Veislių palyginimo bandymai

2021 06 10

  Veislių palyginimo bandymai

Bendrovės „Linas Agro“ ir „Dotnuva Baltic“ didelį dėmesį skiria naujų veislių atrankai. Pirmiausia analizuojame įvairiose  Europos  šalyse  atliktų   tyrimų   rezultatus, pagal kuriuos atsirenkame perspektyviausias veisles, tuomet  jas  tiriame  Lietuvoje.   Labai   svarbu,   kad naujos veislės būtų ištirtos vietos sąlygomis. Sukaupę informaciją iš veislių palyginimo  bandymų,  galime  įvertinti jų stipriąsias ir silpnąsias savybes ir atsirinkti pačias geriausias veisles. Siekdami iš gausybės selekcininkų  sukurtų  naujų  veislių   atsirinkti   keletą pačių perspektyviausių ir toliau jas tirti ūkininkų ūkiuose, atliekame veislių palyginimo tiksliuosius bandymus.

Bandymai yra įrengiami gamybiniame lauke, laukelius išdėstant tarp technologinių vėžių. Visa auginimo technologija, augalų apsauga, tręšimas, bandyme yra taikomi tokie pat kaip ir gamybiniame lauke. Apskaitinio bandymų laukelio plotas 12,5 m2 (1,25x10 m). Laukeliai įrengti keturiuose pakartojimuose. Sėjant pakartojimais gauname tikslius bandymų duomenis, esant reikalui galima brokuoti vieno ar kito pakartojimo laukelius ir vertinimus atlikti iš likusių 3 ar 2. Turėdami keturių pakartojimų derlių galime atlikti duomenų statistinę analizę. Ji parodo, ar veislės derlius padidėja arba sumažėja dėl veislės genetikos įtakotų savybių ar dėl kitų aplinkos veiksnių. Kiekviename pakartojime veislės yra išdėstomos atsitiktine tvarka. Tai reikalinga, siekiant išvengti nevienodo dirvožemio įtakos bandymų rezultatams.

Vegetacijos metu vykdomi augalų stebėjimai, vertinami įvairūs parametrai (žiemkentiškumas, ankstyvumas, ligotumas, aukštis, atsparumas išgulimui). Derliaus nuėmimo metu kiekvieno laukelio derlius pjaunamas atskirai, vertinamas derlingumas, derliaus kokybė, pajamos iš ha.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką