jei reikia, viso ploto arba atskirų vietų, purškimą pakartoti kitais metais.

Laikantis šių rekomendacijų, Sosnovskio barštį galima sunaikinti per 2-3 metus:

Nuance 75 WG naudojimas išplėstas Sosnovskio barščio naikinimui vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 51 str.

Dėmesio! Gamintojas neatsako už produkto efektyvumą Atsakomybę už galimą neigiamą poveikį aplinkai prisiima produkto naudotojas.

NAUDOJIMO APRIBOJIMAI

Augalų apsaugos produktų nenaudoti, kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 25º C arba vėjo greitis yra didesnis nei 3 m/s. Augalų apsaugos produktų naudotojai privalo žemės sklypą apdoroti tokiu būdu, kad būtų išvengta tirpalo dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus ir į gyvenamųjų bei negyvenamųjų pastatų teritorijas.

PASĖLIŲ SPALVOS PAŠVIESĖJIMAS.

Pasėliai po herbicido panaudojimo gali laikinai pašviesėti, tai dažniau pasitaiko avižų pasėliuose. Šviesi pasėlių spalva dažniau pasitaiko naudojant produktą kartu su nejoninėmis paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis. Pasėlių pašviesėjimas panaudojus herbicidą neigiamo poveikio derliui neturi.

NAUJOS VEISLĖS.

Naujos javų veislės rinkoje pasirodo dažnai. Prieš naudojant šį herbicidą naujos veislės javų pasėlyje, reikia pasikonsultuoti su mažmeninės prekybos atstovu, kuris informuos apie tai, ar yra kokia nors praktinė patirtis, ar vykdyti bandymai naudojant šį herbicidą naujose veislėse.

DĖMESIO! Nukentėjusiems nuo nepalankių augimo sąlygų pasėliams, tokių kaip sausra, užmirkimas, žemos temperatūros, ligų ir kenkėjų antplūdžiai, nenaudoti. Pasėliuose su daugiamečių žolių, dobilų ar kokių kitų plačialapių augalų įsėliu nenaudoti. Nuvolavus pasėlį anksčiau kaip 7 dienos nenaudoti. Saugoti, kad purškiamas tirpalas nepatektų ant šalia augančių augalų.

SĖJOMAINA.

Panaudojus herbicidą Nuance 75 WG , daugiausia 10 g/ha per metus, tais pačiais metais nuėmus derlių galima sėti javus bei žieminius rapsus. Išnykus pasėliui ir nepraėjus 3 mėnesiams po panaudojimo galima sėti tiktai javus ir rapsus.

Kitais metais po šio herbicido panaudojimo galima sėti javus su daugiamečių žolių ar dobilų įsėliu arba be jų, žieminius ir vasarinius rapsus, ropes, bulves, žirnius, pupeles, cukrinius runkelius, kukurūzus ir linus. Tų pačių metų rudenį, kuriais buvo panaudotas šis herbicidas žaliajam pūdymui negalima auginti garstyčių. Kitais metais po šios herbicido panaudojimo daržovių ar dekoratyvinių augalų, neauginkite.

Panaudojus šį herbicidą, kitų sulfonilurėjos herbicidų grupės tais pačiais metais nebenaudoti. Jei po šio herbicido panaudojimo pasėliai žuvo ir jie buvo atsėti kitais augalais, šio herbicido ir kitų sulfonilurėjos grupės herbicidų nebenaudoti.

Pastaba. Jau nupurkštų lauko plotų pakartotinai nepurkšti.

ATSPARUMAS

Jeigu tokio paties ar panašaus poveikio herbicidai tame pačiame lauke yra naudojami daugelį metų iš eilės, natūraliai gali atsirasti atsparių rūšių piktžolių rasės ir jos gali pradėti daugintis ir tapti dominuojančiomis tame lauke. Piktžolės yra laikomos atsparios herbicidams, jeigu jos išlieka po pilnos atitinkamos herbicidų normos panaudojimo, kurios įprastai piktžoles sunaikina. Jeigu piktžolės yra atsparios sulfonilurėjų grupės herbicidams (pvz., metsulfuron-metilui, tifensulfuron-metilui ir tribenuron-metilui), jos taip pat yra atsparios visiems kitiems sulfonilurėjos grupės herbicidams su panašiu veikimo būdu. Atsparumo pasireiškimo galima išvengti taikant skirtingo poveikio tipo herbicidų, kurie veikia tos pačios rūšies piktžoles, pakaitomis arba mišinyje. Tinkama sėjomaina su veiksminga visų pasėlių piktžolių kontrole, arba pūdymas sėjomainoje taip pat yra geros priemonės apsisaugoti nuo atsparumo herbicidams.

Jeigu yra pastebimas atsparumas Nuance 75 WG herbicidui, kaip galima greičiau reikia parinkti herbicidą su kitokiu veikimo būdu. Atsparių piktžolių rasių atsiradimo stebėsenai palikite mažiausiai 25 m2 neapdorotą plotą, kad galėtumėte palyginti ir įvertinti.

TIRPALO PARUOŠIMAS.

Rekomenduojamas tirpalo kiekis yra 100 - 200 l/ha. Užpildykite purkštuvo talpą vandeniu iki pusės, įjunkite maišytuvą ir įpilkite atitinkamą kiekį herbicido Nuance 75 WG. Supilkite likusį reikalingą kiekį vandens. Transportavimo ir purškimo metu paruoštas tirpalas turi būti nuolat maišomas. Paruoštą tirpalą reikia sunaudoti tą pačią dieną.

 

Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką