Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS

2020 05 22

Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS

Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d.

Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.

Matome, kad žieminių kviečių tankumas yra labai aukštas, bet bamblėjimo pradžioje panaudojus Medax Max su fungicidu Tango Flex + Conclude ir mikroelementų trąšomis Oligo Brava, išgulimo rizika yra minimali, o augalai sveiki ir stiprūs. Po pirmo fungicido panaudojimo jau praėjo apie 14 d., todėl laikas planuoti fungicido naudojimą ant vėliavinio lapo (Revytrex, Maredo + Conclude ), kad apsaugoti svarbiausius viršutinius du lapus, nuo kurių priklauso apie 65 % būsimo derliaus.

Pupų šaknyse jau formuojasi gumbelinės bakterijos. Gumbelinių bakterijų kiekį šaknyse galima įtakoti naudojant purškimui per lapus molibdeno, azoto, sieros ir fosforo trąšas, kurios yra gyvybiškai reikalingos gumbelinių bakterijų gyvavimui. Ant pupų lapų matyti sitonų pažeidimai, todėl šiuo metu turėtų būti naudojamas insekticidas ir herbicidai nuo piktžolių, kurie registruoti naudoti augalams sudygus.

Rapsų pasėliuose buvo naudotas augimo reguliatorius Caryx, todėl paguldytų augalų po buvusio sniego nematyti. Jų pasėliai nupurkšti fungicidu, todėl liko tik papildomas augalų maitinimas ant ankštarų iš karto po žydėjimo, naudojant kalio, azoto ir sieros elementus, kurie paskatins ankštarų ir sėklų augimą (Yelia + Thiomax Oil + Karbamidas).

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką