Lauko diena Lukšiuose – veislių apžiūra prieš javapjūtę ir rudeninę sėją

2018 07 03

Lauko diena Lukšiuose – veislių apžiūra prieš javapjūtę ir rudeninę sėją

Šį išskirtinai šiltų ir sausų orų sezoną augalininkyste užsiimantiems ūkininkams nėra kada atsipūsti – dar tebesitęsia vasarojaus priežiūros darbai, o pietiniuose rajonuose jau subrendo žieminiai miežiai. Birželio 28-ąją didelis būrys ūkininkų suvažiavo į Lukšių žemės ūkio bendrovę, kurioje AB „Linas Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“ surengė jau paskutinę sezono lauko dieną. Daugeliui ūkininkų rūpėjo pamatyti, kaip šiemet atrodo įvairių veislių kviečių, rapsų, kvietrugių, miežių ir kitų augalų pasėliai viename pažangiausių šalyje ūkių, sužinoti, kokios taikytos auginimo technologijos.

Kadangi šiemet augalai vystėsi kaip niekada sparčiai, žieminiai javai bei rapsai jau artėja prie brandos, galima daryti tam tikras išvadas apie veisles, taikytos priežiūros rezultatus. O galutinius vertinimus žinosime nukūlę derlių. Beje, tą pačią dieną, birželio 28-ąją, kaimyninio rajono – Vilkaviškio kai kurie ūkininkai jau išvažiavo su kombainais į savo žieminių hibridinių miežių Mercurioo sunokusius pasėlius. Darbai veja darbus...

Jūsų dėmesiui – fotoreportažas iš lauko dienos Lukšiuose:

Lukšių žemės ūkio bendrovės agronomas Jonas Bakas (kairėje) pasidžiaugė, kad šiemet žieminiai javai ir rapsai peržiemojo sėkmingai, pavasario sėją irgi pavyko baigti anksti. Įvertinus labai sausas oro sąlygas, pasėliai atrodo gana gerai. Tačiau agronomas, įvertindamas daugelio skirtingų metų patirtį, mano, jog šiemet tiek rapsų, tiek kviečių pasėlių derlingumas gali būti apie toną iš ha mažesnis nei įprastai.

Lukšių ŽŪB auginama 1100 ha žieminių kviečių. Gamybiniuose laukuose pasirinktos trys veislės: ankstyva Ada, kuri užima 300 ha, vidutinio ankstyvumo Etana ir vėlyvesnė Skagen.

„Dotnuva Baltic“ sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas (dešinėje) ir "Linas Agro" vadybininkas-konsultantas Algimantas Daugėla atkreipė dėmesį į lietuvišką visiems žinomą kviečių veislę Ada, kuri iki šiol nepraranda savo populiarumo. Ji ne tik ankstyva, bet ir užaugina labai aukštos kokybės grūdus. Pernai „Dotnuva Baltic“ augintoje kviečių veislių kolekcijoje būtent Ada veislė buvo pelningiausia (įvertinus to meto kainomis) ir tai lėmė būtent aukšta grūdų kokybė.

Prieš keletą metų selekcininkai atnaujino Ada veislė pradinę dauginamąją medžiagą, todėl dabar ji labiau išlyginta, augalai vienodo aukščio. Šio rudens sėjai „Dotnuva Baltic“ sėklų fabrike ruošiama kelių veislių žieminių kviečių sėklos, tarp kurių bus ir Ada. Sėklas ūkiams platins AB „Linas Agro“.

Lauko dienos dalyviai apžiūri šalia Lukšių elevatoriaus ūkininko auginamą žieminių kviečių veislės Emil KWS pasėlį. Ši veislė Lietuvoje registruota 2017 m. Tai – maistinio tipo, vidutinio ankstyvumo, žiemkentiška, labai derlinga veislė, kurios grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikalavimus. Šios veislės augalai iš kitų išsiskiria tuo, kad lapai auga statmeniau. Todėl iš pirmo žvilgsnio pasėlis atrodo ne toks tankus. S. Augo nuomone, toks kviečių lapų išsidėstymas yra labiau privalumas negu trūkumas, nes augalai gauna daugiau šviesos ir gali geriau ją išnaudoti. Emil KWS veislės kviečiai užaugina gausų derlių.

Ypač gražus Lukšių ŽŪB auginamos naujos perspektyvios žieminių kvietrugių veislės Cappricia pasėlis. Dėl savo pranašumo prieš senesnes kvietrugių veisles Cappricia šiais metais buvo registruota Lietuvoje. Tyrimų metais (2014-2016) šios veislės kvietrugių derlingumas lenkė standartą 103-127 proc., o žiemkentiškumas skirtingais metais buvo 99-113 proc.

Nyderlanduose išvesta veislė Cappricia yra vidutinio ankstyvumo, augalai – vidutinio aukščio, labai atsparūs išgulimui, grūdai vidutinio stambumo-stambūs. Šio rudens sėjai naujovėmis besidomintys kvietrugių augintojai jau galės įsigyti Cappricia veislės sertifikuotų sėklų.

Javų augintojai apžiūri naujos veislės Cappricia žieminius kvietrugius ir gretimame plote auginamus hibridinius žieminius kviečius Hylux.Javų augintojai apžiūri naujos veislės Cappricia žieminius kvietrugius ir gretimame plote auginamus hibridinius žieminius kviečius Hylux.

Praėjusiais metais „Linas Agro“ iniciatyva Lukšių ŽŪB buvo auginamas nedidelis bandomasis plotas naujų trijų veislių hibridinių žieminių kviečių. Jie parodė labai gerus rezultatus, tad buvo atsirinktas perspektyviausias hibridas Hylux. Jo sėklų pernai rudenį galėjo įsigyti ir savuose ūkiuose pasisėti tuo susidomėję augintojai. Šiemet ir Lukšiuose jau auginamas didesnis hibridinių kviečių Hylux plotas. Patyręs bendrovės agronomas J. Bakas patenkintas gražiu pasėliu. „Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius atkreipia augintojų dėmesį, kad hibridiniai kviečiai savo gerąsias savybes bei derliaus potencialą atkleidžia ir jų auginimas pasiteisina esant nepalankioms sąlygoms (šalčiui, sausrai ar vandens pertekliui). Augalai labai gausiai krūmijasi (todėl sėklos norma hektarui gerokai mažesnė negu linijinių veislių), suformuoja labai gausų šaknyną.

Lauko dienoje dalyvavę ūkininkai ypač domėjosi žieminių kviečių veisle Etana. Šį sezoną „Linas Agro“ žieminių kviečių sėklų asortimente ši veislė bus pagrindinė - „Dotnuva Baltic“ fabrike jos sėklų numatoma paruošti didžiausią kiekį. Lukšių ŽŪB ši veislė taip pat užima nemenką dalį kviečių plotų. Neveltui. Pernai Lukšiuoe Etana veislės kviečiai buvo vieni derlingiausių ir davė po 9 t/ha grūdų!

Atliekant žieminių kviečių veislių tyrimus, Etana taip pat parodė labai gerus derlingumo ir žiemkentiškumo rezultatus. Tai yra Vokietijoje sukurta vidutinio ankstyvumo maistinio tipo veislė, užauginanti I-II kokybės klasės stambius grūdus. Tyrimų metais Etana buvo viena geriausiai žiemojusių veislių ir kartu su Famulus dalijosi 5 vieta iš 44 tais metais tirtų kviečių veislių.

„Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius (dešinėje) kartu su vadybininku-konsultantu Algimantu Daugėla pristatė Lukšiuose auginamų žieminių rapsų veislių kolekciją. Be kolekcijos, bendrovėje šiemet auginama beveik 500 ha žieminių rapsų. Didžiausias rapsų derlingumo vidurkis Lukšiuose buvo 2015 m. – 5,2 t/ha, 2017 m. vidutiniškai gauta 4,8 t/ha. Bendrovės agronomas, matydamas pasėlius, kuriems neigiamos įtakos padarė sausra, šiemet derlingumo rekordų nesitiki. O kaip bus iš tiesų, parodys kombaino bunkeris.

Po kelių savaičių prasidės žieminių rapsų sėja kitų metų deliui. Besirenkančių, kokias veisles sėti, augintojų dėmesį A. Lukoševičius atkreipia į jau ne vienerių metų patirtimi išbandytas ir pasiteisinusias rapsų hibridines veisles: NK Technik, Factor KWS, Pantheon. „Syngenta“ selekcijos NK Technik hibridinė veislė ne tik derlinga (tyrimų metais buvo derlingiausia iš visų tirtų 33 veislių), bet ir tinkama auginti lengvesnėse žemėse, nes augalai turi labai stiprias šaknis ir efektyviau išnaudoja trąšas, tinkama vėlyvesnei sėjai. Vokiška Factor KWS yra labai žiemkentiška, aukšto derlingumo hibridinė veislė, Lietuvoje registruota 2015 m., įtraukta į standartinių veislių sąrašą. „Monsanto“ selekcijos kompanijos sukurta hibridinė veislė Pantheon taip pat labai derlinga ir žiemkentiška. Slovakijos veislių tyrimų duomenimis, 2017 m. Pantheon buvo antroji derlingiausia veislė tarp visų tirtų veislių, derlingumas siekė 110 proc., lyginant su visų tirtų veislių vidurkiu.

„Linas Agro“ pesticidų prekybos vadovas Petras Kiseliovas (dešinėje) apžvelgė taikytos pasėlių priežiūros technologijų rezultatus. Šiemet daug kur žieminių rapsų pasėliuose matyti išretėjusių plotų (pernykščių itin lietingų orų ir užmirkusių dirvų pasekmės), kuriuose prižėlė piktžolių. Lukšių ŽŪB rapsuose irgi matyti žydinčių ramunių, dėl ko agronomas nėra patenkintas. Todėl P. Kiseliovas pataria rapsų augintojams prieš rapsapjūtę piktžolėtuose pasėliuose panaudoti desikantą Reglone Super. Jo privalumai – jau praėjus 7 dienoms po purškimo galima kulti pasėlius, nesumažėja derliaus masė, suvienodinama branda, sunaikinamos piktžolės.   

„Linas Agro“ pesticidų prekybos vadovas Petras Kiseliovas (dešinėje) apžvelgė taikytos pasėlių priežiūros technologijų rezultatus. Šiemet daug kur žieminių rapsų pasėliuose matyti išretėjusių plotų (pernykščių itin lietingų orų ir užmirkusių dirvų pasekmės), kuriuose prižėlė piktžolių. Lukšių ŽŪB rapsuose irgi matyti žydinčių ramunių, dėl ko agronomas nėra patenkintas. Todėl P. Kiseliovas pataria rapsų augintojams prieš rapsapjūtę piktžolėtuose pasėliuose panaudoti desikantą Reglone Super. Jo privalumai – jau praėjus 7 dienoms po purškimo galima kulti pasėlius, nesumažėja derliaus masė, suvienodinama branda, sunaikinamos piktžolės.   Lukšių ŽŪB šią vasarą auginama 240 ha pupų Fuego, kurių derlius bus skirtas pašarams. Taip pat yra pupų veislės Vertigo sėklinis pasėlis. Nepaisant sausros, pupos palyginti aukštos, stiebų apačioje jau užmegzta ankščių, o viršūnėse gausu žiedų, todėl ankščių turėtų užsimegzti dar daugiau. Pagal auginimo technologiją pupų pasėlyje du kartus naudojami fungicidai, tris kartus – insekticidai. Tai apsaugo nuo kenkėjų ir ligų. Taip pat naudojami mikroelementai Wuxal Mo, Oligo Boron. Intensyvi pasėlių priežiūra leidžia bendrovei užauginti 5 t/ha pupų derlių.

Viena naujausių salyklinių miežių veislių, su kuria galėjo susipažinti lauko dienos dalyviai, yra Laureate. Pasak S. Augo, pastaraisiais metais miežių selekcija labai pažengė į priekį, pavyksta sukurti labai derlingas veisles. Tikimasi, kad perspektyvi veislė Laureate taps viena pagrindinių salyklo gamintojų superkamų veislių. Pagal derlingumą Laureate miežių veislė yra tarp lyderių, o grūdai atitinka salyklo gamintojų keliamus reikalavimus.  

Šiemet Lukšių ŽŪB augina 440 ha salyklinių miežių. Bendrovės agronomas pastebi, jog miežius pavyko pasėti labai anksti, todėl jau dabar, įvertinus šių metų oro sąlygas, augalų vystymasis gerokai pažengęs – grūdai baigia pieninę brandą ir artėja prie vaškinės brandos. Ankstyva sėja salykliniams miežiams dar naudinga ir dėl to, jog grūdai ne taip linkę kaupti baltymus (salyklui svarbu neviršyti nustatyto kiekio baltymų).

Anksti nukūlus salyklinius miežius, S. Augas pataria į ražienas įsėti baltųjų garstyčių arba aliejinių ridikų. Tokiu būdu ūkiai patenkintų Žalinimo programos reikalavimus, o dirvos būtų praturtintos organinėmis medžiagomis.

AB „Linas Agro“ informacija

 

Lauko diena Lukšiuose – veislių apžiūra prieš javapjūtę ir rudeninę sėją

Šį išskirtinai šiltų ir sausų orų sezoną augalininkyste užsiimantiems ūkininkams nėra kada atsipūsti – dar tebesitęsia vasarojaus priežiūros darbai, o pietiniuose rajonuose jau subrendo žieminiai miežiai. Birželio 28-ąją didelis būrys ūkininkų suvažiavo į Lukšių žemės ūkio bendrovę, kurioje AB „Linas Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“ surengė jau paskutinę sezono lauko dieną. Daugeliui ūkininkų rūpėjo pamatyti, kaip šiemet atrodo įvairių veislių kviečių, rapsų, kvietrugių, miežių ir kitų augalų pasėliai viename pažangiausių šalyje ūkių, sužinoti, kokios taikytos auginimo technologijos.

Kadangi šiemet augalai vystėsi kaip niekada sparčiai, žieminiai javai bei rapsai jau artėja prie brandos, galima daryti tam tikras išvadas apie veisles, taikytos priežiūros rezultatus. O galutinius vertinimus žinosime nukūlę derlių. Beje, tą pačią dieną, birželio 28-ąją, kaimyninio rajono – Vilkaviškio kai kurie ūkininkai jau išvažiavo su kombainais į savo žieminių hibridinių miežių Mercurioo sunokusius pasėlius. Darbai veja darbus...

Jūsų dėmesiui – fotoreportažas iš lauko dienos Lukšiuose:

Lukšių žemės ūkio bendrovės agronomas Jonas Bakas (kairėje) pasidžiaugė, kad šiemet žieminiai javai ir rapsai peržiemojo sėkmingai, pavasario sėją irgi pavyko baigti anksti. Įvertinus labai sausas oro sąlygas, pasėliai atrodo gana gerai. Tačiau agronomas, įvertindamas daugelio skirtingų metų patirtį, mano, jog šiemet tiek rapsų, tiek kviečių pasėlių derlingumas gali būti apie toną iš ha mažesnis nei įprastai.

Lukšių ŽŪB auginama 1100 ha žieminių kviečių. Gamybiniuose laukuose pasirinktos trys veislės: ankstyva Ada, kuri užima 300 ha, vidutinio ankstyvumo Etana ir vėlyvesnė Skagen.

„Dotnuva Baltic“ sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas (dešinėje) ir "Linas Agro" vadybininkas-konsultantas Algimantas Daugėla atkreipė dėmesį į lietuvišką visiems žinomą kviečių veislę Ada, kuri iki šiol nepraranda savo populiarumo. Ji ne tik ankstyva, bet ir užaugina labai aukštos kokybės grūdus. Pernai „Dotnuva Baltic“ augintoje kviečių veislių kolekcijoje būtent Ada veislė buvo pelningiausia (įvertinus to meto kainomis) ir tai lėmė būtent aukšta grūdų kokybė.

Prieš keletą metų selekcininkai atnaujino Ada veislė pradinę dauginamąją medžiagą, todėl dabar ji labiau išlyginta, augalai vienodo aukščio. Šio rudens sėjai „Dotnuva Baltic“ sėklų fabrike ruošiama kelių veislių žieminių kviečių sėklos, tarp kurių bus ir Ada. Sėklas ūkiams platins AB „Linas Agro“.

Lauko dienos dalyviai apžiūri šalia Lukšių elevatoriaus ūkininko auginamą žieminių kviečių veislės Emil KWS pasėlį. Ši veislė Lietuvoje registruota 2017 m. Tai – maistinio tipo, vidutinio ankstyvumo, žiemkentiška, labai derlinga veislė, kurios grūdai atitinka II-I kokybės klasės reikalavimus. Šios veislės augalai iš kitų išsiskiria tuo, kad lapai auga statmeniau. Todėl iš pirmo žvilgsnio pasėlis atrodo ne toks tankus. S. Augo nuomone, toks kviečių lapų išsidėstymas yra labiau privalumas negu trūkumas, nes augalai gauna daugiau šviesos ir gali geriau ją išnaudoti. Emil KWS veislės kviečiai užaugina gausų derlių.

Ypač gražus Lukšių ŽŪB auginamos naujos perspektyvios žieminių kvietrugių veislės Cappricia pasėlis. Dėl savo pranašumo prieš senesnes kvietrugių veisles Cappricia šiais metais buvo registruota Lietuvoje. Tyrimų metais (2014-2016) šios veislės kvietrugių derlingumas lenkė standartą 103-127 proc., o žiemkentiškumas skirtingais metais buvo 99-113 proc.

Nyderlanduose išvesta veislė Cappricia yra vidutinio ankstyvumo, augalai – vidutinio aukščio, labai atsparūs išgulimui, grūdai vidutinio stambumo-stambūs. Šio rudens sėjai naujovėmis besidomintys kvietrugių augintojai jau galės įsigyti Cappricia veislės sertifikuotų sėklų.

Javų augintojai apžiūri naujos veislės Cappricia žieminius kvietrugius ir gretimame plote auginamus hibridinius žieminius kviečius Hylux.Javų augintojai apžiūri naujos veislės Cappricia žieminius kvietrugius ir gretimame plote auginamus hibridinius žieminius kviečius Hylux.

Praėjusiais metais „Linas Agro“ iniciatyva Lukšių ŽŪB buvo auginamas nedidelis bandomasis plotas naujų trijų veislių hibridinių žieminių kviečių. Jie parodė labai gerus rezultatus, tad buvo atsirinktas perspektyviausias hibridas Hylux. Jo sėklų pernai rudenį galėjo įsigyti ir savuose ūkiuose pasisėti tuo susidomėję augintojai. Šiemet ir Lukšiuose jau auginamas didesnis hibridinių kviečių Hylux plotas. Patyręs bendrovės agronomas J. Bakas patenkintas gražiu pasėliu. „Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius atkreipia augintojų dėmesį, kad hibridiniai kviečiai savo gerąsias savybes bei derliaus potencialą atkleidžia ir jų auginimas pasiteisina esant nepalankioms sąlygoms (šalčiui, sausrai ar vandens pertekliui). Augalai labai gausiai krūmijasi (todėl sėklos norma hektarui gerokai mažesnė negu linijinių veislių), suformuoja labai gausų šaknyną.

Lauko dienoje dalyvavę ūkininkai ypač domėjosi žieminių kviečių veisle Etana. Šį sezoną „Linas Agro“ žieminių kviečių sėklų asortimente ši veislė bus pagrindinė - „Dotnuva Baltic“ fabrike jos sėklų numatoma paruošti didžiausią kiekį. Lukšių ŽŪB ši veislė taip pat užima nemenką dalį kviečių plotų. Neveltui. Pernai Lukšiuoe Etana veislės kviečiai buvo vieni derlingiausių ir davė po 9 t/ha grūdų!

Atliekant žieminių kviečių veislių tyrimus, Etana taip pat parodė labai gerus derlingumo ir žiemkentiškumo rezultatus. Tai yra Vokietijoje sukurta vidutinio ankstyvumo maistinio tipo veislė, užauginanti I-II kokybės klasės stambius grūdus. Tyrimų metais Etana buvo viena geriausiai žiemojusių veislių ir kartu su Famulus dalijosi 5 vieta iš 44 tais metais tirtų kviečių veislių.

„Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius (dešinėje) kartu su vadybininku-konsultantu Algimantu Daugėla pristatė Lukšiuose auginamų žieminių rapsų veislių kolekciją. Be kolekcijos, bendrovėje šiemet auginama beveik 500 ha žieminių rapsų. Didžiausias rapsų derlingumo vidurkis Lukšiuose buvo 2015 m. – 5,2 t/ha, 2017 m. vidutiniškai gauta 4,8 t/ha. Bendrovės agronomas, matydamas pasėlius, kuriems neigiamos įtakos padarė sausra, šiemet derlingumo rekordų nesitiki. O kaip bus iš tiesų, parodys kombaino bunkeris.

Po kelių savaičių prasidės žieminių rapsų sėja kitų metų deliui. Besirenkančių, kokias veisles sėti, augintojų dėmesį A. Lukoševičius atkreipia į jau ne vienerių metų patirtimi išbandytas ir pasiteisinusias rapsų hibridines veisles: NK Technik, Factor KWS, Pantheon. „Syngenta“ selekcijos NK Technik hibridinė veislė ne tik derlinga (tyrimų metais buvo derlingiausia iš visų tirtų 33 veislių), bet ir tinkama auginti lengvesnėse žemėse, nes augalai turi labai stiprias šaknis ir efektyviau išnaudoja trąšas, tinkama vėlyvesnei sėjai. Vokiška Factor KWS yra labai žiemkentiška, aukšto derlingumo hibridinė veislė, Lietuvoje registruota 2015 m., įtraukta į standartinių veislių sąrašą. „Monsanto“ selekcijos kompanijos sukurta hibridinė veislė Pantheon taip pat labai derlinga ir žiemkentiška. Slovakijos veislių tyrimų duomenimis, 2017 m. Pantheon buvo antroji derlingiausia veislė tarp visų tirtų veislių, derlingumas siekė 110 proc., lyginant su visų tirtų veislių vidurkiu.

„Linas Agro“ pesticidų prekybos vadovas Petras Kiseliovas (dešinėje) apžvelgė taikytos pasėlių priežiūros technologijų rezultatus. Šiemet daug kur žieminių rapsų pasėliuose matyti išretėjusių plotų (pernykščių itin lietingų orų ir užmirkusių dirvų pasekmės), kuriuose prižėlė piktžolių. Lukšių ŽŪB rapsuose irgi matyti žydinčių ramunių, dėl ko agronomas nėra patenkintas. Todėl P. Kiseliovas pataria rapsų augintojams prieš rapsapjūtę piktžolėtuose pasėliuose panaudoti desikantą Reglone Super. Jo privalumai – jau praėjus 7 dienoms po purškimo galima kulti pasėlius, nesumažėja derliaus masė, suvienodinama branda, sunaikinamos piktžolės.   

„Linas Agro“ pesticidų prekybos vadovas Petras Kiseliovas (dešinėje) apžvelgė taikytos pasėlių priežiūros technologijų rezultatus. Šiemet daug kur žieminių rapsų pasėliuose matyti išretėjusių plotų (pernykščių itin lietingų orų ir užmirkusių dirvų pasekmės), kuriuose prižėlė piktžolių. Lukšių ŽŪB rapsuose irgi matyti žydinčių ramunių, dėl ko agronomas nėra patenkintas. Todėl P. Kiseliovas pataria rapsų augintojams prieš rapsapjūtę piktžolėtuose pasėliuose panaudoti desikantą Reglone Super. Jo privalumai – jau praėjus 7 dienoms po purškimo galima kulti pasėlius, nesumažėja derliaus masė, suvienodinama branda, sunaikinamos piktžolės.   Lukšių ŽŪB šią vasarą auginama 240 ha pupų Fuego, kurių derlius bus skirtas pašarams. Taip pat yra pupų veislės Vertigo sėklinis pasėlis. Nepaisant sausros, pupos palyginti aukštos, stiebų apačioje jau užmegzta ankščių, o viršūnėse gausu žiedų, todėl ankščių turėtų užsimegzti dar daugiau. Pagal auginimo technologiją pupų pasėlyje du kartus naudojami fungicidai, tris kartus – insekticidai. Tai apsaugo nuo kenkėjų ir ligų. Taip pat naudojami mikroelementai Wuxal Mo, Oligo Boron. Intensyvi pasėlių priežiūra leidžia bendrovei užauginti 5 t/ha pupų derlių.

Viena naujausių salyklinių miežių veislių, su kuria galėjo susipažinti lauko dienos dalyviai, yra Laureate. Pasak S. Augo, pastaraisiais metais miežių selekcija labai pažengė į priekį, pavyksta sukurti labai derlingas veisles. Tikimasi, kad perspektyvi veislė Laureate taps viena pagrindinių salyklo gamintojų superkamų veislių. Pagal derlingumą Laureate miežių veislė yra tarp lyderių, o grūdai atitinka salyklo gamintojų keliamus reikalavimus.  

Šiemet Lukšių ŽŪB augina 440 ha salyklinių miežių. Bendrovės agronomas pastebi, jog miežius pavyko pasėti labai anksti, todėl jau dabar, įvertinus šių metų oro sąlygas, augalų vystymasis gerokai pažengęs – grūdai baigia pieninę brandą ir artėja prie vaškinės brandos. Ankstyva sėja salykliniams miežiams dar naudinga ir dėl to, jog grūdai ne taip linkę kaupti baltymus (salyklui svarbu neviršyti nustatyto kiekio baltymų).

Anksti nukūlus salyklinius miežius, S. Augas pataria į ražienas įsėti baltųjų garstyčių arba aliejinių ridikų. Tokiu būdu ūkiai patenkintų Žalinimo programos reikalavimus, o dirvos būtų praturtintos organinėmis medžiagomis.

AB „Linas Agro“ informacija

 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką