Quelex

Quelex

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

HERBICIDAS

Veikliosios medžiagos: haloksifenmetilas 100 g/kg florasulamas 100 g/kg

Apsauginė medžiaga: klokvintoceto rūgštis 70,8 g/kg

Produkto forma: vandenyje dispersiškos granulės (WG)

Quelex yra sisteminio veikimo herbicidas, skirtas dviskilčių piktžolių naikinimui žieminių kviečių, žieminių miežių, žieminių rugių, žieminių kvietrugių, vasarinių kviečių, vasarinių miežių ir vasarinių avižų pasėliuose pavasarį.

Skirtas profesionaliajam naudojimui.

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Quelex yra sisteminio veikimo herbicidas, skirtas dviskilčių piktžolių naikinimui žieminių kviečių, žieminių miežių, žieminių rugių, žieminių kvietrugių, vasarinių kviečių, vasarinių miežių ir vasarinių avižų pasėliuose pavasarį.

Quelex naikina daugelį dviskilčių piktžolių, įskaitant kibųjį lipiką (Galium aparine), bekvapį šunramunį (Tripleurospermum inodorum), baltąją balandą (Chenopodium album), notreles (Lamium spp.), vaistinę žvirbliarūtę (Fumaria officinalis), smulkųjį snaputį (Geranium pussilum), rapsų pabiras ir aguoną birulę (Papaver rhoeas).

VEIKIMO BŪDAS

Quelex sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: haloksifenmetilas ir florasulamas. Haloksifenmetilas priklauso sintetinių auksinų herbicidų grupei, florasulamas yra acetolaktazės sintezės inhibitorius (ALS). Vizualiai poveikis pasireiškia nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo piktžolės jautrumo produktui. Galutinio poveikio galima tikėtis praėjus 4–6 savaitėms nuo purškimo.

NORMOS IR PURŠKIMO REKOMENDACIJOS

Žieminiai javai (kviečiai, miežiai, rugiai, kvietrugiai)

Quelex purškiamas nuo matomo trečiojo šoninio ūglio iki paskutinio lapo lapamakštės sustorėjimo (BBCH 23-45). Purškimo norma 25-50 g/ha.

Vasariniai javai (kviečiai, miežiai)

Quelex purškiamas nuo trečiojo lapo išsiskleidimo iki krūmijimosi pabaigos (BBCH 13-29). Purškimo norma 25-37,5 g/ha.

Quelex purškiamas nuo bamblėjimo pradžios iki paskutinio lapo lapamakštės sustorėjimo (BBCH 30-45). Purškimo norma 25-50 g/ha.

Vasariniai javai (avižos)

Quelex purškiamas nuo krūmijimosi pradžios iki antrojo bamblio (BBCH 20-32). Purškimo norma 25 g/ha.

Siekiant gauti optimaliausią veiksmingumą, Quelex turi būti naudojamas kartu su nejonine paviršiaus aktyviąja medžiaga (PAM).

PAVIRŠIAUS AKTYVIOJI MEDŽIAGA

Quelex rekomenduojama naudoti kartu su nejonine paviršiaus aktyviąja medžiaga (PAM). Dėmesio! QuelexTM mišinių su PAM poveikis žmonių sveikatai ir aplinkai nevertintas. Perskaitykite PAM etiketę prieš naudojimą. Naudojant produktą kartu su PAM, būtina atkreipti dėmesį į asmens apsaugos priemones, nurodytas naudojamo PAM etiketėje. Jeigu jos skiriasi nuo nurodytų augalų apsaugos produkto etiketėje, naudojimui būtinai pasirinkti aukštesnio lygio apsaugos priemones.

Didžiausias purškimų skaičius per sezoną – 1

Vandens kiekis: 200-400 l/ha

ORO SĄLYGOS PURŠKIMO METU

Quelex veiksmingumui oro temperatūrų svyravimai įtakos neturi. Herbicidą galima naudoti 2–25 °C temperatūroje, tiek drėgnoje, tiek ir sausoje aplinkoje. Didelės sausros sąlygomis veiksmingumui gali šiek tiek sumažėti.Nepurkškite streso paveiktų pasėlių. Stresą gali sukelti daugelis veiksnių, įskaitant šalnas, sausrą, užsistovėjusį vandenį, mikroelementų trūkumą, ligas, kenkėjų antplūdis ir t. t.

FITOTOKSIŠKUMAS

Vasarinės avižos, žieminiai miežiai yra jautrūs Quelex. Fitotoksiškumas gali pasireikšti sulėtėjusiu augimu ir augalų pabalimu. Šie simptomai yra laikini ir neturi poveikio derliui ir jo kokybei. Venkite purškimo juostų persidengimo lauke ir posūkiuose, ypatingai purkšdami avižas.

NAUDOJIMO APRIBOJIMAI

Augalų apsaugos produkto nenaudoti, kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 25 °C arba vėjo greitis yra didesnis nei 3 m/s. Augalų apsaugos produkto naudotojai privalo žemės sklypą apdoroti tokiu būdu, kad būtų išvengta tirpalo dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus ir į gyvenamųjų bei negyvenamųjų pastatų teritorijas. Siekiant apsaugoti netikslinius žemės ūkio augalus, būtina išlaikyti 5 metrų apsaugos zoną iki pasėlių. Ypatingai jautrūs yra rapsai, cukriniai runkeliai, pupiniai, saulėgrąžos, tabakas, linai, bulvės, įvairios daržovės, dekoratyviniai augalai, vynmedžiai, vaismedžiai.

DIRVA

Quelex gali būti naudojamas bet kokio tipo dirvožemyje ir tampa atsparus drėgmei praėjus 1 valandai po purškimo.

MAIŠYMAS

Quelex negalima maišyti su kitais produktais, kurių sudėtyje yra fenoksaprop-p-etilo. Detalesnės informacijos dėl Quelex maišymo su kitais augalų apsaugos produktais prašome kreiptis į produkto gamintoją ar platintoją. QuelexTM mišinių su kitais augalų apsaugos produktais poveikis žmonių sveikatai, aplinkai ir veiksmingumas nevertintas.

DARBINIO TIRPALO PARUOŠIMAS

Pusę purkštuvo užpildykite vandeniu ir per purkštuvo viršų įberkite reikiamą kiekį Quelex granulių. Įjunkite maišytuvą ir užpildykite purkštuvo talpą likusiu vandens kiekiu. Įpilkite reikiamą kiekį PAM. Maišytuvo neišjunkite, kol baigsite purkšti. Naudokite tiktai švarų vandenį.

Jei dėl kokių nors priežasčių granulės negali būti subertos į purkštuvo talpą per viršų, o purkštuvas turi išmaišymo indą gali būti naudojamas toks metodas (šis metodas gali būti naudojamas esant galimybei išmaišymo indą užpildyti vandeniu):

- Išmaišymo indą užpildykite vandeniu iki pusės.

- Įberkite reikiamą kiekį granulių.

- Atidarykite vožtuvą, kad tirpalas subėgtų į purkštuvo talpą ir tuo pat metu įpilkite dar švaraus vandens į išmaišymo indą.

- Kartokite procedūrą, kol produkto likučių neliks išmaišymo inde. Prieš pildami kitą preparatą į maišymo indą, įsitikinkite, kad jis visiškai švarus.

SĖJOMAINA

Nėra jokių apribojimų rudenį sėjamiems augalams laukuose, pavasarį purkštuose herbicidu Quelex.

ATSĖJIMAS

Sunykus Quelex purkštam pasėliui galima sėti:

• vasarinius kviečius ir miežius praėjus 1 mėn. po purškimo;

• kukurūzus praėjus 1 mėnesiui po purškimo ir suarus.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS

Quelex sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: haloksifenmetilas ir florasulamas. Haloksifenmetilas yra sintetinis auksinas (HRAC* kodas O), atsparumo išsivystymo rizika sintetiniams auksinams laikoma maža. 6 Florasulamas priklauso ALS inhibitoriams (HRAC kodas B), jam būdinga didelė atsparumo išsivystymo rizika. Herbicido sudėtyje yra dvi medžiagos veikiančios skirtingais būdais, dėl to atsparumo išsivystymo rizika sumažėja. Siekiant išvengti piktžolių atsparumo atsiradimo, būtina griežtai laikytis šių rekomendacijų:

- kiek galima labiau naudokite agrotechnines piktžolių kontrolės priemones (pvz.: sėjomaina, sėjos vėlinimas, gilus dirvos dirbimas);

- naudokite rekomenduojamą herbicido normą ir nurodytu laiku, neviršykite didžiausio purškimų skaičiaus per sezoną – 1;

- jeigu reikalingas daugiau nei vienas purškimas herbicidu, naudokite kitokio veikimo būdo produktą;

- venkite pasikartojančio purškimo florasulamu laukuose, kuriuose yra išsivystęs atsparumas ALS inhibitoriams; taip pat laukuose, kuriuose yra gausiai paplitusios didelę atsparumo išsivystymo riziką turinčio piktžolės tokios, kaip aguona birulė, daržinė žliūgė;

- panaudoję herbicidą, patikrinkite lauką, ar piktžolės buvo sunaikintos, neleiskite piktžolėms daugintis vegetatyviškai ir sėklomis;

- išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis; jei įtariate, kad prasto veikimo priežastis – išsivystęs atsparumas, informuokite apie tai registracijos savininko atstovus Lietuvoje.

*HRAC – veiklos su atsparumu herbicidams komitetas (www.hracglobal.com)

 

 

 

Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką