Susipažinkite - nauja vasarinių kviečių veislė FLIPPEN

2019 12 10

Susipažinkite - nauja vasarinių kviečių veislė FLIPPEN

Selekcininkai kurdami naujas veisles nuolat tobulina jų savybes, todėl jos būna atsparesnės nepalankioms augimo sąlygoms ir pranašesnės už jau auginamas. Ieškantiesiems naujų perspektyvių veislų  siūlome Švedijoje, Lantmännen  ek. för sėklininkystės įmonėje sukurtą vasarinių kviečių veislę ‘Flippen’.

Tyrimų, atliktų Lietuvoje ir užsienio šalyse duomenys, rodo aukštą ir stabilų ‘Flippen’  veislės derlingumą, gerą atsparumą ligoms ir aukštus kokybinius rodiklius.

Lietuvoje, ūkinio vertingumo tyrimuose, atliktuose 2016 ir 2017 m. Plungės, Kauno ir Utenos AVT  skyriuose,  gautas  vidutinis  6,84 t/ha grūdų derlius, arba 8,2 proc. didesnis negu standartinių veislių derliaus vidurkis. Didžiausias šios veislės kviečių derlius buvo išaugintas 2016 m. Plungės AVT skyriuje – 8,36 t/ha. 2015-2016 m. ši veislė buvo tirta keturiose veislių tyrimo stotyse Estijoje. Vidutiniais duomenimis, lyginant su standartinėmis veislėmis, ‘Flippen’ derlingumas buvo 112,5 proc. Pagal 2018-2019 m. tyrimų duomenis iš Latvijos, Vecause tyrimų stoties, šios veislės derlingumas buvo 107 proc. lyginant su visų, tais metais tirtų, veislių vidurkiu.

Švedijoje 2017-2019 m. atlikti veislių tyrimai rodo, ne tik aukštą ir stabilų ‘Flippen’ veislės derlingumą, bet ir gerą atsparumą ligoms. Bandymai buvo įrengti dviejuose fonuose: pirmajame nebuvo naudoti fungicidai ir augimo reguliatoriai, antrajame vasariniai kviečiai auginti panaudojant fungicidus ir augimo reguliatorius. 2017 m. buvo įrengti 5 bandymai, 2018 ir 2019 po 8 bandymus.  2017-2019 m. vidutiniais duomenimis ‘Flippen’ derlingumas bandymuose, kur technologijoje nebuvo naudojami fungicidai ir augimo reguliatoriai buvo 106 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis, purškiant fungicidus ir augimo reguliatorius – 105 proc. lyginant su standartinėmis veislėmis.

‘Flippen’ 1000 grūdų vidutinė masė – 39-42 g. Veislė priskiriama labai gerų kepimo savybių turinčių kviečių veislių grupei. Augalų vidutinis aukštis –77,8 cm, jie atsparūs išgulimui, tai įvertinta 8,3 balo (atsparumas išgulimui vertinamas balais nuo 1 iki 9, kai 9 balai –labai atspari išgulimui veislė). ‘Flippen’  veislės  kviečių  vegetacijos  periodo  vidutinė  trukmė,  skaičiuojant  nuo  sėklų sudygimo iki vaškinės brandos, buvo 89 dienos, tai yra 1-2 dienom vėlyvesnė veislė nei Quintus ir KWS Collada.

Kauno, Plungės ir Utenos AVT skyriuose buvo vertintas kviečių ‘Flippen’ atsparumas ligoms. Bandymų laukeliuose augalų veislių ligotumui nustatyti, kuriuose nebuvo naudoti fungicidai, ‘Flippen’ veislės atsparumas kviečių dryžligei buvo įvertintas vidutiniškai 7,8, lapų septoriozei –7,3, varpų septoriozei –8,3, miltligei –8,5 ir varpų fuzariozei –7,6 balo (9 balai –labai atspari veislė).

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką