Paskutinė galimybė padidinti žieminių kviečių derlingumą!

2017 05 30

Paskutinė galimybė padidinti žieminių kviečių derlingumą!

Šiuo metu net ir vėlyvų veislių žieminiai kviečiai jau augina vėliavinį lapą, o maždaug po 8-10 dienų javai pradės plaukėti. Būtent birželį augaluose vykstanti fotosintezė yra intensyviausia, per šį mėnesį javai sukuria net apie 40 % visų sausųjų medžiagų kiekio. 

Todėl, siekiant, kad fotosintezė būtų kuo intensyvesnė, žieminių kviečių pasėliai vėliavinio lapo tarpsnyje paskutinį kartą tręšiami azoto trąšomis. Jos yra svarbiausios dideliam sausųjų medžiagų kiekio kūrimui. O grūdo gemalui (jis įprastai sudaro net apie 5 % visos grūdo masės) formuotis ypatingai svarbus yra fosforas. Juo augalai privalo būti aprūpinti iki grūdo užsimezgimo. Kalis „atsakingas“ už augalų turgorą, žiotelių veiklą, baltymų sintezę ir mainų reakcijas. Tad kalis augalams reikalingas iki grūdų brandos.

Todėl tręšiant augalus azoto trąšomis, pravartu pasirinkti tokias, kurios turi ne tik azoto, bet ir šiek tiek kalio bei fosforo. Tam žieminių kviečių pasėliuose tinka išberti NPK 30-4-4 (100-150 kg ha-1). Šiose trąšose esantis azotas, fosforas ir kalis patenka į dirvožemio tirpalą. Augalai iš dirvos paima vandenį kartu su šiomis mineralinėmis trąšomis. Taip į augalus patenka vėliavinio lapo tarpsnyje išbertos azoto, kalio ir fosforo trąšos, užtikrindamos intensyvų augimą bei grūdų formavimąsi.

Vėliau, po žydėjimo, kai užsimezga grūdai, žieminių kviečių pasėlius privalu patręšti per lapus maitinamuoju tirpalu, sudarytu iš karbamido (20-30 kg ha-1) ir Yelia NPK (4-5 kg ha-1). Šis maitinamasis purškimas ypatingai svarbus, jei vėliavinio lapo tarpsnyje žieminių kviečių pasėliuose yra išberiamos įprastos azoto trąšos, pavyzdžiui, amonio salietra (100 kg ha-1).

Laiku patręšus kviečius subalansuotomis trąšomis, garantuojamas kokybiško ir gausaus grūdų derliaus formavimasis.

AB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką