Ankstyvasis žiemkenčių tręšimas per lapus

2018 04 13

Ankstyvasis žiemkenčių tręšimas per lapus

Pernykščio rudens sėja vyko sudėtingomis oro sąlygomis, todėl šį pavasarį yra nemažai silpnesnių žieminių javų ir rapsų pasėlių. Greitesnį jų augimą ir vystymąsi galima paskatinti ne tik patręšiant per dirvą, bet ir per lapus. Ankstyvasis tręšimas per lapus padės augalams greičiau atnaujinti vegetaciją - jie intensyviau vystysis, greičiau formuos šaknyną ir antžeminę masę. O tai, savo ruožtu, turės teigiamos įtakos būsimam derlingumui.

Kodėl naudinga patręšti per lapus?

Pavasarį vegetaciją atnaujinantiems javams ir rapsams ypač reikalingas fosforas, taip pat azotas, manganas, cinkas. Augalai iš dirvožemio pasisavina palyginti nedidelę dalį jame esančio judriojo fosforo. Tai lemia dirvožemio būklė, pH reikšmė, drėgmės kiekis, augalų išsivystymas ir kitos sąlygos. Pavyzdžiui, rūgštesniuose ar šarminiuose dirvožemiuose dalis iš birių trąšų įterpto fosforo pereina į augalams neprieinamus junginius. Sunkiau fosforą augalai pasisavina iš pernelyg drėgnų ir šaltų ar mažai organikos turinčių dirvų ir t.t..

Fosforo labiausiai reikia jauniems augalams, taip pat po žiemos vegetaciją atnaujinantiems žiemkenčiams. Šis maisto elementas lemia javų krūmijimosi, žiedynų gemalinių užuomazgų formavimosi kiekinius ir kokybinius parametrus. Fosforas skatina kitų mineralinių elementų įsisavinimą ir gerina jų veiklos augale efektyvumą.

 Starmax Mn tinka ir javams, ir rapsams tręšti. Norma – 3–4 l/ha. Javai pavasarį tręšiami nuo krūmijimosi pradžios, rapsai – stiebo ilgėjimo pradžioje, kai tik galima įvažiuoti į dirvą.

Per lapus P įsisavinamas 20 kartų efektyviau

Žiemkenčių augintojams „Linas Agro“ rekomenduoja atkreipti dėmesį į trąšas Starmax Mn. Tai - startinės trąšos javams ir kitiems augalams su dideliu kiekiu fosforo ir mangano. Jose dar yra azoto, cinko ir sieros. Visų šių elementų derinys skirtas augalų šaknynui greičiau vystytis.

„Tiek pernai rudenį, tiek ir šiemet anksti pavasarį daugelyje laukų buvo nepalankios sąlygos augalams įsisavinti fosforą iš dirvožemio. Pagrindinė priežastis – per didelė drėgmė ir per žema dirvos temperatūra. Fosforą įsisavinti augalams taip pat trukdo netinkamas pH, labai smulkios dirvožemio dalelės (molis), mažas organinių medžiagų kiekis. O per lapus fosforas yra įsisavinamas net 20 kartų efektyviau negu per šaknis, nes eliminuojami limituojantys faktoriai. Todėl tręšti per lapus Starmax Mn labai efektyvu“, - sako „Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius.

Starmax Mn tinka ir javams, ir rapsams tręšti. Norma – 3–4 l/ha. Javai pavasarį tręšiami nuo krūmijimosi pradžios, rapsai – stiebo ilgėjimo pradžioje, kai tik galima įvažiuoti į dirvą. Po to galima tręšti, jeigu reikia, kas 15 dienų.

Tręšimo per lapus deriniai

AB „Linas Agro“ ūkininkams siūlo įvairių tręšimo per lapus derinių, kuriuose naudojamos Starmax Mn ir kitos mikro- bei makroelementų trąšos. Kurį iš šių variantų pasirinkti konkretaus ūkio atveju, lems pasėlio būklė ir dirvožemio savybės.

Žieminiams kviečiams:

Žieminiams rapsams:

Žiemkenčių ankstyvasis pavasarinis tręšimas per lapus kasmet įgauna vis didesnį populiarumą, o šį pavasarį jis yra tiesiog būtinas, siekiant „pažadinti“ kviečius, miežius ar rapsus po praėjusių šalčių. Ypač svarbu užtikrinti tinkamas augalų augimo sąlygas ne tik tręšiant per dirvą, bet ir per lapus.

AB „Linas Agro“ informacija

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką