Barbarian Biograde 360

Barbarian Biograde 360

Prekės kodas:
Prekė parduodama tik fiziniuose prekybos taškuose. Susisiekite su prekės vadybininku dėl prekių užsakymo
Turite klausimų?

Aprašymas

HERBICIDAS

Veiklioji medžiaga: glifosatas 360 g/l (30,6 %) kaip glifosato izopropilamino druska 485.8 g/l (41.5 %)

Produkto forma: Tirpus koncentratas (SL)

Barbarian Biograde 360 – sisteminis glicinų G grupės (HRAC) herbicidas, skirtas daugiamečių ir vienamečių vienskilčių ir dviskilčių piktžolių naikinimui prieš derliaus nuėmimą žirnių pasėliuose, laukuose po derliaus nuėmimo, pūdymuose bei vaismedžių pomedžiuose. Taip pat naudojamas miškuose ir ne žemės ūkio paskirties plotuose.

Herbicidas skirtas profesionaliajam naudojimui.

NAUDOJIMAS

Barbarian Biograde 360 - sisteminis neatrankinio veikimo herbicidas. Jo veiklioji medžiaga - glifosatas - yra absorbuojama per augalo lapus ir kitas žaliąsias dalis aktyvios vegetacijos metu. Iš apdorotų augalo dalių glifosatas pernešamas į šaknis, šakniastiebius ir šakniagumbius. Produkto poveikis piktžolėms pastebimas po 7–10 dienų, o visiškai jos žūsta po 3–4 savaičių. Barbarian Biograde 360 efektyviausiai veikia piktžoles, kai jos aktyviai auga ir turi vešlią lapiją (dviskiltės – du tikruosius lapelius, varputis - ne mažiau penkių – šešių 10–15 cm ilgio lapus). Veikimas pasireiškia lapų paraudimu, o po to pageltimu. Simptomai greičiau pasireiškia vienskilčiams augalams, o vėliau dviskilčiams. Barbarian Biograde 360 geriausiai veikia, kai oro temperatūra siekia 10–20°C šilumos ir pakanka drėgmės. Herbicido veiksmingumas bus mažesnis, jei purškimo metu ar tuoj po jo pasireikš sausra, užmirkimas, šalnos ar labai aukštos temperatūros.

ŽEMĖS ŪKIO AUGALAI

Norma (l/ha)

NAUDOJIMO LAIKAS

ŽIRNIUOSE

3–4

14 dienų iki derliaus nuėmimo, kai paruduoja 75 % ankščių. Nenaudoti sėklinių žirnių pasėliuose. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienaskiltes. Didesnioji – daugiametes vienaskiltes ir dviskiltes.

PŪDYMUOSE

3–6

Purkšti vegetuojančias piktžoles. Žemę galima pradėti dirbti 14 dienų po purškimo. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienskiltes. Didesnioji – daugiametes vienskiltes ir dviskiltes.

LAUKUOSE PO DERLIAUS NUĖMIMO

3–6

Purkšti vegetuojančias piktžoles. Po derliaus nuėmimo nurinkti šiaudus. Dirvos nedirbti. Leisti piktžolėms atželti. Kai varpučiai turi 3–6 lapelius, nupurkšti Barbarian Biograde 360. Purkšti Barbarian Biograde 360 galima iki vėlyvo rudens. Žemę galima pradėti dirbti 14 dienų po purškimo. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienskiltes. Didesnioji – daugiametes vienskiltes ir dviskiltes.

VAISMEDŽIŲ POMEDŽIUOSE

2–4

Purškiamos vegetuojančios piktžolės, 3 apsaugant žaliąsias vaismedžių dalis. 1–2 metų soduose naudoti tik su specialia kamienų apsauga. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienskiltes. Didesnioji – daugiametes vienskiltes ir dviskiltes.

NE ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES PLOTUOSE

3–6

Elektros perdavimo, naftotiekių, dujotiekių linijų juostos, pakelės, geležinkeliai. Purškiamos vegetuojančios piktžolės. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienskiltes. Didesnioji – daugiametes vienskiltes ir dviskiltes.

MIŠKŲ ŪKYJE RUOŠIANT DIRVĄ DAIGYNAMS, MEDELYNAMS, ŽELDINIAMS

2–4

Purškiama antžemine aparatūra augalų vegetacijos metu. Purkšti birželiorugpjūčio mėnesiais. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienskiltes. Didesnioji – daugiametes vienskiltes ir dviskiltes.

SPYGLIUOČIŲ ŽELDINIUOSE

2–4

Purškiama rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo mėnesiais, spygliuočių vegetacijai pasibaigus, susiformavus einamųjų metų pumpurui. Mažesnioji norma naikina vienametes vienskiltes ir dviskiltes, mažai išplitusias daugiametes vienskiltes. Didesnioji – daugiametes vienskiltes ir dviskiltes.

MINKŠTŲJŲ LAPUOČIŲ MEDYNUOSE

1 dalis Barbarian Biograde 360 ir 4 dalys vandens

Kelmų atžėlimui kontroliuoti. Birželio – rugpjūčio mėn., nukirtus minkštuosius lapuočius, jų kelmai nedelsiant aptepami arba apipurškiami herbicido tirpalu.

Pastaba! Barbarian Biograde 360 silpnai veikia dirvinį asiūklį (Equisetum arvense).

Didžiausias naudojimų skaičius – 1.

Vandens kiekis: 150–300 l/ha

PURŠKIMO TECHNIKA

Barbarian Biograde 360® kokybiškai išpurkšti galima žemės ūkyje naudojamais įvairiais nugariniais ir traktoriniais purkštuvais. Atskirais atvejais gali būti naudojami ir kiti įrengimai - specialūs ir t.t. Prieš pradėdami purkšti patikrinkite purkštuvo siurblį, slėgio matavimo prietaisą, purkštukus, pakeiskite susidėvėjusias arba pažeistas detales. Purkštuvas turi būti techniškai tvarkingas, švariai išplautas. Tirpalo ruošimui naudoti tik švarų vandenį.

NAUDOJIMO APRIBOJIMAI

Nenaudoti Barbarian Biograde 360 atskirųjų želdynų, bendrojo naudojimo (miestų, miestelių ir kaimų ar savivaldybių bendrojo naudojimo) teritorijose, išskyrus botanikos sodus, visuomeninės paskirties (mokslo paskirties pastatų, gydymo paskirties pastatų, sporto paskirties pastatų, sporto inžinerinių statinių) teritorijose.

Nenaudoti Barbarian Biograde 360 mėgėjų sodų žemės sklypuose, sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypuose, rekreacinio naudojimo žemės sklypuose, rekreacinėse teritorijose, komercinės paskirties objektų teritorijose, daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijose.

Augalų apsaugos produkto nenaudoti, kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 25º C arba vėjo greitis yra didesnis nei 3 m/s.

Augalų apsaugos produkto naudotojai privalo žemės sklypą apdoroti tokiu būdu, kad būtų išvengta tirpalo dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus ir į gyvenamųjų bei negyvenamųjų pastatų teritorijas.

DĖMESIO! Lietus gali nuplauti produktą Barbarian Biograde 360 nuo lapų, todėl purkšti reikia ne mažiau kaip 6 valandos prieš lietų. Ypatingai saugokite, kad herbicido tirpalo dulksna nepatektų ant šalia augančių žemės ūkio augalų.

ORO SĄLYGOS

Po purškimo turi praeiti ne mažiau kaip 6 valandos ir geriausia 24 valandos be lietaus. Nepurkškite į piktžoles, kenčiančias nuo sausros, nes gali sumažėti kontrolė. Nepurkškite esant vėjui, nes dreifas į kitus augalus arba augaliją gali sukelti sunkius sužalojimus ar sunaikinimą. Nepurkškite esant labai šaltam orui, kuris stabdo aktyvų augimą ir gali sukelti piktžolių senėjimą.

SĖJOMAINA

Barbarian Biograde 360 neturi ilgalaikio išliekamojo poveikio dirvožemyje. Nupurškus piktžoles, žemę galima pradėti dirbti po 14 dienų. Vėliau auginamiems augalams apribojimų nėra.

ATSPARUMO IŠSIVYSTYMO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS

Barbarian Biograde 360 sudėtyje yra viena veiklioji medžiaga – glifosatas. Pagal veikimo būdą ji yra EPSP sintetazės inhibitorius (HRAC* kodas - G).

Atsparumo išsivystymo rizika produktui Barbarian Biograde 360 yra vertinama kaip maža, tačiau bet kurioje piktžolių populiacijoje gali būti mažiau jautrių ar natūraliai atsparių individų. Jei tame pačiame lauke keletą metų iš eilės naudojami tokį patį veikimo būdą turintys herbicidai, veikiant natūraliai atrankai, atspariosios piktžolės dauginasi ir tampa dominuojančiomis. Laikoma, kad augalas yra atsparus, kai išlieka gyvas nupurškus herbicidu tinkamu laiku, rekomenduojama norma ir laboratorinis tyrimas patvirtina sumažėjusį jautrumą.

Siekiant išvengti piktžolių atsparumo atsiradimo, laikykitės šių rekomendacijų:

  • kiek galima labiau naudokite agrotechnines piktžolių kontrolės priemones (pvz., sėjomaina, optimalus sėjos laikas, gilus dirvos dirbimas);
  • mažinkite piktžolių plitimo riziką. Užtikrinkite, kad perkeliant žemės ūkio techniką iš vieno lauko į kitą, ji būtų švari, neaplipusi žeme ir augalų dalimis;
  • paeiliui ar skirtingais metais tame pačiame lauke naudokite skirtingą veikimo būdą turinčius herbicidus;
  • herbicido normą parinkite pagal tai, kokios piktžolės yra paplitusios lauke;
  • piktžoles purkškite, kuomet jos aktyviai auga; 
  • panaudoję herbicidą, patikrinkite lauką, ar buvo sunaikintos piktžolės. Neleiskite piktžolėms daugintis vegetatyviškai ir sėklomis. Sunaikinkite jas mechaniškai arba naudodami kitus veiksmingus herbicidus;
  • išsiaiškinkite prasto veikimo priežastis. Jei įtariate, kad prasto veikimo priežastis – išsivystęs atsparumas, informuokite apie tai registracijos savininko atstovą Lietuvoje. Daugiau informacijos galite gauti HRAC interneto puslapyje (www.hracglobal.com) arba iš savo platintojo.

*HRAC – veiklos su atsparumu herbicidams komitetas.

Naujienos
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
2020 06 05
Įspėjama apie plintantį naują kenkėją
LAMMC LŽI mokslininkų parengtame straipsnyje rašoma apie naujų kenkėjų plitimą Lietuvos pasėliuose. Daugybę įrodančių studijų galima rasti apie kenkėjų judėjimą iš pietinių regionų link šiaurinių ir puikią jų adaptaciją. Aktyvūs prekybiniai ryšiai tarp įvairių šalių taip pat prisideda prie kenkėjų judėjimo iš vienų regionų į kitus. Didelė konkurencija grūdų rinkose jų eksportuotojus verčia ieškoti naujų partnerių įvairiose pasaulio šalyse, taikytis su grūdus superkančiose šalyse galiojančiais reikalavimais, kurie nebūtinai sutampa su Europoje taikomais ir gali būti gana specifiniai. Vienas iš į kai kurias šalis eksportuojamiems grūdams keliamų reikalavimų – juose neturi būti vėžliablakių (Eurygaster).
Plačiau
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
2020 05 22
Pasėlių būklės apžvalga ir artimiausios REKOMENDACIJOS
Labūnava, Kėdainių r. 2020 m. gegužės 20 d. Praėję lietūs labai teigiamai paveikė visų rūšių pasėlius. Šiemet pasėlių būklė yra nepalyginamai geresnė nei praėjusiais 2019 metais.
Plačiau
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 05 13
Vasarinių miglinių javų augimo ir vystymosi ypatumai 2020 m. gegužę
2020 metų pavasaris buvo vienas ankstyviausių šalies istorijoje. Tai atspindėjo ir vasario pabaigoje prasidėjusi žiemkenčių pasėlių pavasarinė vegetacija. Pietinėje Lietuvoje buvo ūkių, kurie jau kovo mėnesį užbaigė sėti vasarinius miglinius javus. Vis tik didesnė ūkininkų dalis buvo atsargesnė ir sėjos kovo mėnesį atsisakė. Kurie buvo teisūs, parodys javapjūtės rezultatai. O šįkart aptarsime dabartinę vasarinių miglinių javų pasėlių būklę ir jų vystymosi prognozes iki gegužės pabaigos.
Plačiau
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
2020 05 12
Žieminių javų pasėlių priežiūros darbai 2020 m. gegužės mėnesį
Lietuvoje augančių žieminių javų pasėlių būklė šių metų gegužės pradžioje yra geresnė, palyginti su pernai metų geguže. Žiemos metu buvo galima stebėti, kaip pamažu vyksta augalų vystymosi procesas, o pavasarį jis smarkiai suintensyvėjo. Pasėlių priežiūros darbai šiuo metu atitinka klasikinius agronominius reikalavimus, o tai, kokius tręšimo bei purškimo darbus reikia atlikti ir kokias priemones tam pasirinkti, priklauso nuo pasėlių rūšies bei būklės.
Plačiau
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
2020 03 30
„Skalauk teisingai“ – internetinė svetainė apie tinkamą augalų apsaugos produktų pakuočių skalavimą
Beprasidedant pavasario darbams laukuose, siekdama skatinti ūkininkus tinkamai skalauti augalų apsaugos produktų pakuotes, Lietuvos augalų apsaugos asociacija (toliau – LAAA) parengė gerosios praktikos internetinę svetainę, skirtą ūkininkams ir visiems besidomintiems augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymu www.skalaukteisingai.lt.
Plačiau
Susisiekite su mumis

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką