Sėklos beicavimas – pigiausia javų apsaugos nuo ligų priemonė

2021 03 02

Sėklos beicavimas – pigiausia javų apsaugos nuo ligų priemonė

Sėklos beicavimas – pigiausia javų apsaugos nuo ligų priemonė!

Patyrusiems žemdirbiams šios aksiomos kartoti nereikia – dauguma ją puikiai žino ir taiko ūkininkaudami. Tačiau, kaip nebūtų keista, dar ir šiais laikais yra ūkininkų kurie į sėklos paruošimą žiūri atsainiai, nesilaiko mokslo ir laiko patikrintų rekomendacijų. Juk net ir pati geriausia veislė, auginama iš netinkamai paruoštos sėklos, neparodys viso savo potencialo.
Apie pirminį sėklos ruošimą – valymą ir rūšiavimą pagal stambumą – daug nekalbėsime. Visiems aišku, kad vienodo stambumo, švari sėkla, užauginta taikant geriausius apsaugos nuo ligų produktus, padeda suformuoti maksimaliai tolygų pasėlį, ko pasekoje vėliau visi priežiūros darbai bei derliaus nuėmimas padeda išvengti papildomų išlaidų ūkyje.
Bet svarbiausias darbas sėklos ruošime sėjai yra jos beicavimas arba, kitaip tariant, sėklinės medžiagos apdorojimas specialiai tam skirtais produktais. Ir šioje vietoje labai svarbus yra produkto, kurį planuojate panaudoti sėklos beicavimui, pasirinkimas. Juk pasėjus ligotą ir dar nebeicuotą arba nevisaverčiu beicu apdorotą sėklą javai prasčiau dygsta, daigai jau ankstyvuose augimo tarpsniuose apninkami ligų, silpnai krūmijasi, formuojasi silpnas, netolygus pasėlis žymiai lengviau paveikiamas nepalankių oro sąlygų.
AB Linas Agro visada buvo įmonė, kuri, remdamasi AAP gamintojų bei Dotnuva Baltic sėklų fabriko patirtimi savo klientams siūlydavo tik pačius efektyviausius produktus, skirtus javų sėklų beicavimui: pradedant Maxim, vėliau - Maxim Extra, Celest trio, Vibrance Pro.
Šiuo metu sėklos beicavimui siūlome naudoti naujausios kartos BASF kompanijoje sukurtą ir vieną efektyviausių rinkoje esančių beicų Kinto Plus. Produkto sudėtyje yra trys veikliosios medžiagos - fludioksonilas, tritikonazolas ir fluksapiroksadas - efektyviai saugo sėklą, daigus bei sudygusius augalus ankstyvuose augimo tarpsniuose praktiškai nuo visų su sėkla ir per dirvą plintančių javų ligų: kietųjų kūlių kviečiuose ir kvietrugiuose, stiebinių kūlių rugiuose, dulkančiųjų kūlių miežiuose. Žieminius kviečius, rugius, kvietrugius ir miežius saugo nuo pavasarinio pelėsio. Kinto Plus visuose žieminiuose ir vasariniuose javuose veiksmingas nuo pašaknio ligų, miežius saugo nuo juostuotosios ir tinkliškosios dryžligių bei tifuliozės.
Kai sėklą ruošiama savo ūkyje, kiekvienas turėtų prisiminti:
  • Beicuokite tik gerai išvalytą, aukšto daigumo (patikrintą) sėklą.
  • Beicavimo metu oro temperatūra turi būti bent +8 ar +10 laipsnių. Jei oras šaltas, sėklą prieš beicavimą pašildykite pūsdami šiltą orą. Tik tokiu atveju beicas gerai prilips prie sėklos ir bus pasiektas maksimalus produkto efektyvumas.
  • Iš anksto gali būti beicuojama tik sausa (ne daugiau 14 % drėgnumo) sėkla. Drėgnesnė nei 14% sėkla beicuojama prieš pat sėją.
Jei neturite tinkamos įrangos sėklos beicavimui, visada geriau įsigyti sertifikuotą ir pilnai paruoštą sėklą iš sėklų fabriko.

Linasagro.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką