SEB ir Linas Agro vebinaras: grūdų ir rapsų rinka - ko tikėtis toliau?

2021 10 20

SEB ir Linas Agro vebinaras: grūdų ir rapsų rinka - ko tikėtis toliau?

SEB ir Linas Agro kartu jau ne pirmą kartą rengia vebinarus, kuriuose analizuoja ir pristato grūdų rinkos aktualijas, pateikiant naujausius duomenis. Šį kartą video konferencija apie grūdų ir rapsų rinką - ko tikėtis toliau?

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas pristatė svarbiausias dabartinės ekonomikos tendencijas. Jos rodo, kad ekonomikos atsigavimą stabdo tiekimo grandinės trikdžiai ir energetinių produktų kainų šuolis. Atsigaunanti paklausa ir sumažėjusi pasiūla – puikus derinys spartesniam infliacijos augimui, apie tai, kad Lietuvos ekonomika kitąmet augs 3,5-4 proc. bei kitas aktualijas.

Kartu prisijungęs „Linas Agro“ grūdinių kultūrų pirkimo vadovas Justas Eimontas pasidalino savo įžvalgomis apie kviečių ir rapsų rinkas, ko tikėtis toliau? Jis papasakojo apie pasėlių ir derliaus pokytį, kviečių ir rapsų atsargų likučius pasaulyje, rapsų kainų pokyčius ir jiems įtaką darančius veiksnius: ~6 mln. tonų mažesnį Kanados kanolos derlių, augančią naftos kainą, rekordinių aukštumų energetinius išteklius, augančią aliejinių kultūrų kainą dėl ekonominio atsigavimo. Taip pat kviečių kainos augimą lemiančius veiksnius: kokybės problemas Europoje ir Juodosios jūros regione, kukurūzų derliaus problemas Brazilijoje ir JAV, ypatingai Azijos regione išaugusį vartojimą, Rusijoje planuojamos eksporto kvotos bei muito mokesčius bei daug kitų praktinių patarimų.

Plačiau kviečiame žiūrėti video: 

 

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką