Inovatyvus, naujos kartos biostimuliatorius – Biimore
Žemės ūkis yra vienas sparčiausiai augančių ekonomikos sektorių. Laikui bėgant šioje pramonės šakoje atsirado robotizuota piktžolių kontrolė, taip pat galimybė purkšti ir sėti laukus dronų pagalba. Biostimuliatorius, lapų trąšas gaminančios įmonės taip pat nestovi vietoje, kurdamos novatoriškus sprendimus. Dėl klimato kaitos vis dažniau girdime biostimuliatorių ir antistresantų naudojimo rekomendacijas. Lietuvos ūkininkams šie terminai taip pat nebėra naujiena. Pernai metais Lietuvos biostimuliatorių asortimentą papildė itin veiksmingas biostimuliatorius Biimore. Šiame straipsnyje pasidalinsime 2024 m. su Biimore atliktais bandymais ir jų rezultatais.
Biimore - tai naujos kartos biostimuliatorius, kurio sudėtyje gausu pirminių ir antrinių, kurie gaunami iš Corynebacterium glutamicum bakterijų metabolinių medžiagų apykaitos. Tačiau šiame produkte nėra gyvų mikroorganizmų ar bakterijų. Didelės skiriamosios gebos skysčių chromatografinė analizė parodė daugiau kaip 200 skirtingų junginių – amino rūgščių, vitaminų, antioksidantų, keletą gerai ištirtų augimą skatinančių junginių - visi šie 200 junginių kartu sudaro unikalų Biimore poveikį. Ypač veiksmingas dėl savo sudėties. Mažiausia purškimo norma yra 50 ml/ha. Auginant žieminius javus, žieminius rapsus, vasarinius javus ir ankštines kultūras, bulves, daržoves, cukrinius runkelius ir uogakrūmius rekomenduojamos 50-100 ml/ha purškimo normos. Vaismedžiuose normą reikėtų padidinti iki 100-200 ml/ha. Pagrindinis mažų normų privalumas - Biimore galima naudoti įvairiose purškimų technologijose, nesumažinant kitų produktų veiksmingumo, taip pat ir mažesnės transportavimo išlaidos bei gerokai mažiau pakuočių atliekų (produkto pakuotė 1 L).
Šio sezono metu su Biimore buvo atlikta daug skirtingų bandymų tiek gamybiniuose laukuose, tiek mokslinių tyrimų centruose visoje Europoje.
Daugiau informacijos čia.